Tenkrát v Anatolii (2011)

Moc jsem nevěděl, co od tureckého Tenkrát v Anatolii čekat, nicméně stálo to za to. Jedná se o velice nevšední film s velmi dobře vymyšlenými dialogy. Jsem příjemně překvapen a mít to tak o půl hodiny méně, nebránil bych se maximálnímu hodnocení.

Drive (2011)

Drive je jednoduše geniální dílo. Hypnotický film s hutnou atmosférou, výborným soundtrackem a zajímavou kamerou. Hlavní hrdina skvěle zahraný charismatickým Ryanem Goslingem. Za zmínku též stojí herecký výkon zejména Carrey Muligan či Rona Perlmana. Určitě nejlepší Refnův film a jeden z nejlepších celkově. You know the story about the scorpion and the frog? Your friend Nino didn't make it across the river.

Neúplatní (1987)

Netradiční De Palmova gangsterka "z opačné strany", tedy více se zaměřuje na policii než na samotné mafiány. Skvělý herecký výkon Seana Conneryho.

Opravdová kuráž (2010)

Opravdová kuráž rozhodně není špatný western. Nicméně Coenové už mají na svědomí řadu mnohem lepších filmů a tento byl bohužel trošku slabší, i když stále jde o docela dobrý film. 3*+

Zjizvená tvář (1932)

Výborná gangsterka s Paulem Munim v hlavní roli. Zrežírováno, napsáno i zahráno super. Hlavní výhodou filmu je, že vznikl v třicátých letech, tedy v době, kdy mafie, auta a města měla přesně tuto podobu. Toto vše tvoří výjimečnou atmosféru.

Sunset Boulevard (1950)

Asi nejlepší film-noir, co jsem viděl. Gloria Swanson jako Norma výborná. Sunset Boulevard by měl vidět každý fanoušek filmu. Klasika. That's a lie! They still want me!

Muž v osidlech (1973) (TV film)

Sequensův noir s výborným Rudolfem Jelínkem v hlavní roli. Hudba od Lišky tradičně též skvělá. Jen škoda, že není Muž v osidlech moc známý, pozornost by si určitě zasloužil. 4*+, na plný počet to není za trošku slabší rozjezd.

Vynález (2004)

Zvláštní film. Myšlenka cestování v čase je zajímavě zpracovaná, zahrané to není nejhůř. Snaha tvůrcům se nedá upřít, nicméně celé to působí na můj vkus až moc lacině, být větší rozpočet, mohlo to dopadnout lépe.

Rhodský kolos (1961)

Čekal jsem od tohoto nepříliš známého Leoneho filmu trošku víc. Slabší než jeho následující díla, ale zde je aspoň vidět, jak se Leone časem obrovsky vypracoval ke klenotům jako Tenkrát na Západě.

Šestý smysl (1999)

Šestý smysl je zajímavě vymyšlený film s opravdu překvapivým rozuzlením. Bohužel se nemůžu zbavit dojmu, že je zde lehce nadhodnocený. Přeci jenom místy byly nudnější momenty, první hodinu se nedělo v podstatě nic zajímavého. Poté to konečně chytlo tempo a konec, jak už jsem říkal, je velmi překvapivý.