Světlé noci (2017)

Světlé noci příběhem příliš nenadchnou, téma se dalo myslím zpracovat trošku lépe. Obsahují ale krásné záběry norské krajiny, kamera na velmi dobré úrovni.

Co dělat v Denveru, když člověk nežije (1995)

Průměrná gangsterka, místy dobré, místy slabší a trochu natahované. Krom inspirace Tarantinem je zde vidět hlavně inspirace bratry Coenovými, které správně zmínil uživatel „Chrustyn“. I am Godzilla! You are Japan!

Go (1999)

Soubor tří povídek podaných ve stylu Pulp Fiction. První je slabší, druhá v Las Vegas asi nejvtipnější a zároveň nejlepší a poslední povídka je fajn. Rozhodně jde o jednu ze zdařilejších napodobenin Tarantinových filmů.

Nelítostný souboj (1995)

Skvělé herecké výkony Pacina a De Nira, jinak lehce nadprůměrná kriminálka. Hlavním problémem je přemrštěná stopáž, vše se dalo obsáhnout v kratším čase a výsledek by byl lepší. 3*+

Ready Player One: Hra začíná (2018)

První letošní film, o kterém mohu říci, že mě opravdu bavil! Spielberg odvedl skvělou práci. Líbilo se mi velké množství popkulturních odkazů hlavně na osmdesátá léta. I po technické stránce zvládnuté skvěle, zajímavé prolínaní reálného/herního světa.

451 stupňů Fahrenheita (2018) (TV film)

Nepříliš zdařilá a docela nudná filmová adaptace skvělé Bradburyho knihy. Truffautova verze je na mnohem lepší úrovni, to samé platí o podobném Equilibriu. Toto na mě působí jako zbytečný film.

Paříž 15:17 (2018)

Eastwood je jeden z mých neojoblíbenějších režisérů. Paříž 15:17 byl ale trochu jiný film, než je u něho zvykem. Škoda, že zmařenému teroristickému útoku je věnován pouze závěr filmu, do té doby děj moc zajímavý není.

Holy Motors (2012)

Hodně zvláštní a ujetý artový film. Rozhodně není pro každého, co tak koukám na ČSFD hodnocení, většinou se Holy Motors hodnotí poměrně dost vysoko či hodně nízko. Já zůstávám u středu, některé části docela zábavné, některé méně, nicméně celkové zpracování je velmi zajímavé.

Tiché místo (2018)

Lehce nadhodnocené. Jde o film, na který se dá koukat, je v něm spousta zajímavého ale na druhou stranu řada opravdu nelogických věcí, kterými je hlavně "postižena" druhá polovina. Ve výsledku - čistý průměr.

Mute (2018)

Futuristický Berlín zpracovaný pěkně. To je asi jediný klad. Mute je neuvěřitelně nudný, rozvkleklý a špatně zahraný film. Příběh opravdu hrůza a režie též, režisér se od otřesného Warcraftu vůbec nezlepšil. Škoda, dalo se z toho vykřesat určitě víc.