V kůži Johna Malkoviche (1999)

Divím se, že jsem na toto dílo nenarazil už dříve. Vtipný, opravdu velmi originální a též samozřejmě velmi divný film. Jak toto mohl někdo vymyslet? 😀

Cargo (2017)

V zombie žánru je Cargo opravdu něco jiného, bohužel mě příliš nebavilo, i když tento nápad se musí ocenit. Zprvu dobré, později se děj trošku vlekl a bylo to takové nemastné, neslané. Též mi přišlo trochu zvláštní chování postav. Martin Freeman jako tradičně velmi dobrý.

Cela (2000)

V podstatě mix Matrixu, Jakubova žebříku a Se7en s něčím vlastním, originálním navíc. Zahrané a zrežírované docela dobře, avšak o nic převratného se dle mého nejedná. 3*+

Kodachrome (2017)

Film, u kterého je v podstatě předem vše jasné, jak dopadne. Dialogy jsou zvládnuté dobře. Kodachrome prostě nenadchne, ale rozhodně neurazí.

Perfect Blue (1997)

Animovaný Mulholland Drive po japonsku. Docela příjemné překvapení. :)

Žít a zemřít v L.A. (1985)

Povedená osmdesátková kriminálka se sympatickým hlavním hrdinou, zajímavou honičkou a dobovým soundtrackem, který skvěle dotváří atmosféru. Dle zdejších hodnocení a komentářů jsem čekal, že to bude mnohem horší. Pro mě zábavnější jak celá opěvovaná Francouzská spojka. :) I've got a friend in Palm Springs, Lenne Green. He owns the Oasis. Do you know him? I got a friend in Hollywood, Donald Duck. You know him? 4*+

Miok (2017)

Jak už bylo zmíněno, na debut velmi slušné. Příběh docela dobrý, herecké výkony také. Nejlepší z celého filmu je asi stejně scénka s rozbruskou. ;o)) 3*+

Přání smrti (2018)

Slabší počáteční půlhodina, nicméně když se děj rozjede, tak jde o koukatelný akční thriller. Bruce na to stále má, i když věk už je na něm trošku znát. Rothova režie nebyla vyloženě špatná, o to víc jsem zvědavý na jeho chystaný celovečerák Thanksgiving.

Spása (2014)

Dánové a western? Na tuto kombinaci jsem byl zvědavý a ve výsledku dopadla velmi dobře, jeden z mála nových westernů, který mě bavil. Mikkelsenův herecký výkon také super.

Past (1996)

Velice podařený napínavý neo-noir. Skvěle napsaný, zrežírovaný a zahraný - člověk by ani neřekl, že se jedná o debut slavných bratrů (dnes už vlastně sester;o). 4*+