Nit z přízraků (2017)

PTA je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů. O to víc mě šokovalo, jaký je Nit z přízraků nudný, natahovaný a nezajímavý a podprůměrný film. I mistr tesař se někdy utne.

Sonyeo (2013)

Ponuré korejské drama. Nebylo to špatně vymyšlené, řada scén byla i napínavých. Místy jsem se bohužel trošku nudil, zkrácení by prospělo, stopáž je zbytečně dlouhá.

Fargo (2014) (seriál)

Filmová předloha neměla chybu. To samé platí i zde, jde o výborný, skvěle napsaný a zahraný seriál s opravdu úžasnou a hutnou atmosférou. Líbila se mi i jistá podobnost některých postav s filmovou předlohou. :) Druhá série též výborná, zajímavé bylo zasazení do roku 1979. Obsahuje samozřejmě další várku zvláštních postaviček a černého humoru, za mě super. Třetí série s perfektním padouchem Vargou též zdařilá a jsem velmi zvědav na chystanou čtvrtou sérii.

Noční zvířata (2016)

Líbilo se mi netradiční zpracování formou dvou filmů v jednom. Knižní linie sama o sobě by klidně mohla fungovat jako samostatný a velmi dobrý film. Noční zvířata jsou zdařilý thriller, místy trošku podobný Lost Highway.

Ve stínu (2012)

Tvářilo se to jako "něco jiného", vypadl z toho jen a pouze nepovedený český pokus o noir. Celé mi to opravdu nesedlo, další ptákovina s trapným příběhem, kterých v posledních letech u nás vzniká bohužel požehnaně.

The Florida Project (2017)

Nezávslý film, v podstatě bez dějové linky, nabízející docela zajímavý náhled do života nižší vrstvy obyvatel na Floridě bydlících v motelech. Skvělý herecký výkon Willema Dafoea coby manažera motelu. 3*+

Mazaný Filip (2003)

Vtipná česká parodie v noir stylu na knihy s detektivem Philipem Marlowem. Kupodivu docela zdařilá, plno vtipných hlášek a narážek na všechno možné. Sice nejde o nic extra, ale rozhodně jedno z nejlepších porevolučních děl, kterých tedy moc dobrých nebylo. Neviděli jsme se někde? Je to možný, někde už jsem byl.

Hotel Noir (2012)

Film-Noir to přímo není. Jedná se o zdařilý černobílý nezávislý film s noirovou atmosférou a super hudebním podbarvením. Potěšil hlavně Robert Forster, škoda, že nedostal trochu více prostoru. 4*-

The Short Films of David Lynch (2002)

Dokument obsahuje Lynchovy krátké filmy a jeho komentáře. Nejzajímavější krátkometrážáky jsou určitě The Grandmother, The Cowboy and the Frenchman a samozřejmě Premonition Following An Evil Deed. Na The Short Films of David Lynch by se měl kouknout každý Lynchův fanoušek.

Kosti a skalp (2015)

Zvláštní a netradiční western. Zprvu se nic moc neděje, část na kanibalském území už je o hodně zajímavější než začátek. Mix westernu a hororu rozhodně potenciál má, škoda, že se z toho nevytěžilo trošku více.