Severozápad (2013)

Realistická, skvěle zahraná dánská gangsterka. A jak řekl J*A*S*M, trochu na stylu Refnových Pusherů, takže koho zmiňovaná trilogie bavila, určitě doporučuji kouknout i na Nordvest.

Baa Baa Land (2017)

Baa Baa Land splnil mé očekávání, bavil mě více, než La La Land. :o))

Zmizení (2005)

Silně podhodnocený, velmi zajímavě natočený mysteriózní neo-noir, co místy připomíná svou atmosférou Twin Peaks. :) Joseph Gordon-Levitt zahrál hlavní postavu dokonale.

Thor: Ragnarok (2017)

Ač blockbustery příliš nemusím a v současnosti je jich až moc, tak třetí Thor se povedl. Zábavný, akční a docela vtipný nenáročný film, který mi přišel lepší, jak druhý díl. Líbil se mi stylový soundrack ve stylu 80's, skvěle tam pasoval. I have been falling, for thirty minutes!

Millerova křižovatka (1990)

Kvalitní gangsterka bratří Coenů. Pravda, Millerova křižovatka se trošku táhne, hlavně ze začátku. Později je to ale velmi slušná podívaná, jak je u Coenů zvykem. Gabriel Byrne bezkonkurenční. 4*-

Zbytečná krutost (1984)

Vynikající debut, poctivá coenovka, jak má být. Tedy s hutnou atmosférou, skvělým scénářem, režií a ulítlími postavami (zejména detektiv;o)). Závěrečná čtvrthodina je nejlepší částí celého filmu. 4*+

Asfaltová džungle (1950)

Povedená kvalitní noirová kriminálka. Asfaltová džungle má zajímavý příběh, postavy jsou samozřejmě zahrané skvěle, zrežírované je to celé též super. A závěrečných zhruba 15 minut doslova vynikajících.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Jak je u McDonagha zvykem, perfektně napsané a zrežírované, herecké výkony též skvělé (zejména Frances McDormand a Sam Rockwell). Dialogy též dobré a místy vtipné. Přemýšlel jsem i o maximálním hodnocení, ale trošku mi vadil konec a Bruggy to prostě nejsou. ;o) Každopádně ale jeden z nejzajímavějších filmů poslední doby, co určitě stojí za zkouknutí.

13. revír (1946)

Fričův 13. revír je velmi dobrá kriminálka se skvělým scénářem. Společně s méně známým Sequensovým Mužem v osidlech (asi) jediný náš film-noir. Marvan v hlavní roli skvělý, kasař Kočka má taky něco do sebe.

Mládí v Oregonu (2016)

Průměrný nezávislý film na jedno kouknutí. Jak již zde bylo zmíněno, potenciál byl poměrně nevyužitý, dalo se z toho vykřesat více.