Dotek zla (1958)

Noir odehrávajíci se na hranici USA a Mexika. Famózní začátek, po kterém postupně děj začal upadat, bylo zde moc zbytečných nezajímavých dialogů. Závěrečných thrillerových 20 minut ale stálo za to.

Tahle země není pro starý (2007)

Skvělý coenovský drsný neowestern. Režie a scénář precizní, postavy výborně zahrané. Hlavně Javier Bardem zahrál psychouše dokonale. 5*-

Sněhulák (2017)

Těšil jsem se na pěknou severskou krimi, nevyplnilo se. Sice se dostavilo pár hezkých záběrů na norská města a krajinu, i atmosféra ušla. Dějově nic moc, postavy též a horor to není ani náhodou. Knihu jsem nečetl, ale věřím, že by mě bavila více, časem ji možná zkusím. 2*-

Otevři oči (1997)

Velmi zamotaný španělský film, který pravděpodobně postavil základy pro Matrix a následně i Inception. Toto se Amenábarovi povedlo, vymyšlené, napsané i zrežírované skvěle. Více se o tom říci asi nedá, nutno vidět. Abre los ojos.

Muž, který nebyl (2001)

Líbilo se mi černobílé zpracování, artmosféra a hlavně skvěle napsaný příběh. Coeni holt umí. Herecký výkon B. B. Thorntona též fajn. Jedinou vadou na kráse je v mém případě délka, být to o 10-15 minut kratší, nezlobil bych se. Místy se Muž přecijen trošku vlekl. ;o) Sooner or later everyone needs a haircut.

Jakubův žebřík (1990)

Pěkně zpracovaný mysteriózní thriller, místy s prvky hororu a s nádechem filmů od Davida Lynche. Divák pořádně neví, "která bije", což ale v mém případě vůbec nevadilo a ta "nejistota" dokreslila parádně celkovou atmosféru filmu. 4*+!

Suburbicon: Temné předměstí (2017)

Retro Coenovka/Clooneyovka odehrávající se v napohled příjemném fiktivním Suburbiconu padesátých let. Líbila se mi velice zvláštní atmosféra a podivné postavy, zejména Matt Damon byl perfektní. Trošku zbytečná mi přišla akorát vedlejší příběhová linie s černošskou rodinou. Jinak dobrý film. 4*-

Rango (2011)

Vtipný, velice netradiční westernový animák s chameleonem Rangem v "hlavní roli". Film odkazuje na spoustu slavných westernů (hlavně na Tenkrát na Západě,...), a hlavním problémem - vodou - na Polanského neo-noir Čínská čtvrť. Za mě super, ale kdo tyto filmy nezná, jeho zážitek je dle mého názoru poloviční. No man can walk out of his own story...

Bílá sláva (2017) (seriál)

Neměl jsem od White Famous valná očekávání, nečekal jsem, že to bude druhé Californication a dobře jsem udělal. Jde o podprůměrný seriál, tentokrát se to Kapinosovi moc nepovedlo. Scénář nic moc, nesympatické postavy a celé je to takové nezábavné. Ale potěšil Stu Beggs, akorát škoda, že byl jen ve dvou dílech.

Dobrý časy (2017)

Docela povedená neonovka se skvělým elektronickým soundtrackem a vizuálem, atmosféra na jedničku. Škoda, že zhruba od poloviny film místy pokulhával, cca o 20 minut kratší stopáž by určitě nebyla na škodu. 3*+