Štěstí ve hře (2007)

V první řadě se musí nechat, že Lucky You přistupuje, narozdíl od jiných filmů, k pokeru poměrně seriózně. Snímané hry tak vypadají reálně, WSOP: Main Event taky a camea pokerových legend, v čele s Danielem Degreanau a Doylem Brunsonem rozdhodně potěší. Jde prostě vidět, že nad filmem seděl někdo, kdo pokeru alespoň trochu rozumí. Bohužel, to je ale všechno, čím mě Lucky You potěšilo. Samotný děj, vystvavěný na klasickém hollywoodském konceptu lovestory, do kterého je ještě silně zamícháván vztah otce a syna na mě nefungoval. Nefunguje ani Eric Bana, jakožto charizmatický pokerový hráč a rozhodně nefunguje Brew Barrymore a jejich vztah. Když pak k tomu připočtu přepálenou stopáž, dostávám poměrně slabé dvě hvězdy. Za zmíněný respekt k pokeru, a příjemný soundtrack ale nakonec za tři s odřenýma ušima. BTW - Solidní finanční propadák, po kterém to bude mít Hanson zatraceně těžké. You want sympathy? You'll find it between "shit" and "syphilis" in the dictionary.

That's What I Am (2011)

Rozhodně příjemná, indiem trochu šmrncnutá jednohubka, na které mě baví, že přes navenek puberťácky působící prostředí hovoří Pavone k divákovi hodně dospělou formou. Mě to sedlo a to i přes to, že tyhle naivní zápletky s přesahem moc nemusím. Tentokrát ale čtyři, i když trochu odřené. Human dignity + Compassion = Peace

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Je pravda, že oproti prvnímu dílu je to značný kvalitativní sešup dolů. A přesto i Dívce, která si hrála s ohněm dát čtyři hvězdy, tedy stejné hodnocení jako Mužům, kteří nenávidí ženy. Proč? Protože se stále jedná o kvalitní thriller, ve kterém sice chybí hodně z chladné severské atmosféry svého předchůdce, zato ale více rozpracovává jednotlivé postavy a nabízí tak divákovi upevnění vztahu před vyvrcholením celé série. Nevím, předlohu jsem ještě nepřelouskal, každopádně mě Dívka, která si hrála s ohněm svým způsobem bavila. Způsobem úplně jiným než Muži, ale bavila. Horší čtyři. The girl has problems, no?

Vodní svět (1995)

No to byl teda tenkrát průser... Zpětně když jsem to dnes po té době viděl, tak mě to překvapivě pořád bavilo, jako tenkrát když jsem byl jako capart na Vodní svět v kině. Teda první polovinu. Dokud Costner ať už sám nebo se svými společnicemi cestuje po moři, tak je to vynikající. Zajímavý post-apo svět, dobrá postava, děj zajímavě rozjetý. Problém přijde v půlce druhé, kdy se do děje začnou aź moc montovat piráti a to i přes to, že Hopper a ten druhej jsou taky skvělé postavy. Suma sumárum rozhodně zajímavý film, který to tenkrát bohužel nepochopitelně projel a nese si s sebou poměrně nelichotivkou karmu. Což je škoda, za zhlédnutí to stojí. I když mezi námi námořníky - těch 175 mega tam nějak vidět nejde. If I ever see him again, I'm going to cut open his head and eat his brain.

Trust (2010)

Místy hrozně silná záležitost. Opravdu nepamatuju, kdy mi bylo u filmu naposledy takhle fyzicky špatně. O to větší škoda, když se takhle dobře budované atmosferické drama v půlce změní v otcův soukromý boj a Annie je vytěsněna na druhou kolej. Přesto i tak, natočil Schwimmer docela zajímavou sondu o poměrně aktuální tématu. Kromě zmíněného má Trust dobré herecké výkony Owena a mladé Liany a bavil mě i klávírový soundtrack. Na druhou stranu, jak bylo řečeno, druhá půlka už nefunguje tak dobře, a některé situace a chování postav je totálně filmové a v réalu značně nepravděpodobné. Lepší tři hvězdy. He loves me!

Mandolína kapitána Corelliho (2001)

Nic, vůbec nic. A to ještě asi můžu být rád, že neznám předlohu, protože bych podle všeho prskal ještě více. Dvě hvězdy protože když už nic tak jakousi kostru film alespoň má (díky knihy takže ani tady nic moc zásluha), a na Kefallénii a Penelope Cruz, se docela dobře kouká. Madden ale zabil snad úplně všechno a výsledkem je neuvěřitelně povrchní slátanina, která je mnohdy spíše k smíchu. Ono, mezi romantikou a kýčem je mnohdy hrozně tenká linie, kterou Madden suverejně přestřelil. A Cage jako italský milovník? O more mio! Bella bambina at two o'clock!

Rango (2011)

Co si mám jako o Rangovi myslet? Skvělá postava, dobrý námět, perfektní animace a několik úžasných - dospělých nápadů k tomu. Přesto jsem nakonec nijak náramně nebavil. Kdo za to může? Gore Verbinski! Ten chlap mi prostě poslední dobou nesedí. Vždyť i poslední Piráti ode mě dostali jedinou hvězdičku a podle mě teď zabil i Ranga. Tohle mělo takový potenciál a co s ním nakonec Verbinski udělal? Vytvořil nesourodou postavu, u které divák neví, jestli je to teda moula nebo kick-ass-hero, poslepoval dohromady pár scén no a vylezlo mu nesourodé něco, co ve svých jednotlivostech funguje skvěle, ale jako celek už výrazně skřípe. Nevím, možná jsem se blbě vyspal, ale Gore, máš u mě druhý černý puntík! No man can walk out of his own story.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Skvělá záležitost. Předlohu neznám a snad do devátého dílu jsem ani nevěděl, že nějaká existuje, přesto nebo možná právě proto, mě Hra o trůny baví svou neuvěřitelnou propracovaností celého univerza a hlavně komplexností postav. HBO totiž zvolilo skvělý formát, kdy je hodina tak akorát dostačující (i když někdy bych ocenil i více) a dává tvůrcům prostor zaměřit se nejen na děj, ale i na jeho tvůrce, na natočení dlouhých dialogů, na zobrazení všemožnýcvh pletich... Prostě politika + fantasy set + hluboké postavy, to mě neuvěřitelně baví. Když k tomu navíc přidám skvělý casting a s tím spojené herecké výkony dostávám pětihvězdičkový seriál na jehož každý díl se sakra těším. s01e10 Winter is coming...

Bezva vejška (2006)

V tomto případě jsou kupodivu dvě hvězdy obrovský úspěch. Accepted, který se totiž tváří jako obyčejná teen komedie s poměrně hloupým a značně za vlasy přitaženým nápadem, nakonec poměrně dobře šlape a není zdaleka tak stupidní jak by se mohlo na první pohled zdát. Místy jsem se dokonce i bavil. Nedokážu, ale překousnout, že přes to všechno se jedná o prvoplánový útok na teen diváky a film v sobě nemá nic navíc. Přesto těch 90 minut se na něj dá koukat docela příjemně a nijak v podstatě neuráží. Rejection. That's what makes a college great. The exclusivity of any university is judged primarily by the amount of students it rejects.

Legenda (1985)

Mě prostě v Legendě vyloženě sere, že se jedná o takovou jednohubku se kterou si Ridley zase tolik práce nedal. Vážně to chtělo si chvilku pohrát s fantasy světem, promyslet ho trochu do detailů a hlavně, představit ho divákovi. Takhle, když se na mě hned od prvních minut sype děj, bez jakéhokoliv pozadí, v nějakém zvláštním světě... No to prostě nefunguje. První třicet minut mě tak Legenda vždy nudí a místama je u mě vážně snad i na odpad. To vše se ale mění s příchodem do prostředí Temnoty, kdy už se trochu orientuju v ději a kdy Ridleho cit pro záběr a atmosféru začíná fungovat. Navíc se objeví miláček Tim Curry s perfektní maskou, temná Mia a děj dostane potřebný spát. V průměru tak nakonec za tři, i díky skvělé scéně tance Mii Sara. Pro mě ale rozhodně jeden z těch nejslabších filmů Ridleyho. The dreams of youth are the regrets of maturity.