• Romantický

Pár správných chlapů (1992)

Takto nejako si predstavujem dokonaly krimi triler, bez zbytocnych lubostnych scen, citovych vylevov a pod. Tom bol v tych casoch este neposkvrneny, slapalo mu to vo filmoch jedna radost. Skvele herecke obsadenie vsetkych postav, najviac zaujal samozrejme Jack Nicholson, je to pan!

Interview s upírem (1994)

Jednoznacne najvkusnejsi film s upirskou tematikou, Tom Cruise je vyborny, Brad Pitt je vyborny a krasny, Antonio Banderas vzdy potesi.

Tarzan, opičí muž (1981) odpad!

Preboha, tento skvost pustili dnes poobede v nemenovanej televizii ako dezert za obedom,chapem, leto je v plnom prude, no niekomu musi inak prazit na hlavu, clovek nema sudnost, ak toto pusti v takom vysielacom case. Bo Derek, aj predstavitel Tarzana maju telicka akoby zostupili z Olympu, ale tento film je jedna velka prisernost, skoda reci. Iba ak by ste sa chceli stupidne pobavit, tak budiz.

Rain Man (1988)

Dvaja PANI HERCI nam ukazali, ako sa to robi! Zasluzeny Oscar pre Hoffmana, urcite by som jedeho dopriala aj Cruisovi, v casoch svojej najvacsej slavy robil vynikajuce filmy. Vyborny soundtrack, hlavne Etta James pri scene, kedy Tom uci Dustina tancovat. Jedinou chybickou je vyber herecky v ulohe Tomovej snubenice, jej priserna anglictina a stale som mala pocit, ze z chladnicky vyskoci Topper Harley a usmazi si volske oko na jej bruchu :)

Jméno růže (1986)

Ano, Sean Connery je sedivy, plesaty, susle a namiesto odevu nosi vrece, ale ma taku sialenu charizmu asi ako ziadny herec na svete! Vyborny casting hercov, zaujimavy a napinavy pribeh, jeden z mala filmov, ktory sa skvele podaril aj napriek tomu, ze nikdy neprekona kniznu predlohu.

Jih proti Severu (1939)

Do Rhetta Butlera som beznadejne zamilovana od zakladnej skoly, kedy som tuto knizku citala prvy krat a odvtedy ju citavam raz za cas v pravidelnych intervaloch, je to moj najoblubenejsi roman. Filmove spracovanie sa snazi pevne drzat kniznej predlohy, vyber hlavnych protagonistov je vyborny, rokmi overena klasika, ktora nikdy nesklame. Odporucam pozerat v povodnom zneni, dabing je priserny. Navrhovala by som natocit remake, velmi by ma potesil napriklad taky Gerard Butler v roli Rhetta, Scarlett skuste navrhnut vy :)

Madisonské mosty (1995)

Na tento skvostny a delikatny film musim mat tu spravnu naladu, musim byt sama doma a mat poruke balicek vreckoviek. Nic pre chlapov odchovanych na Rambovi ci Terminatorovi, pre nich to bude priserna otrava. Ale my- jemne zienky si zakazdym pochutname. Stary dobry Clint- sice som si nikdy nepomyslela, ze tohto dedka raz nazvem pritazlivym svetakom, ale v tomto pripade je to tak- vyborne sekunduje uzasnej Meryl, zachvevy vasne a zaroven vycitky svedomia citit z kazdeho ich dotyku a bozku, atmosfera je svele vystupnovana. Od sceny v kuchyni pri ranajkach, ked je Meryl nahnevana a nevie, co bude dalej, po zaver s rozpraseim jej popola z mostu ZAKAZDYM revem ako zmyslov zbavena, srdce mi ide puknut a 10 minut sa este ukludnujem. Cize nic pre chlapov, budete za hysterky :)

Hříšný tanec (1987)

K detstvu ma viazu spomienky na Modru lagunu, Janu Eyrovu a - Dirty Dancig! Netusim, kolko krat som mala tu cest zhladnut tento film, niekedy davno na video kazete, potom ho uz zacali davat aj s tym prisernym ceskym dabingom v telke, ked vysiel na DVD prilozeny k nejakym novinam, kupila som si ho pre istotu 2x, ak by s tym jednym nieco stalo. A doteraz ma cestne miesto u mna v pocitaci. Milujem Dirty Dancing kvoli atmosfere, skvelemu a nesmrtelnemu soundtracku, nadhernemu Patrickovi, krasnemu pribehu... A navzdy mu budem verna. Prvy z top 5 mojich filmov!

Forrest Gump (1994)

Skvostny film, nadherny pribeh, dojimavy zaver, vyborne herecke obsadenie, bravurne vykony vsetkych hercov, skvely soundtrack, zasluzene Oscary. Nepoznam nikoho, kto by tento snimok nemiloval.

Gothika (2003)

Halle Berry je nadherna zena, ale ten, kto jej prikazal, aby nosila v tomto filme tu kopu sena na hlave ju asi velmi nemusi. Prijemny mysteriozny triler, Halle aj Penelope su vyborne, atmosfera hustne, len ten zaver mohli inak vyspekulovat.