Safari (1986) (seriál)

Krásná vzpomínka na dětství, navíc natáčená v překrásném prostředí jednoho z nejkrásnějších slovenských hradů. Další generace ho možná už tolik neocení, ale to nic nemění na tom, že jde o skvělý napínavý seriál pro děti a mládež, které už se dávno netočí a pravděpodobně ani točit nebudou, protože dnešní děti si s americkým odpadem bohužel bohatě vystačí, tak proč by se naši filmaři snažili na tuto kvalitu navázat, když to děti už mnohdy ani neocení. Nám stačilo dobrodružství okořeněné napětím, ale dnešní děti už potřebují mnohem víc akce, jinak se nudí... ZAJÍMAVOST: Režisér Radim Cvrček natočil s téměř totožným štábem jako Safari i další seriály a filmy. Často se v nich objevují herci Lubomír Kostelka nebo Peter Debnár. V roce 1991 režisér natočil ještě seriál Safari za kuchyňou, kde se zmiňovaní dva herci objevují znovu a s nimi také Karol Čálik ze seriálu Safari. VZKAZ PRO JURAJE (giaruj): Titulní píseň k seriálu nezpívá Michal Dočolomanský, ale Peter Lipa!!! Snad jen hluchý by to nepoznal:-)

Profesionální manželka (2010)

Je mi líto těch, kteří tuto skvělou komedii nepochopili. Příjemný návrat do 70. let s chytrým humorem a krásnou hudbou. Možná film humorem nijak výrazně nesršel, proto jsou někteří zklamaní, ale každý vtip přece nemusí být vždy servírován na zlatém podnosu!! A navíc, vzhledem k převážně hloupým a tuctovým americkým komediím, kterých jsou v posledních letech plná multikina, byl tento film přímo luxusním balzámem, který mi spravil chuť po všech těch hollywoodských rádobyvtipných "supertrhácích", na které se po 5 minutách většinou nedá dívat!!!

Tady se nedá žít (2003) (seriál)

Asi nejlepší zahraniční komediální seriál, jaký jsem kdy viděl. Americká rádoby humorná dílka na pokračování tomuto vynikajícímu seriálu nesahají ani po poslední řádek v titulcích!!! Americký humor je prostě bohužel trochu jiný než ten evropský. Každopádně je velká ostuda, že tento skvost, u kterého se díky HBO mnoha fanouškům několik let trhala bránice, u nás zatím žádná nekódovaná TV neodvysílala a navíc nikdo ani nebyl schopen vydat ho na DVD, zatímco kdejaká americká slátanina na pokračování dávno na DVD vyšla!!!

Liberace! (2013) (TV film)

Nádherný film o tom, že všechno krásné v životě trvá jenom chvíli, ale pěkné vzpomínky nám nikdo nevezme. Výkony M. Douglase i M. Damona byly strhující!!! Žádná hluchá místa, zkrátka celý film jedním dechem. Po Hitchcockovi konečně zase nějaký krásný kvalitní americký životopisný film v multikině! Velký dík patří televizi HBO, že se jako jediná tohoto příběhu ujala!

Devátá (2004)

Tady jsou slova naprosto zbytečná. O takovém skvostu se zkrátka nedá psát, ten se musí vidět! Protože dokud neuvidíte, stejně nepochopíte... Asi nejkrásnější hudební dokument, jaký jsem kdy viděl!!!

Slečna Marpleová: Vlak z Paddingtonu (1987) (TV film)

Tyto komentáře evidentně nepatří k tomuto zpracování, které je barevné! A pokud se na naší obrazovce vůbec někdy vysílalo, tak to bylo na konci 80. let. Co si ale pamatuji, ČST tehdy zařadila snad jen dva filmy z této série s Joan Hickson: Ohlášená vražda a Zapomenutá vražda. Byly vynikající! Velká škoda, že se od té doby nereprízovaly!!

Ďábel ví hodně (1983) (TV film)

Pěkná méně známá komedie se skvělými herci. Ač se jedná o televizní film, bylo vidět, že scény v obchodech se natáčely ve skutečných obchodech (drogerie, ovoce zelenina), což v inscenacích nebývá samozřejmostí. Ve filmu se v menších rolích objevily také herečky a výborné dabérky Daniela Bartáková (scéna v drogerii) a Jana Drbohlavová (scéna v knihovně). ZAJÍMAVOSTI: Ve stejném roce obsadil Václav Vorlíček Jiřinu Bohdalovou a Simonu Stašovou ještě do svého populárního seriálu Létající Čestmír. V té době se spolu objevovaly i v několika dalších filmech a seriálech, i když asi už ne vždy se potkaly přímo před kamerou (Buldoci a třešně, Paragrafy na kolech nebo My všichni školou povinní, a později ještě např. Přítelkyně z domu smutku). Pozornému divákovi jistě neunikne, že v jedné z úvodních scén se do záběru v horní části na pár sekund omylem připlete část mikrofonu:-)

Hořící keř (2013) (TV film)

Udělal jsem velmi dobře, že jsem toto mimořádné dílo sledoval vcelku, protože dvakrát týden čekat na další díl by bohužel značně snížilo ten neuvěřitelně silný zážitek, který jsem z tohoto čtyřhodinového televizního skvostu měl...