Kvočny a Král (1974)

Jedna hvězda navíc za nádhernou hudbu A. Michajlova.

Tajemný muž (2012)

Mám rád takovéto filmy, které diváka v polovině překvapí. Ovšem tady to moc nevyšlo. Asi jako když si v horkém létě otevřete vychlazenou perlivou minerálku, ale necháte ji otevřenou pár hodin stát na stole. Už z ní bude jen vlažná voda...

Bezdružice (2015) (seriál) odpad!

Svatá prostoto!!! Herci si museli přijít na pěkný balík peněz, když jim stál za takovou národní ostudu! Aspoň, že ředitel TV Barrandov je na své megadílo náležitě pyšný! Jaký ředitel, taková firma...

Julek (1979)

I když se jedná o film o J. Fučíkovi, přesto má svou historickou hodnotu. Navíc upoutá i vynikajícím obsazením, hlavně v menších rolích. Nechápu ovšem, jak mohla k účasti na natáčení svolit vzhledem k svému celoživotnímu přesvědčení J. Jirásková. Když herec několik let nemůže točit, zřejmě nakonec stejně vezme za vděk i takovýmto filmem, ať už jsou jeho postoje jakékoliv... Proto mi přijdou naprosto směšná nejrůznější obviňování hereckých kolegů mezi sebou, za to, že za normalizace hráli v tom či onom filmu... Natáčelo se sice pak v Plzni, ale nikdo si zřejmě ani nemohl všimnout, že některé záběry plzeňských uliček se točily v Liberci (Monte Carlo v bývalé Kavárně Pošta) v Mariánské ulici vedle Divadla F. X. Šaldy, jehož větší část byla také několikrát vidět! L. Frej s F. Renčem dokonce utíkají jedním oknem tohoto divadla.

Mrtvý princ (1971) (TV film)

Velmi milé překvapení! Staré černobílé pohádky se mi většinou nelíbí ani dnes. Možná je to tím, že bývají natočeny v tv studiu. Tato pohádka byla však výjimečná, a to hned z několika důvodů. Jako jedna z mála tv pohádek byla natočena mimo studio, a to rovnou na hradě Křivoklát. Další zvláštností, které si možná všimne málokdo, je skutečnost, že byla natočena v Krátkém filmu Praha, nikoli na Barrandově, kde ČST natáčela poměrně často. No a je tu ještě mnoho dalších zajímavostí: Prolínání současnosti s dějem pohádky nebývá obvyklé. Napadá mě pouze jedna další taková pohádka, a to Princové jsou na draka. Dalším unikátem je nádherná Jana Dítětová v roli královny, což byla zřejmě jediná její královna. Také S. Májová se po letech opět objevuje ve výpravné pohádce, i když jen ve velmi malé roli. V neposlední řadě překrásná hudba Zdeňka Marata, včetně krásných písniček, a také zřejmě poslední role V. Ráže a A. Vránové coby manželů, rozvedli se tuším o rok později.

Dejte mi pokoj! (2014)

Velmi dobrá komedie s vynikajícím Ch. Clavierem, který každý film ještě pozdvihne o úroveň výše. Nenudil jsem se ani na chvíli, protože se tam pořád něco děje, což se o typově podobné "komedii" Bůh masakru říci bohužel nedá! To byla nuda k uzoufání!

Zmizelá (2014)

První hodina je příšerně dlouhá a nudná! Už jsem chtěl film vypnout, ale naštěstí se konečně začalo něco dít. Čekal jsem ale trochu víc. Film působí tak nějak studeně.

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Bože, jaká to slast, po všech těch nudných amerických stupiditách vidět v multikině i letos tuto svižnou a humorem nabitou německou dobrůtku! Ameriko, styď se, a uč se od Evropanů, jak udělat komedii, u které ani náročnější divák po deseti minutách neusne!!! P.S. Díky, Boro! Díky tobě se i Češi konečně naučili chodit na německé komedie! Bis bald beim dritten Teil!

Co jsme komu udělali? (2014)

Francouzi to prostě umí! A vynikající Christian Clavier je navíc vždy zárukou toho, že bránice nezůstane v klidu. V případě tohoto filmu je snad naštěstí konečně záruka, že se ho nechopí filmaři z USA.

Skvělý plán (2012)

Ani si nepamatuji, kdy naposledy jsem viděl tak skvělou romantickou komedii, která by mě nenutila po čtvrt hodině přepnout, ale naopak mě každou minutu víc a víc vtahovala do děje a já se celý film výborně bavil a byl odměněn i sice předvídatelným, ale přesto krásným a díky Dianině "revui" originálním koncem. Diane byla opět okouzlující a její nečekané taneční kreace na konci přímo fascinující! Hollywood se má od Evropy ještě hodně co učit, jak se dělá skutečně dobrá netuctová romantická komedie, v které každou minutu neobtěžuje typický americký patos, prázdná gesta nebo trapnost přehrávajících "megahvězd"! Obrovský dík za takovéto evropské klenoty!