Panna nebo orel (2010)

Pro mě dost podprůměrná komedie i romantika. Jediná Emma Stone za něco stojí - myslím, že by mohla hrát i víc, než jenom středoškolský pipinky.

Northangerské opatství (2007) (TV film)

Další z úžasných filmů podle Jane Austen. Knihu jsem četla, ale musím se přiznat, že si ji moc nepamatuju, proto nemůžu říct, nakolik se filmaři drželi předlohy. Ovšem hlavní hrdinka byla kouzelná, hlavní hrdina přesně podle mého gusta a nesmím zapomenout na tu nádhernou hudbu.

Juno (2007)

Moc milej filmík s charismatickou hlavní hrdinkou a především úžasnou hudbou.

Počátek (2010)

Konečně něco opravdu originálního! Líbilo se mi to, a to tak, že moc. Jenže! První půlhodina mě vyloženě nudila a film se rozjel až po půlce, pak to bylo úžasný. Prostě nejsem tak nadšená jako ostatní. Co mě vyloženě potěšilo bylo herecký obsazení a hudba.

Jeden navíc (2005)

Nejdřív to vypadalo slibně. Bohužel jenom díky tomu, že měl Jason Schwartzman prostor. Potom už bylo jen hodně Claire a Stevea (kupodivu mi nevadil jako jindy) a to mě opravdu nebavilo. Zvlášť proto, že je hned jasný jak všechno dopadne a než k tomu děj dojde, můžeme vidět jenom zbytečnou vatu. A ještě bych měla upozornit, že o komedii opravdu nejde!

Jak ukrást Venuši (1966)

Tomu se říká chemie. Úžasný scénář, nádherná Audrey a Peter O´Toole... Hm, vůbec jsem netušila, jakej byl za mlada štramák.

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Nostalgie, nostalgie... Bohužel už tenkrát v pubertě jsem koukala jen na pár prvních dílů a pak jsem to vzdala...

Habermannův mlýn (2010)

Zážitek je ještě moc čerstvý a já nejsem s to hodnotit. Můžu jen říct, že jde o opravdu silný příběh, na mě občas až zbytečně kruté scény (minimálně deset minut filmu jsem měla zavřené oči). Vyzdvihovat herecké výkony bych snad ani nemusela, tak jen v krátkosti - skvělé obsazení a především úžasný Karel Roden, jeho role je nezapomenutelná.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Hm, tenhle film má svoje lepší i horší stránky (a taky ty úplně nejhorší). Když přetrpíte naprosto nudnej začátek, dostanete se do úžasný Itálie. Všude plno jídla, hezká atmosféra, milý lidi. Pak se ale hrdinka přesune do Indie a to pro mě nastalo reprve utrpení. Nuda, zbytečnost, nuda... Pfuj... No a Bali, to bylo fajn, ale jenom díky naprosto kouzelnýmu Javieru Bardemovi. Jeho postava zvedla film hodně nahoru. Dávám tři hvězdičky, ale jenom proto, že mám úctu k Julii... A taky kvůli hudbě, tu musím vyzdvihnout.

Ideální manžel (1999)

Mám opravdu slabost pro anglický filmy a zvlášť z tohohle období. Taky mám ráda Minnie Driver, Cate Blanchett, Ruperta Everetta a Jeremy Northama a myslím, že Julianne Moore musí milovat každý, zvlášť když hraje potvoru. Bohužel mi to nedalo a musel jsem srovnávat s Jak je důležité míti Filipa a to vyhrává na plný čáře. I tak je ale Ideální manžel milá podívaná!