Ženy v běhu (2019)

Milým překvapením bylo, že český film, tedy jako vždy romantická komedie, byl i trochu zábavný. Srala mě jen postava Báry, a kdyby mi někdo přitáhl domů zvířátko, tak by dopadl stejně. Když na to nemám (odhodlání k péči a péče je za peníze), tak si to nepořizuji! Hlavního děje se to, ale netýká. Viz komentář Tetsuo.

Učitelem z nouze (2014)

Zajímavé. Pozorný divák by si mohl odnést nějaké to poselství. Hlavně film nekončí "velkou lovestory" a není romantický.

Podfukářky (2019)

Jako komedie mírně k pousmání, nebo jsem náročnější divák.

Tam, kde jsem nikdy nebyl (2005)

Zajímavé, nicméně logika tu trošku pokulhává a místy nastupuje i křečovitá kýčovitost.

Mirai, dívka z budoucnosti (2018) odpad!

A co? Tvůrci chtěli ukázat moderní neschopnou rodinu? Málo nápadité a bez fantazie. Jako pohádka pro děti bude nudná. Od Hosody mohu doporučit Kluka ve světě příšer TOP nebo Dívku, která proskočila časem.

Ostrov Dr. Moreau (1996)

Jiné verze jsem neviděla, knižní předlohu jsem nečetla, ale rozhodně stojí za shlédnutí a na knihu se určitě také dostanu. Pokud někdy nadáváte jací jsou lidé a myslíte si, že zvířata jsou lepší. V příběhu se dostanete nadosah k Bohu - jedinému zákonodárci. Uvidíte jak rychle se může zničit ideální společnost.

Charlieho andílci (2019)

Koukatelné ano, ale takové neoriginální. Bylo by lepší, kdyby se film jmenoval třeba Sestry v akci, protože s původními 2 filmy to nemá skoro nic společného jen Bossley, Charlieho a 3 holky, které každému nakopou prdel. Původní film byl přeci akční komedie a na to se zde zapomělo.

Jeho temné esence (2019) (seriál)

Neříkám, že by to bylo nějak špatné. Zklamalo mě, že se příliš nedrží předlohy např. Caisa, daemon Serafiny, byl kačer nebo houser a to jsem knihu četla před 2 roky. Obsazením se mi líbí původní filmová verze s N. Kidman a D. Creigem. Film byl celkově lépe zpracován od kostýmů po vzhled Romunů i daemoni byli lepší. Naopak film je nedodělaný utnutý před koncem. Seriálu se hodně povedly úvodní titulky se zajímavým a poutavým soundtrackem. Jsem moc zvědavá jestli zfilmují i Jedinečný nůž a Jantarové kukátko především jak se poperou se zpracováním postav světů.