• Krátkometrážní

Kmeny - Rap (2015) (epizoda)

Jako dokumentu o PSH a Refewovi (kterej už není členem Biggbossu) bych tomu dal víc hvězd, ale jako dokument o městské rapové subkultuře to nefunguje bohužel. dvě hvězdičky za Oriona, ten mě bavil tady každým pohybem.

Spider-Man (1967) (seriál)

Jako dítě jsem to miloval.

V zajetí démonů 2 (2016)

3,5 hvězdičky.. líbilo se mi to víc jak jednička.. bavily mě herecké výkony, režie, jako film to fungovalo skvěle, jako horor slabší, nezávislé hororové kousky fungují víc, ale na mainstram produkci dobrý (v kině) ..

Flash - Životní závod (2016) (epizoda)

Tak finální bitva se Zoomem nic moc teda.. To Reverse Flash mě bral víc, tady byla celá řada keců a strachů, jak je Zoom silnej a zlej a nic z toho, nicméně finální twist, který nastavuje téma třetí řady je správně komiksový ..

X-Men: Apokalypsa (2016)

Spoiler. Mě se to teda líbilo. Přiznám se, mám takovou slabost, že asi u 10% komiksových filmů se na moment rozpláču a když k tomu dojde, je to film, který mi sedne. Je to asi syndrom toho, že komiksy, které dvacet let čtu ožívají na plátnu. V tomhle případě mi ukápla slza u momentu kdy se Jean změnila na Phoenix. No a Singerův přístup se mi líbí, připomínalo mi to X2, hodně se mluvilo, budovaly se postavy, drama apod. ale i akce stála za to a pár cool scén (Quicksilver) film měl. Apocalypse se mi líbil, byl charismatický, nebyl napsán úplně nejlíp, ale herecky spolu s ostatní squadrou stál za to a konečně X-Meni měli skvělýho padoucha (nevím, přišlo mi, že kromě Magneta neměli X-Meni na plátně pořádnýho padoucha) ...

Flash - Dinosaurus na útěku (2016) (epizoda)

Epizoda režírovaná Kevinem Smithem potěšila. Skvělé cameo Jaye. Nuže, mám rád díly, které rozvíjejí mytologii seriálu a postavy jako takové a Barryho znovuzískání Speed Force přímo od Speed Force bylo zajímavé. Možná by to chtělo víc šťávy a míň srdceryvných dialogů, ale na tohle jsem už u seriálu zvyklý.

Captain America: Občanská válka (2016)

Spoilers. Opět Hollywood plní mé dětské vlhké sny. Když před deseti lety vycházela Civil War obsahující tisíce stran komiksů, nečekal bych, že se dočkám zfilmování a povedlo se. Jsem nadšen. Od prvního Iron Mana jsem věděl, že Marvel chce udělat filmové univerzum, čekal jsem ale větší skromnost, tohle už začíná být ONO, ta komplexnost a propojenost vesmíru a postav na kterou jsme čtenáři komiksů zvyklí a to se mi líbí. Už to doopravdy začíná být ONO ! V tomto komiksu nehraje prim záporák (Daniel Bruhl se mi ovšem jako baron Zemo líbil nadmíru, škoda ale, že neměl kostým), ale vnitřní konflikt, který otevírá prostor různé škále postav a to má ty správné grády. Užijete si všech do sytosti. Marvel se stále perfektně drží komiksovým reáliím, zároveň si je skvěle upravuje tak, že fungují v rámci filmu. Samozřejmě jsem nečekal, že Cap umře, protože to by pak nemohly být další Avengers, ale tyhle změny jsou zanedbatelné, filmové univerzum je již vytvořené a má svoje pravidla a svůj řád. Film byl peckový, kdybych měl jmenovat věci, co mě opravdu potěšily, tak: Ant-Man se konečně zvětšuje, nový Spidey je cool, Martin Freeman, vztah Visiona a Scarlet Witch, Black Panther, etc je toho opravdu dost .. Dávám pět hvězd s klidným svědomím, tomuhle se říká blockbuster. A vyhýbám se srovnání s BvS, jsou to různé filmy, různé univerza a obojí se mi líbily na stejno.

Kdo přežije - Kaôh Rōng (2016) (série)

První epizoda velice zajímavá, jak cast, tak napínavá challenge i kmenová rada ! Tohle vypadá na dobrou sezónu ! Poslední epizoda ještě zajímavější, skvělá finálová trojka, vítěz zaslouženě, zajímavý twist, skvělé soutěže.. Sezóna s nejvíce evakuacemi a zraněními obstála kvalitně !