• Krátkometrážní

My Best Friend's Birthday (1987)

Chtěl jsem dát 5 hvězdiček, protože Tarantino je můj oblíbený režisér, ale jsem k němu vždy objektivní a tenhle film, ač je skvělý, tak nemá na 5 hvězd, už jen proto, že je poloviční. Je škoda, že se druhá polovina filmu spálila, takže netuším, čím to končí, ani jak to pokračuje, ale i tak si myslím, že to skončilo v bodě, kde ten film může fungovat jako ucelený kus velice raritní hodnoty. No film mě bavil, nasmál jsem se hodně, v podstatě je to asi nejvtipnější Tarantinův kousek. Je zajímavé sledovat všechny jeho typické režisérské prvky takle v plenkách a ty nápady, co rozvinul později např. v Pravdivý romanci. No je to poslední Tarantinův kousek, který jsem neviděl a nechal jsem si ho právě nakonec, čekal jsem, že to bude amatérský, ale v podstatě jsem v tom neviděl nic jako chybu, horší střih a snížená kvalita obrazu se dá považovat za pulpový záměr. No a Tarantino tu hraje asi největší roli, jakou kde hrál a je k sežrání.

Beer Story (2005) (amatérský film)

"Hmm.. To je dar od Boha !"

Kdo přežije - Cambodia – Second Chance (2015) (série)

Už když jsem hlasoval za 20 soutěžících pro tuto hru, věděl jsem, že série bude nadprůměrná, ale nejen, že splnila moje očekávání, ona je převršila a katapultovala tuto sézonu mezi nejlepší série hned vedle All Star, Heroes vs Villains a Fans vs Favorites. Série plná skvělých hráčů, jak vnějších, tak vnitřních inovací herních prvků a dynamiky hry, historické okamžiky, napínavé tribal councils a emoce. Vítěz jako vždy zasloužený, můj hlavní favorit to dotáhl pouze do finále, ale vítězovi jsem to přál hned po něm. Skvělá řada, od HvS rozhodně nejlepší série !

Flash (2014) (seriál)

Sem asi u osmého dílu a chci to dokoukat do konce, takže si dovolím hodnotit. Jsem komiksák a Flash je jedna z mých oblíbených postav. Je super, že ho zfilmovali do podoby televizního seriálu, který je kvalitní, avšak mám výhrady. Barry Allen je v originále trochu trouba, ale frajer se smyslem pro humor. Zatímco zde je Flash spíše Petr Parker + Clark Kent a to mi trochu vadí. Seriál je spíše pro mladší publikum a scénáře jsou jednodušší, lehce předvídatelné, někdy naivní. Takže bych hodnotil třemi hvězdičkami, nicméně v rámci superhrdinských seriálů je Flash nadprůměrný a mohl skončit průserem, tady je vyvážený celkem dobře, je to taková zábavná jednohubka před spaním u které člověk nemusí přemýšlet a za to sem rád. Takže 4 hvězdy a těším se na filmového Flashe v JLA, který bude doufám větší bad ass..

Devilman: Jóčó Sirene hen (1990)

K tomuhle jsem se poprvé dostal jako dítě. Chyba mých rodičů, toto není pro děti. Možná proto ze mě vyrost podivín. Každopádně Devilman je pro mě klasika, Akira se propojil s démonem Amonem a stal se z něj lovec démonů. Ovládá velikou démoní sílu a bojuje s hnusnými zplozenci pekla, které masakruje v pořádném gore stylu. V tomto díle se mu -kromě mnoha dalších- postaví hlavně Siréna - ptačí démon, která touží po smrti Devilmana a tak trochu ho miluje. Bitva je epická a jakožto u správného anime se i zde mísí různé žánry, takže je snímek chvílemi jemný a citový, jindy nechutný a brutální.

13. komnata - 13. komnata Dana Horyny (2015) (epizoda)

Horynu jsem osobně poznal, během své léčbě a měl jsem to štěstí, že mi dělal jednou terapeuta (velice intenzivní terapie). Je to silná osobnost.

LSD made in ČSSR (2015) (TV film)

No, že je Česko proslulé pervitinem, ví každý malý dítě, co si šlehá za základkou, ale že zde byly prováděny takové experimenty a výroba LSD, to jsem netušil. Jako věděl jsem, že něco bylo, ale podrobně jsem se o tom dozvěděl až nyní. Dokument je výborně zpracovaný, ale mohlo to být o půl hodinky delší, protože o LSD se dají natočit desítky hodin materiálu a stejně se to nevyrovná samotnému prožitku, ani smyslu LSD. Také mi chybělo něco o psilocibinu (jakože sice tu byli pouze tři psychiatři, co vydávali LSD, ale houbičky, které mají obdobný, možná i výraznější efekt, se sbíraly v lesích běžně a byly dostupné komukoliv).

Liga spravedlivých: Bohové & monstra (2015)

No už mám dost alternativních vesmírů a paralelních odrůd Ligy spravedlivých. Ono mi bohatě stačí, že se v seriálech a ve všech filmech objevují alternativní verze JLA v rolích padouchů a teď tu máme ještě celej film pouze s alternativní verzí. Prvních 15 minut jsem si říkal "Ok, takže tohle jsou padouši, za chvíli sem vrazí skutečná Liga a daj jim na prdel." Ale ono houby!! Já si myslel, i podle chování těcho postav, že to jsou padouši !!! Tak kde to jsme? Fakt se mi film nelíbil, postavy mi jsou nesympatické, děj byl béčkový a vůbec nemám pocit, že bych shlédl nový JLA film.

The Poughkeepsie Tapes (2007)

Jsem několikaletým fandou Found footage filmů a hlavně horrorů. Už jsem jich zkouknul mnoho, řekl bych, že většinu a určitě tu většinu, která je významná, lepší. Některé filmy jsem prostě nesehnal, nebo mají tak nízká hodnocení, že na ně koukat nebudu. Nicméně jsem si Poughkeepsie Tapes nechával až do doby, kdy už mi nezbydou žádné další FFka. Dnes jsem to zkouknul a cítím se dobře, hlavně proto, že po tomhle přišel čas nechat tenhle žánr na nějakou dobu být s tím, že už jsem ty nejlepší filmy tohoto sub-žánru viděl. Poughkeepsie tapes je silný film. Na nějaký sadismus a vraždy jsem ve filmech zvyklý a něco snesu, přesto jsem se toho u tohohle filmu obával. Nuže nakonec ten film mi nepřišel ani tak o sadismu, ale o tom, jak neskutečně zlé a zvrhlé lidské bytosti dokážou být a to nam ě zapůsobilo. SPOILERY. Největší dojem samozřejmě udělalo to, co provedl Cheryl. To je hlavní tahák tohoto filmu a určitě toho o ní mohlo být více, ale vlastně jsem rád, že tam nedali víc. Chudák holka. No.. Jsem unavený z FF žánru a končím s ním na nějakou dobu. Tenhle film je (ne)příjemná tečka za mojí pouti za týmhle subžánrem a asi nepotřebuju vidět nic dalšího.

Ghoul (2015)

No jsem milovník found footage filmů, potažmo hororů a tenhle hodnotím velice kladně. Samozřejmě nic nového, ale všechny prvky ff jsou tu krásně hutné a film funguje děsivě a napínavě. Dlouho jsem se u hororu příjemně nebál, ale tady sem si nemoh pomoc, atmosféra byla doopravdy děsivá.. Rozhodně řadím k těm lepším found footage horrorům. Jinak už x let jsem si říkal, že vlastně neznám pořádnej českej horror, respektive natočenej čechama a tak konečně tu jeden je a je skvělej. 4 poctivý hvězdy