LazyTown (2004) (seriál)

Vím, že to má být pro malé děti, ale asi jsem moc staromódní. Proč mají dětské pohádky vypadat takhle zvrhle? Obsah nekritizuju.

Bobovy burgery (2011) (seriál)

Animace tragická, dabing příšerný a vtip? Jen jsem zírala s otevřenou pusou. Asi jsem z jiného světa, když většině to připadá úžasné.

Princezna Fantaghiró 5 (1996) (TV film)

Do teď jsem tento dvojdíl neviděla a bohužel musím říct, že u toho mělo i zůstat. Zvědavost se nevyplácí a tak jsem jsem si zkazila své představy...tenhle díl odporuje celé předchozí sérii a neměl být vůbec natočený.

Princezna Fantaghiró 3 (1993) (TV film)

Asi můj nejoblíbenější díl, i když není nejpovedenější, ale např. scéna alá "Teletubbies" loučících se skřítků mě pobavila, když jsem se dívala znovu teď po letech. :)

Princezna Fantaghiró 4 (1994) (TV film)

Jako by se tvůrci nedokázali rozhodnout pro jakou věkovou skupinu je tato pohádka určena a pohádka je to bezpochyby. Pro malé děti místy moc drsné (např. pozůstatky ovcí hned na začátku) a příliš dlouhé, ale zároveň pro velké moc dětinské a někdy dost přehrávající (no, někdy...spíš pořád :) ). Celkově na mě působí zbytečně zdlouhavě, ale takové zbytečné protahování se najde ve všech dílech Fantaghiró.

Sexy Pistols (2006)

Vtipná a dobře dívatelná oddechovka, když člověk potřebuje vypnout. Nesmí ale vadit, že byla fantazii trošku popuštěna uzdička :)

Směr smrt (2006) (TV film)

Dnešní doba taková opravdu bývá, bohužel...

Prokletí hrobky faraona Tutanchamona (2006) (TV film)

Když už nic, tak alespoň konečně vím, že při archeologii je pro dokonalé a šetrné odklizení tuny písku od vchodu do hrobky nejlepší dynamit, že zlatá pohřební maska se nemůže najít jinde než v metrové hloubce sypkého písku daleko od dosud nikým neobjevené hrobky, že poměrně velké dítě se vejde v sedě pod jedoucí povoz, i když by se za normálních okolností muselo pod ním proplazit po břiše...ty groteskní prvky z filmové dokumentace vykopávek být opravdu také nemusely. PS: Už jsem se vážně na chvíli lekla, že při filmování budou nahrávat i zvuk.

Zathura: Vesmírné dobrodružství (2005)

Čekala jsem něco strašného, takže jsem mohla být překvapena jen v lepším a výsledek ušel. Tedy v rámci dětského filmu, pokud se chce člověk jen velmi oddechově na něco podívat. Fakt, že se jedná o obdobu Jumanji, kde šlo sice také o fantazii, ale "realistickou fantazii" oproti Zathuře, kde asi žádné fyzikální zákony neplatí, mi dost kazí dojem z filmu. Mezi 2 a 3 *

Soupeři (2005)

2 - 3 hvězdičky: Nemusel by to být špatný film, má něco do sebe, ale zpracování je všelijaké, někt., "groteskní" scény bych vynechala a v ději jsem se trochu ztrácela. Nemluvě o některých scénách, které byly tak dobře sestříhané, že vlastně ani nebylo nic vidět a mohla jsem si jen domýšlet, co se asi stalo...hlavní hrdinka taky nebyla zrovna nejsympatičtější.