Krev: Poslední upír (2009)

Takové "filmové anime". První jsem viděla animovanou verzi a pak tuhle filmovou. Je zajímavé sledovat rozdíly. Zas ta tragicky bych to neviděla, aby to bylo na špatné hodnocení

Sněžní přátelé (2008)

Neviděla jsem celé, ale i tak jsem byla šokovaná. Jako film pro děti hezký, ale maličká štěňata táhnoucí sáně v několikadenním závodu na Aljašce??? Takové štěně nezvládne ani obyčejnou normálně dlouhou procházku, natož takový zápřah a v drsných podmínkách. Pak nemají být ty děti tak hloupý a chtít od štěněte zázraky, když si ho vydobudou na rodičích...filmy bývají často nelogické, ale tenhle předvádí i týrání, jen v hezkém pozlátku.

Zrod komiksových superhrdinů (2010)

Nejsem fakoušek komiksů, ale dokument je poměrně zajímavý. Ukazuje vznik a začátky komiksových postav v souvislosti s tehdejším životem lidí a aktuálním děním.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Sice jsem dala tři hvězdičky, ale je to ta spodní hranice...první díl pro mě bude vždy něco nezapomenutelného, v té době originálního. Třetí díl se nemůže ani v nejmenším s ním srovnávat. Kvalita šla hodně dolů a přestože se stále něco děje, děj je celkem suchý, což je škoda. Nemluvě o humoru...zvracející kráva (pro mě nechutný výsledek), Yeti "hrající" ragby...

Železný opičák (1993)

Choreografie soubojů je nádherná, ale (ne)chtěla bych potkat člověka, který je tak mocný bojovník, že pod ním praská dlažba, rukávem (?) rozbíjí zdi... :) Tyhle kousky asi nikdy moc neskousnu. Anglický dabing mi rval uši ze začátku. Další film, u kterého by se hodila širší "škála hvězdiček". Mé hodnocení je 3-4*. Po shlédnutí závěrečného souboje na kůlech jsem se přiklonila k udělení těch 4, protože podle mě je tento film mnohem lepší, než řada filmů hodnocených jako průměrné. Nenudila jsem se.

Plán hry (2007)

Nejsem ničí fanoušek, ale potřebovala jsem se odreagovat a k tomu mi film pomohl. Lehká, zábavná komedie. Nic pro drsné chlapy :) 3-4*

Říční monstra (2009) (seriál)

Má duše biologa je celkem spokojená - z pohledu ukázání zajímavých druhů ryb v přírodě (od miniaturních, které se zavrtají člověku do močové trubice kvůli krvi, jiné druhy vyžerou tělo zevnitř, po druhy obří) a pátrání po lidech, kteří se s nimi setkali. V podstatě jde o pátrání po pravdě, jestli tyto druhy mohou za "záhadná" úmrtí lidí.

Modigliani (2004)

Moc hezký film. Jen mě vždy mrzí historické nepřesnosti...ze začátku mi navíc docela dlouho trvalo, než jsem se zorientovala. Celkově ale 3*/4*

Projekt Azorian: vyzdvižení ponorky K-129 (2009) (TV film)

Opravdu asi jede z nejlépe natočených dokumentárních filmů. Výborně sestřihaný za použití dobových fotografií a videozáznamů, výborných animací, vypravování lidí, kteří byli při tom a komentáři.