Frida (2002)

Přestože to byl převážně smutně tragický film, byl také silně temperamentní a emotivní. Pro mne to ovšem nebyla žádná extra zábava. Tyhle životní příběhy prostě nejsou pro každého. 50%

Zrození šampióna (2009)

Pouštěla jsem si to se skeptickým názorem, že to zase bude něco o sportu, kterej se mi ani za mák nelíbí. Chyba! Toho sportu tam bylo minimum a vlastně to byl spíš pořádnej doják. Ten námět, že je na světě přece jen ještě nějaké dobro a bohatí běloši mají v srdci místo pro ne zrovna roztomilého černošského teenagera mi učaroval. Navíc mě absolutně dostal výkon Sandry Bullock, o které jsem valné mínění nikdy neměla. Vždyť jsem jí taky měla ve škatulce trapná a herecky průměrná Slečna drsňák. Pro mě tedy film plný překvapení!

Tintinova dobrodružství (2011)

Já už si na tyhle pohádky skoro nepamatovala, takže mě to mile překvapilo. Bylo napínavé a akční pejsek Snowy byl dokonalej. Prostě taková hezká pohádka na detektivní bázi.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Jednička se mi líbila o hodně víc. Ani ti roboti na konci mě moc nepotěšili. Už je toho červenýho prostě asi trochu moc.

Poslední samuraj (2003)

Na můj vkus trochu moc bojů a Japonců. Ale milá jemná hudba a konec hodnotím jako hezký a poetický. Třeba takové Statečné srdce bylo podle mě mnohem lepší. Nicméně nadprůměr si to u mne udrželo.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Vždyť je vlastně nevinnej! On prostě musel.. Když má někdo dar, měl by se mu věnovat a rozvíjet ho a s těma holkama to prostě po dobrým nešlo. A ta perfektní tečka na konci tomu u mě přidala hvězdu.

Pearl Harbor (2001)

K tomuhle filmu mám intenzívní vazbu hlavně proto, že mi evokuje mnohé vzpomínky. Byla jsem na něm v kině prakticky dva týdny po Tmavomodrém světě a absolutně mě zničil. Je to sice nechutně americký, ale příběhy lásky jsou mezinárodní a konkrétně tenhle se mi prostě dostal pod kůži. Viděla jsem to snad milionkrát, a přesto bulim vždy, když se "vyřeší" milostný trojúhelník mezi Kate, Benem a Joshem. Prostě doják a to mi nikdo nevymluví. Navíc taky hudba perfektní - There you´ll be mi přímo mazlí uši. Tak a teď mě můžete sežrat!

Umělec (2011)

Wau! Neřekla bych, že to může jít i beze slov. Byla to parádní souhra okamžiků, veselých obličejů i smutných grimas a vůbec všech okolností. Dokázalo mě to dojmout i pobavit a přitom jsem si ani nestýskla po nějaké té replice.. Navíc ten šmudla pes byl výbornej!

Poslední Mohykán (1992)

Jj, krásnej historickej film s láskou i válkou! Bezesporu. Ale nedá se říct, že bych to celou dobu sledovala na stoprocentní nasazení. 68%

International (2009)

Mezinárodní byrokracie a jedna velká honička. Myslim, že International nenadchne, ale ani neurazí.