Kontakt (1997)

Nádherný příběh, který mě zavedl k hlubokému zamyšlení o naší podstatě, nevědomosti a kruté hlouposti.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Tak mě uchvátil další seriál. Holt jsem asi na ty pohádky. Přestože jsem si říkala, co zase bude za slátaninu, jsem byla mile překvapena. Každý díl mě překvapí, každá pohádka mě zajímá. Skvěle se tu míchá klasika s novými pohádkovými prvky a s "realitou". Emma v podání Jennifer Morrison mě sice nijak zvlášť neuchvátila, zato ušatá Sněhurka Ginnifer, Rampelník Carlyle a sherif/lovec Jamie Dornan mě baví naprosto.

Umění lhát (2009)

Po vtipně odzbrojujícím začátku jsem čekala luxusní komedii se skvělým námětem. Režisér ale bohužel všechny nejlepší scény vystřílel hned v úvodu a zbytek už se jen tak vezl. Některé scény byly dokonce lehce protivné a svatební klišé: "Když mi řekneš, že to tak chceš, odejdu." mě vážně nebralo. Jako celek si to ale u mě nadpoloviční většinu zasluhuje. Mimochodem je mi stále nejasné, "proč v tomto filmu nelhat znamená vykvákat všechny podstatný informace bez vyzvání"..? ehm, tenhle nedostatek mi vadil!

King Kong (2005)

Já vím!! Je to přehnaný. Obzvlášť směšná je ta scéna, jak Jack Black běží s kamerou v ruce a proplétá se mezi nohama obřích dinosaurů, jež se mu zázrakem vyhýbají. Jenomže já prostě miluj tu přirozenou krásu Naomi Watts a vůbec..ten film jako celek mě celou dobu baví (ať už tím jak je vtipný, či směšný) a konec absolutně dojímá.

Experiment (2010)

Ta lidská povaha je ale děsivá. Všichni jsme prostě zvířata, co se mimo společnost neumí (či nechtějí) dobře chovat. Neviděla jsem žádnou předchozí verzi, takže nemám s čím porovnávat. Přesto myslím, že je to slušnej kousek.

Podvod (2008)

Ten Jake umí bejt ale parchant! Ten příběh by se dal ještě o dost víc zamotat a vygradovat, ale nebylo to nejhorší. A nevím proč, ale trochu mi to připomnělo film Hra s nevěrou.

Zóna soumraku (1983)

Za zmínku stojí hlavně první příběh, který mě svým protirasistickým ponaučením opravdu pobavil. Ovšem Spielbergův příběh o důchodcích i ten o všemohoucím chlapci stály za pěkný kulový. Ten poslední bych ale ohodnotila celkem pozitivně, a to hlavně díky uzavření kruhu, který započal už v prologu. Takže tak něco málo nad 50%.

V pasti (2005)

Bylo by to skvělý, kdyby tam nebyla ta neskutečně zdlouhavá prostřední část, která se mi zdála skoro nekonečná. A tenhle konec bych fakt nečekala..

Jako štvaná zvěř (1995)

Stupidita hlavních hrdinů tohoto filmu mě přímo přiváděla k šílenství. Cindy je krásná.