xXx (2002)

Navzdory zdejšímu špatnému hodnocení je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, i když se u mě do první desítky nedostal. Akce po celou dobu, napětí i super Dieselovy hlášky! Plus to dobře podtrhuje drsná hudba od Rammsteinů. 95%

96 hodin (2008)

Tenhle film ujasňuje význam fráze: "V bezpečí u tatínka!" Je to napínavý až do úplného konce, a co je důležitější - je to uvěřitelný. Žádnej immortal jako například Seagal. Liama Neesona mám ráda od tý doby, co jsem viděla film Neznámý. Teď se sympatie ještě zvedly!

Tahle země není pro starý (2007)

S tolika oscary jsem čekala převratný příběh, který mě chytne hned na začátku - to se nestalo, takže zklamání. Ten konec jsem taky moc nepobrala. Nicméně 65% procent to u mě ustálo. Poslední poznatek, který nemůžu přejít - Javier roli zvládnul skvěle, ALE jelikož jsem u něj zvyklá na charismatičtější role, nelíbil se mi tu.

Čas probuzení (1990)

Tak tohle mě vážně dojalo! A Robert De Niro..pecka

Invictus: Neporažený (2009)

Chtěla jsem dát jenom dvě hvězdy, ale vzpomněla jsem si na Freemana a jednu přidala. Filmy o vzestupu nové doby, o poražení rasismu, či o dobytí lidských srdcí mám celkem hodně ráda, na druhou stranu filmy o sportovních výkonech a vnitřním sebezapření sportovců skoro vůbec nemusím. V tomhle filmu se prokázalo, že snoubit lze skoro cokoliv. Jde jen o to, chci-li se na to dívat z pozitivního nebo negativního hlediska. No dneska budu hodná, zítra to možná přehodnotím :-)

Schindlerův seznam (1993)

Z filmů o holocaustu bych Schindlerův seznam jako nejlepší nevybrala. To ale nic nemění na tom, že mě to zasáhlo. Přemýšlím už dvě hodiny nad tím, kolik zbabělců na světě je a jak málo hrdinů se z nich vyvrbí. KDYBYCH stála před volbou JÁ nebo STOVKY zachráněných životů..co bych vybrala? Já vím, že teď spíš to první..jenže záleží na okolnostech. Když kolem sebe člověk vidí všechnu tu zlobu a utrpení, změní ho to? Myslím, že ve spoustě lidí se pak něco zlomí a jsou schopni dokázat víc než by kdy pomysleli. Ať už je to jakkoli, tenhle film má hodně co do sebe a stojí za zhlédnutí.

Zlodějská partie (2009)

Hm, ten Banderas je ale kocour! Se svým neodolatelným šarmem dodává celému filmu šmrnc. Není to sice dokonalé a chybiček jsem tam pár našla i já - ta, která se detaily většinou moc nezabývá.. ALE..je to ten typ filmu, který mi ubíhal rychle, bavil mě celou dobu, měl hodně zamotaný a propracovaný příběh a konec mě překvapil. Takže se nestydím dát 85%.

Kocour v botách (2009)

Francouzskej pokus o roztomilý počin se zvrtnul v bláznivou frašku na pohádku, kde byly všechny postavy nepříjemným způsobem "uzpívané", až bych řekla uječené. Pěknou ostudou je navíc i ta animace. Všechny postavičky (vyjma kocoura - ten ušel) byly neskutečně ošklivé a nemohly se líbit ani dětem. Jen doufám, že ten nový Kocour, co je právě v kinech, bude o sto procent lepší.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Je to už celkem dlouho, co jsem ten film viděla, a přesto ho mám pořád stejně intenzívně před očima. Celý film byl studený a jistým až arogantním způsobem povýšený, když ale pak došlo na závěr..bylo to na kapesník a kýbl zmrzliny na uklidnění. Je fakt neuvěřitelný, jak se mohlo něco jako holocaust vůbec udát. Nikdy mě nepřestanou kvalitní filmy s touhle tématikou šokovat. A upřímně Chlapec v pruhovaném pyžamu patří podle mě mezi ty nejkvalitnější.

Cena za něžnost (1983)

Tenhle příběh byl pro mě mimořádně silný. Řekla bych, že mě přímo zahltil jak pozitivními, tak i negativními emocemi. Navíc Jack Nicholson podal jako vždy excelentní výkon, kterej mě položil na záda. Dědula! Si vůbec nevzpomenu jestli se mi v nějakém filmu nelíbil..?