Úplné zatmění (1995)

Tak tohle nechápu. Je to nadhodnocený až do pryč.. Jestli někdo tvrdí, že je to hluboký nebo nějak kulturně významný dílo..ať si myslí, co chce. Mně osobně to nic nedalo, dva básníci - vlastně bych spíš řekla magoři, co se scházejí a rozcházejí. Navíc z jejich děl tam toho nebylo ani za mák a kdyby jsem si nepřečetla, že to má být Verlaine a Rimbaud..nejspíš bych se nad tím ani nezamyslela. Jo a o homosexualitu tady vážně nejde. Mezi mými přáteli se pár gayů najde, ale nikdo z nich se nechová jako takovýhle cvok. Jestli ti umělci byli doopravdy takoví, tak to potěš! Horko těžko 35%

Ostrov (2005)

Tenhle film podle mě patří mezi absolutní špičku! Jak vtipné, že jsem ho poprvé viděla s otrávenou náladou v kině. Měla jsem tehdy naplánováno vidět něco jiného, ale přišli jsme pozdě a museli se spokojit s čekáním nebo Ostrovem. Díky, díky, díky, že jsem se nerozhodla čekat. Božský Ewan, božská Scarlett v neočekávaném příběhu! Top

Skála (1996)

Má to záporňáka, má to klaďase a má to zábavného hňupa Cage. Skvělý příběh, dynamický náboj a můj oblíbenej Sean Connery. Úplně se divím, že jsem ten film neviděla dřív. Doporučuju filmy Michaela Baye!

Chuť lásky (2007)

Chuť lásky - sladká nebo hořká? No někdy až nesnesitelná, s tou vší bolestí, kterou sebou nese.. Nenásilný nákres vývoje lidských životů, s veškerou jejich krutostí, či naivitou. Prostě v tom nebylo nic přehnaného, ale ani nic na co bych vyloženě nemohla zapomenout. Takže lepší průměr romantických komedií - cca 65%.

Fáma (2000)

Dějový zvrat na konci filmu je jedna z věcí, které mě nikdy nepřestanou bavit. A konkrétně tenhle film byl tak svěží a neobvyklý, že jsem se ani nenadála a byl konec. Celé to navíc vedlo k zamyšlení, co zmůžou pouhé studentské rozmary, klepy a naivita. Zdejší hodnocení je podle mě hodně skromné, na druhou stranu jsem aspoň moc neočekávala a překvapení mě neminulo.Víc takových!

Tři mušketýři (2011) odpad!

Brr! Dumase miluju a adaptace jeho mušketýrů mam ráda snad všechny. Oprava - MĚLA JSEM. Co je ale moc, to je moc. Nepochopím, kdo si mohl myslet, že se to bude líbit. Dokonce ani nevím, co bylo nejhorší - jestli Milady z Resident Evilu, co ve středověku prolítne laserem, mušketýr co ovládá kung fu, nebo snad ty přehnané efekty? Je teda asi pravda, že moc tomu moc nepřidalo ani to, že jsem viděla italskou verzi v římském kině s názvem Tre Moschettieri. Každopádně k pláči, vyhozenejch 11 euro.

Šéfové na zabití (2011)

Šla jsem na to s náladou nepřemýšlet a vyplatilo se. Má to světlé momenty, kdy se člověk fakt hodně zasměje. Bohužel tam ale bylo taky dost chvil, kdy bych je všechny za tu neuvěřitelnou blbost kopla a z kina odešla. Vlastně když se na to podívám zpětně, vidím těch negací ještě víc. No ale konec konců jako komedii, po špatném dni v práci bych to snad vážně doporučila.

Ať vejde ten pravý (2008)

Vždycky jsem filmy ze severních zemí a Německa házela do jednoho pytle s cedulí „nudaa“. Poslední dobou jsem jich ale pár zhlédla s celkem velkým nadšením. Ať vejde ten pravý patří spolu s Larssonovou trilogií mezi ty nejlepší z nich. Ze všech těch upírů, kteří jsou poslední dobou všude v médiích, očekáváte, že se ve filmu zase objeví láska, vášeň a touha po krvi. Jak příjemné, se konečně jednou splést! Jde „jen“ o hlad a děti.

Jarmark marnosti (2004)

Opět nechápu zdejší hodnocení. Je to skvělé ztvárnění brilantní předlohy od Makepeace. Reese se do role slušně vžila. Je úžasný, jak se člověk - tady herečka, může vyvíjet. Když si vzpomenu, jak parádně se jako nevinná holčička hodila do Cruel intentions, a teď ztvární dámu s pěkně ostrými lokty v historickém příběhu. Mělo to šmrnc a svádělo to k zamyšlení. Nic víc nepožaduju.

Klíč k vraždě (2004)

Cha, to snad ne. Jak dobrej potenciál to mělo, tak se to nakonec nepovedlo. Když byla Ashley tak dobrá inspektorka, proč jí hned po prvním "komatu" nedošlo, že byla omámená? A podobnejch zásadních detailů je to plný. Palec dolu.