Sex noci svatojánské (1982)

"I didn't lie, Adrian. I was not lying. Do you wanna know why I lied?" ... Woody a lehký film? Někdy se to tluče, ale celkový dojem je pro mě výborný, překvapivě přes skoro absolutní absenci pesimismu. Jinak výborný u Allenových filmů znamená průměr, proč to tak není u více režisérů? :)

2 $ocky (2011) (seriál)

Během pár týdnů jsem shlédl čtyři pro mě nové seriály, tři komediální, dva, u kterých jsem se opravdu zasmál a jeden, kde jsem sjel všechny dosavadní díly za jednu noc. 2 Broke Girls nasadil úvodními díly laťku hodně vysoko a jsem skeptický k polovině druhé série a dál, zatím si ale ještě párkrát zasměju nad batmanovskou vagínou a dokonalými dvojsmysly a budu doufat, že se pletu. *Celkově první série vydržela v nadprůměru, 90% s přehledem a jen tak dál.

Občanský průkaz (2010)

Film s teenagery, který není o sexu, nicméně je tam toho mr*ání podstatně víc než normálně. Ač nejsem z let komunistických, atmosféra na mě dopadla neskutečně a Jarchovskému bych rád poděkoval za roli Petrova otce, to bylo geniálně dokonalé. Samozřejmě k atmosféře patří i hudba, která vše krásně dokreslila (asi jen tak nezapomenu na písničku při masáži v podchodu u nádraží). Jediné, co mi brání dát tu krásnou pátou hvězdu jsou mladí herci v krizových scénách, jinak se svých charakterů zhostili schopně.

Barbar Conan (2011)

Jednu hvězdičku za ty nechtěně vtipné momenty...

Borci z Blue Mountain State (2010) (seriál)

Sex, drogy a coury, dá se na tom vůbec něco zkazit? Po dvou sériích silné čtyři hvězdy. To, že je Brooksova role nejslabší vlastně není ani pro něj urážkou...

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

1. série: Vstup do mého světa seriálů to byl jeden z nejsilnějších. Ač jsem pochyboval před posledními díly o udržení kvality, nestalo se, a usadil se na prvním místě při mém doporučování ne komediálního seriálu. 2. série: Přes (a možná právě kvůli ní) výbornou úvodní sezónu jsem se dlouho nemohl odhodlat k navrácení se. Vše tak u mě začalo až po vydání pátého dílu a myslím, že je matematicky nemožné, jak rychle jsem je zhltnul. AHS: Asylum je pro mě nejspíš snad tou nejpovedenější řadou všeho, co jsem kdy viděl. V posledním díle se mi navíc konečně zalíbila i postava Lany, zřejmě i díky naprosto, naprosto dokonalé Sarah Paulson.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Návrat do devadesátých? Vůbec nejsem proti :) je to vtipný, je to akční, je to prostě devadesátka :)

Správci osudu (2011)

Po dlouhé době film, který měl, alespoň pro mě a mé touhy, tolik síly, že happyend mi to vůbec nezkazil, spíš naopak. A tak rád bych věřil, že taky potkám svého správce :)

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

pro všechny, kteří tomuto snímku nepřišli na chuť, bych doporučil sehnat si k tomu i filmový komentář... jestli ani pak nedostane pro ně nový rozměr, zmizí a budou zmizelý nebo je zmizim já :)

Manhattan (1979)

Krásná vztahová melancholie s naprosto dokonalou hudbou. Zamiloval jsem se do spoustu scén, kde se nemluví a do ještě více těch, kde ano. Povedená lyricko-epická, černo-bílá báseň o milovaném místě na Zemi.