Láva (2015)

Nejdojemnější písnička za posledních x let...hejtujte si mě jak chcete, já u toho uronil nejednu slzu.

Terminator Genisys (2015)

A já se vás všech ptám: Kurva co na tom kritizujete????? Ano, je to popkornovka, ano, příběh se nerovná žádnému Hobitovi, ale kurva je to Terminátor, tohle se přece musí prožívat, a ne kritizovat! Jo a Emilii Clarke přesouvám do TOp 10ky, nejen za její krásné rysy, ale i za její skvělý "khaleesi" herecký um.

Insidious 3: Počátek (2015)

Jen by mě zajímalo, jestli si jeden jediný z vás myslel, že kvalita se třetím dílem nepůjde dolů. Jestli se někdo takový naskytne, tak se můžu opravdu jen zasmát:D. a teď vážně: Whannell odvedl řemeslně slušno práci, která ale naprosto neobstojí minulým dílům. Trojka si jede vlastní bomby, na jedničku a dvojku jako svý rodiče očividně chrchle zvysoka a stává se z toho naprosto průměrná záležitost, kterou vyzdvihuje hlavně skvělá "novodobá Jamie Lee Curtis" Lin Shaye, ostatní herci neprojevují moc snahy nějak ústřední postavu zachraňovat a tak jen přihlížejí, co se děje okolo. Další kapitolou je znatelný pokles atmosféry. Pryč jsou geniální pocity úzkosti při prvním objevováním the Further v jedničce či cestování časem a komunikování s mrtvými ve dvojce, tady sice pár odkazů najdeme, ale jinak se zde vlastně nikdo z originálních démonů neobjeví, což by ani na škodu nebylo, pokud by zdejší démon dostal více prostoru než v závěrečné dvacetiminutovce v perfektním souboji s Lin Shaye. Samotný démon vypadá dost děsivě, ale detailní záběry se nekonají, což atmosféru znatelně pohoršuje. Lekačky nefungují, ze sedadla jsem vyskočil pouze třikrát, z toho jednou se mi chtělo na záchod. V závěru jsme tedy dostali klasický, průměrný prequel, ale zklamán nejsem, věděl jsem do čeho jdu. A kdo ví, třeba se James jednou k Insidious vrátí a vše bude jako dřív. 50%

Pod zemí (2014)

Tak tohle mi neskutečně sedlo. Mnou dlouho opomíjený a bůhvíproč i předsudkářsky podceňovaný skvost, zde opět patřící do kategorie nesmyslně podhodnocených filmů (už vážně uvažuju nad tím založit na profilu seznam nejpodceňovanějších filmů/hororů na naší databázi:D). Kurva co je na nějakých chybkách v příběhu, jak už říkal Mr.Ricci, když vám zde v hororovém měřítku funguje vše jak má, atmosféra nejlepší v hororu od Insidious 2, lekačky funkční (žádný "hele, tamhle je roh, tamhle na mě bafne Lucifer" - tady fakt netušíte, kdy si na vás Dowdle něco připravil), herecký výkony na FF až nadočekávané (když porovnám například s letošním Area 51), do toho dost hezká Perdita Weeks = luxus. Za mě nejlepší horor roku 2014, zbytečně podhodnocen. Za atrmosféru klidně Oskar, uvidíme, jestli ho překoná 16kový The Forest či Conjuring 2.

Why, Charlie Brown, Why? (1990) (TV film)

Možno shlédnout na youtube - angličtina lehká, postavy mluví srozumitelně. Celkem pěkný americký "večerníček" s mým oblíbencem, komiksovým Snoopym, který bohužel dostává pramálo prostoru, a zbytek jsou možná trošku dojemné, ale jinak nudné řeči o tom, jak Linusova přítelkyně dostane leukémii, proto se většina filmu odehrává v nemocnici. Pro děti určitě skvělé.

Paranormal Activity: The Ghost Dimension (2015)

Není co řešit. Po tom, co po čtvrtém dílu utichl hype a průměrný spin-off sérii zakopal, Ghost Dimension zároveň vykopává a zároveň ukončuje za mě dobrou a přinejlepším celkem děsivou sérii Paranormal Activity, která si jakožto ukončení žádala trošku větší kvalitu...která dorazila a Mr. Plotkin sic lacinými, nýbrž fungujícími lekačkami vyjebává s haterama a parádním koncem dokončuje kousky skládačky z posledních dvou dílů + spin-offu. S touto sérií se se skvělým kinozážitkem a husí kůží loučím. 90% Edit k 24.10: Koment byl napsán včera v 22:00, v tu dobu bylo hodnocení v červeném (!!!) alias 72%, dnes ráno o 7% míň :D

Klub poslední naděje (2013)

Nádherný film o počátcích brutální nemoci AIDS, skvěle podaný na plátně + podle skutečných událostí. Výkony McConaugheyho a Leta jedním slovem - WOW. Škoda jen pomalé první poloviny.

Vyvrženci pekla (2005)

A za co že si tenhle filmový výsměch těch 5 hvězd zaslouží? Nevíte? Tak Tutti kurva frutti!! 95%

Rec 2 (2009)

Film jako tenhle si koment zaslouýí. A to ne nějakej krátkej. REC je značka. Dobrá značka. Balaguero s Plazou si na jedničce vytvořili jméno, posunuli žánr found-footage zas o pár kroků dál a zrodila se španělská legenda. Jestli byl tehdy nějaký dobrý zombie ff horor, tak právě ten. Zato dvojka je vpravdě naprosto odlišná. Styl filmu je jiný. Spád filmu je rychlý, ne pomalý. Je zde i viditelný příklad braný z Paranormal Activity, a to postupné střídání kamer, což filmu dává dobrý spád. JE taky vidět, že si páni režiséř dali záležet taky na scénáři, který je mnohem detailněji propracovaný než v prvním díle. Propracovanější, ale bohužel strašně pitomý. A zde začínají zápory. První díl rozeběhnul mega storku o lidech infikovaných VIRUSEM, ve dvojce se najednou z infikovaných stanou posedlí, což mě fakt brutálně nasralo a příběh tím docela pohřbilo. Zachraňuje to postava kněze, ten chlap se fakt snaží ze sebe vydat všechno. Škoda taky nevyužitého prostoru slečny Velasco, sexy aktérka prvního dílu je sice pořád sexy, ale prakticky pointless a využita až v závěrečné superpatnáctiminutovce, kdy atmosféra graduje, nervy v kýblu a skvělé zakončení jinak slabé storky Velasco zachraňuje a naznačuje, že v trojce se evidentně podíváme za hranice "house of terror". Budu se těšit :-)