Marťan (2015)

Ridley i Damon toho Oscara chtějí, o tom žádná. A musím říct, že tímhletím by ho u mě měli zajištěnýho na 100 procent. Vtipný a okouzlující Damon si svoji skoro one man show vypracovává opravdu dokonale, sotva mu letos ještě někdo bude konkurovat. Fórky ho skvěle doplňují, posádka Hermese taktéž. Do toho krásně vytvořené prostředí nehostinného Marsu podryté skvělou kamerou. Nelituju toho, že sem za film ty peníze vyplázl, pro mě je to zážitek roku. 100%

Thor: Temný svět (2013)

Slabší. A to výrazně. Alan Taylor po vzoru svých aktů v Římě a Game of Thrones přínáší temnější, důkladnější příběh než Branagh v jedničce. Jinak mě moc nenapadá, co zde psát, snad jen kritiku na Chrise Hemswortha, který se herecky narozdíl například od Avengers nijak nepředvedl či naopak pochválit humor vtěsnaný pomocí Lokiho (cameo Kapitána Ameriky je k nezaplacení). Taylor filmu spíše uškodil než přinesl inovace, proto bych příště uvítal jiného režiséra.

Hříšný tanec (1987)

Nejde to jinak. Cajdák všech cajdáků, ale tak neskutečně krásný.

Wanted (2008)

Mnou dlouho zbytečně opomíjená, neskutečně nabušená jízda, která se po celou stopáž nezastaví, donutí vás sedět na prdeli i přes posraný televizní reklamy (ano Primo, taky tě miluju :*), může za to hlavně precizní výkon ústřední trojice McAvoy, Jolie a Freeman, ale taky bravurně zvládnutá Bekmambetovova režisérská práce a speciální efekty. Do toho jako třešnička na dortu ještě špetka černého humoru - no nemilujte tenhle film. Bekmambetov je jeden z nejtalentovanějších režisérů současnosti a do budoucnosti mu přeji mnoho úspěchů a více povedených filmů jako ja právě tento skvost Wanted.

Poltergeist (2015)

"Dad, sorry for me being a stupid bitch." Naprosto nezajímavá duchařina, kterou si někdo dovolil šoupnout do kina, ničím nevyniká nad současnými skvosty (Insidious) či průměrovinami (Ouija), Saxon Sharbino je sice pěkná kost, ale v I Spit on your Grave dokázala, že má větší potenciál než na tohle, Rosemarie DeWitt zde nepřekvapivě podává nejlepší výkon a nudného Rockwella zastiňuje a film trochu pozvedává z úplného dna. Dvě povedené lekačky taky na dojmu přidají, ale protože byly evidentně nechtěné, necháme si to pro sebe. Za mě velké zklamání, trailer jednou zas ukázal až příliš mnoho :-(

Lost After Dark (2015)

Je mi jasné, že hodnocení už víc nevyleze a film za chvíli upadne do zapomnění, ale já se bavil. A byl to dobrý film. Začátek dost nudí, ale hned po nalezení "the house" se to rozjede. Hrdinové správně jako pocta 80kovým slasherům sou hloupí, myslí jen na hulení a šukačky, kterých se ani nedočkáme, ale začnou padat jako mouchy sice dost neoriginálním, ale mnohdy i zajímavým způsobem (vidle skrz auto, oko na střep okna). Posledních 15 minut je pak výborná naháněčka, která se nemůže Pátku ani Halloweenu, ale i třeba novodobému Orphanu ani podívat do očí, ale pokud s minimálně jednou postavou aspoň trochu soucítíte, budete se bavit. Za mě doporučení. 70% P.S: Za novou slasher sérii, kterou mohlo být toto dílo, bych vraždil:D

Rezistence (2015)

Tak tady můžu opravdu s chutí a jistotou říct, že je to jen slabý odvar knihy a prvního dílu, z novodobé trojice Hunger Games a maze Runner teda rezistence je určitě ze všech nejhorší, Ale jako popkornovka na jedno zhlídnutí rozhodně není zlá. 60%

Zombies (2006)

Toto je naprosto NEJVÍC NEDOCENĚNEJ horor zde na databázi! Takhle skvělý horor jsem už dlouho neviděl. Ovdovělá Karen a její teenka a malá dcerka se nastěhují do zděděného domu v horách v Pennsylvánii, který má krutou historii, jenž, jak se zdá, ještě neukončila svoji finální etapu. Název Zombies je asi nejnepřesnější český překlad, co může být - úplně si ho odmyslete a film berte jako Wicked Little Things, jelikož tohle není žádný ZOMBIE film, ale regulerní GHOST HORROR, což se na filmu také projevilo. Atmosféra hned po intru by se dala jen krájet, starý dům a les se s atmosférou klidně můžou přirovnat k hausu v The Conjuring, Lori Heurino, Chloe Grace Moretz, když ještě nenakopávala zadky a v neposlední řadě i moje oblíbenkyně z Halloweenu Scout-Taylor Compton podtrhují svými výkony už i tak skvěle podaný atmosferický příběh, který sice místy společně s několika klišé momenty (ano, smáčení ve stodole) trochu pokulhává tam, kde třeba takový REC exceloval, ale to jsou už jen drobnosti, které je třeba přehlédnout, a užít si skvělý atmosferický horor.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Pro mě asi nejlepší díl MI, Cruise s Peggem stejně jako v Ghost Protocolu excelují, vtipná atmosféra přináší filmu krásně odlehčený spád (narozdíl například od jinak ne moc neppodobnému Skyfallu), s příběhem tentokrát není žádný problém, atmosféra na konci by se dala jen kráet. Za mě 5.