Miley Cyrus: Wrecking Ball (2013) (hudební videoklip)

Nevím jestli se tu hodnotí videoklip nebo hudba, každopádně obojí za 4, jednak klip je pěkný i vizuálně a střihově. Miley je sice potřeštěná a nezpívá bůhvíjak nádherně, Wrecking Ball se jí ale povedl.

Chuckyho kletba (2013)

Rozporuplné. Video film s mým nejoblíbenějším záporákem ušel, ale nic převratného. Kamera (až na otřesné záběry z deště) dobrá, příběh ujde, Chuckyho hlášky zcela geniální, ale jaksi tu něco chybělo. Ta atmosféra útisku, atmosféra starého, zaprášeného domu, ve kterém vraždí dřevěná panenka. Dále bych připomněl jeden zvrat uprostřed filmu, který s dějem nijak nesouvisel a byl zbytečnej, jen trochu pomohl Chuckymu. Obecně ke zvratům: Efektivní a dechberoucí jsou zde asi dva, zbytek jo jasně, bez nich by film nebyl film, ale ty dva jsou super, víc prozrazovat nebudu. Zkrátka šestý návrat Chuckyho se povedl, ale čekal jsem trošku víc. 75%. P.S: Uber-Power mega efektní a suprová potitulková scéna. Počkejte si těch 6 minut. Stojí to za to.

Světová válka Z (2013)

Tu jsem se takhle jednou opět rozhodl dát šanci žánru zombie. Zrak mi nepadl na nic jiného než na World War Z. Čekal jsem lehce nadprůměrný film, ne žádný převrat. A co dostanu? Převrat! WWZ je úžasný apokalyptický film, který si šarvátky nebere a akci nebrání. O atmosféře není řeč, SPOILER! při scéně v nemocnici jsem se klepal tak, že jsem tomu ani nemohl uvěřit KONEC SPOILERU. Pitt zde exceluje a já nemůžu dát jinak než plný počet.

Paranormal Activity 2 (2010)

Tento díl jsem si nechával na konec s tím, že nejhorší věc v podobě čtyřky nemohla být. Chyba. Tady jsem hoooodně na vážkách mezi druhou a třetí hvězdicí. Film je hodně roztahaný a z polovičky se v něm nestane absolutně nic. postavy mezi sebou tlachají a nic se neděje. Od půlky se začne něco dít, ale je to hodně na pytel, protože pan Williams udělal chybu v tom, že před každým strašením udělal (prdící) zvuky, takže nic nepřekvapí. Co je dobré, je kvalita herců, to se polepšili, a ta jedna jediná opravdová lekačka skoro ani nestála za to. Katiina předchozí role byla výborná, zde byla hodně zazděná a "hororově" se teda neukázala ani jednou. Dávám 2, protože jak ten koment píšu, negativů je opravdu víc než pozitiv. Promrhané peníze. 45%. P.S: Neudělejte tu chybu jako já a před tímhle si rohodně nepouštějte díl čtvrtý, na začátku obrovskej spoiler v podobě konce dvojky. Nejlepší pořadí je rozhodně tohle: Buď chronologicky, nebo: PA, PA3, PA2, PA4.

Paranormal Activity 4 (2012)

Tak teda nevím... Já si sérii dávám úplně zpřeházeně (PA, PA3, PA4, dvojka v budoucnu-blízkém) a asi mi to moc neprospívá... nicméně tady bylo jasné už od prvních hodnocení, zajímavostí i trailerů, že je nač se těšit a že stačí shlédnout jenom jedničku abych to pochopil. Stalo se. A upřímně řečeno, tak velký zklamání to není. Je tady sice snad nejhezčí holka, kterou jsem kdy ve filmu viděl, ale toť vše. Lekačka jednou za 10 minut! Závěr dlouhý 60 sekund! Kinect (hlavní tahák filmu) prakticky nevyužit! No prostě hrůza. Ale! Tvůrci se už konečně zmohli na lepší kvalitu kamer (což je sice trochu k lepšímu, ale už to ubírá stylu a původnímu nádechu Found Footage. Jo a SPOILER VELKEJ! Katie se v závěru konečně poprvé za celou sérii pořádně vyfikla (zubičky, košilka a průraz dvěří cool, závěrečnej attack taky) KONEC SPOILERU. Moje hodnocení kolísá mezi dvěmi a třemi hvězdami, zatím známka vyšší, protože i přes tyhle špatnosti tu jsou aspoň 2 nebo 3 pořádné lekačky. 50%. PSko pro uživatele MMR: Zapomněls na Spongeboba v 58. minutě.

Americké válečné lodě (2012)

Tak jo, původně hvězdy 4, ale snižuju, protože víc jak polovina snímku byla špatná a v mojí hlavě už dávno není. Byla to kravina všech kravin, ale fandy rozhodně potěší. 55%.

Mama (2013)

Své hodnocení budu asi měnit, protože Mama je rozhodně jeden z nejlepších hororů roku se závěrem, kterej film z jedné strany totálně přibil k zemi a zkazil. Ćtyřka ale za atmosféru a jumpscare scény rozhodně zasloužená, o té páte budu dlouho uvažovat. Snad budou dva letošní Wanovy snímky lepší.

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

Ach jo, a já se tak strašně těšil. TCH 3D je už jen průměrný horůrek, který nezachrání ani pár celkem slušných vražd (SPOILER! je to asi proto, že jsem ještě původní film neviděl, ale Leatherface zde poprvé vidím někoho tou jeho pilkou půlit). Na druhou stranu Alexandra Daddario u mě poslední dobou fakt boduje a i tady se snažila, jinak všichni ostatní za nic nestojí: Heatheřin pítel, nadržená blondýna, blbej kuchaříček a SPOILER! stopař-zlodějíček nestojí za nic. Sám Leatherface nějak ze sebe ztratil tu atmosféru obrovskýho chlapa s motorovkou. Zbytek uživatel Campbell. Mažu a nepotřebuju znovu vidět.

Pátek třináctého (1980)

Ani nevím proč, ale od tohoto základního šutru slasheru jsem čekal daleko víc. Místo toho jsem dostal úplně průměrnou vyvražďovačku, která má atmosféru jen v posledních 15 minutách a celkem slušné vraždy.. Chtěl jsem dát jen 3 hvězdičky, ale za tu poslení čtvrthodinku zvyšuju. Čistá čtyřka to ale není. Víckrát vidět nemusím.

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Knižní série Percy Jackson je jedna z mých nejoblíbenějších, a jednička byla velmi průměrný film, kterej mě nijak nenadchl. Freudenthalovi jsem taky nevěřil, protože zprasil Diary of a Wimpy Kid. No a dopadlo to přesně tak, jak jsem čekal. Moře nestvůr je opět průměrný film, ale alespoň lepší než jednička. První scény mě sice přibily do sedadla, dále už jen průměrný film. Ale šlo to a jsem spokojen. P.S. Kdyby měl Freudenthal ještě o pár dolců navíc, byla by to pětihvězda.