Scooby-Doo a duch čarodějky (1999)

JOJOJO! Tak Takhle má vypadat správnej animák. Můj srdcový Scooby se zde může přetrhnout (žravostí), Shaggy je správnej kluk, Daphne má zase furt fialovou a divný oči (jako v Ostrově zombií), Velma zabouchlá do divýho spisovatele, a hlavní (stejně jako v ostrově), SPOILER! záporák (čarodějka) je skutečná!!! Opravdu jen od Stenstruma. Spolu s Aloha Scooby-Doo a Scooby-Doo a lochnesská příšera jeden z mých nejoblíbenějších Scooby-Dooovek.

Hunger Games (2012)

Nádherná novela (má srdcová a jedna z mých nejoblíbenějších knížek) si zasloužila obstojný, věrně kopírující film. Od první minuty nadupaná a svižná podívaná s několika opravdu drsnými momenty ( a žádným úsměvným (bravo Gary Ross), atmosféra krajiny je nádherná. Jennifer Lawrence a Josh Hutcherson excelují, úžasný výkon, tleskám. Ještě můžu pochválit hudbu, která opravdu mrazí v zádech a atmosféru ještě víc zvýrazní. Mé hodnocení je s nadhledem, díky předloze. Tip: Určitě si před zhlédnutím přečtěte knížku.

The Batman vs. Dracula (2005)

Ale jo, kombinace Batmana a Draculy se prostě podařila, hororová atmosféra nechybí, nejlepší byl bezpochyby Penquin, ta jeho chamtivost fakt předčí všechno. Ale plný počet dát nemůžu a to za pár hluchých míst, pomalou stránku a nudného Bruce Wayna (ne Batmana). Takže normální 4.

Insidious (2010)

Je teplé letní odpoledne, já na dovolené, odpočívám po dobrém obědě s notebookem na břiše a Insidious v něm. Včera jsem viděl John Carter a Batman: Gothamský rytíř a chtěl jsem si spravit náladu. A co se mi dostane? Nevíte? Přeci nejlepší, nejděsivější a nejoriginálnější (pardon, ještě je tu Poltergeist) horor světa (spolu s Final Destination a Scream). Klepal jsem se od první minuty, Staré paní se svíčkou se budu bát zřejmě nadosmrti.Narozdíl od Innkeepers nic není předvídatelné, jak říká J*A*S*M, vyděsíte se nečekaně (v Innkeepers předvídatelné). Žádná krev (až na otisk), žádný sex, žádné klišé, hlavní děcko překvapivě není otravné (zato mimino dost). A teď k strachu: Ju-on, Final Destinstion, The Innkeepers, Scream, první Evil Dead a Dětská hra. Nic se tomu nevyrovná. Stará paní se svíčkou, dvě sestry, čert a já nevím co ještě. Toho všechno se bojím doteď a Wan je master master master. Vytknutelná jediné dvě malé věci. Zaprvé: střih, ten je šílenej a zběsilej jak prase a nehodí se sem vůbec (zlatej Scream, žejo?). Zadruhé: konec. Netřeba rozepisovat, přečtěte si komentář uživatele Slasher a jiných. SPOILER!!!!!!! Aspoň, že to nemělo happyend, za to Wanovi gratuluji. Ale to už moc kritiky a málo pozitiva, takže 5 hvězdiček všemi deseti a hned to šoupnu do topky. PS: jak udělají pokračování, s jakým tématem, nemám vůbec zdání.

Batman - Gothamský rytíř (2008)

Předtím viděn John Carter, což mi náladu nezlepšilo, ale tohle mi ji zkazilo totálně. Necelých 75 minut trapnosti, dlouhý, pomalu se rozvíjející začátek, 5 trapných příběhů, šestý (v pořadí třetí) ušel, za to jedna hvězdička, jinak nedoporučuji snad nikomu, kromě těch největších fandů Temného rytíře (a vlastně ani těm ne, budou znechuceni).

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Není divu, že po tomhle musel šéf Disney odstoupit. Film jsem viděl na dovolené a zkazil mi náladu (trapnost Batman: Gothamský rytíř, co jsem viděl hned potom, mi den zkazila totálně, ale to odbočuju). Chlap bloumá po Marsu, sem tam nějaký boj, snaha dostat se zpět na zem, smrt SPOILER! jeho ženy a dítěte na Zemi, SPOILER! nucená svatba jeho přítelkyně na Marsu atd. Ani souboj v aréně to nezachránil, jedině Marsský "pes" docela pobavil, jinak blbost, kterou nekupovat, protože se nevyplatí. Čtvrt miliardy v záchodě, která se měla narvat do něčeho pořádnýho, třeba The Cabin in the Woods.