Inland Empire (2006)

Nechápu proč je ten film tak dlouhý! Být poloviční, tak o něm budu asi prohlašovat, že je to mistrovské dílo, které nemá obdoby. Ten film nejde pochopit (to mi nikdo nevymluví - opravdu připomíná výlet do chaotického vniřního světa lidské hlavy - jako procházka po záhybech našeho mozku), ale jeho působení na emoce je tak silné, že je člověk jako v transu (který ještě posiluje výborná hudba)....tedy po určitou dobu. Protože to, co je silné v kratším úseku, při neúnosném natahování ztrácí svou razanci a stává se téměř otravným. Já chci vidět 90 minutovou verzi!!! A ještě něco - digitální kamera Lynchovi nesluší, a jeho záliba v Lauře Dern, která už ve dvaceti letech vypadala na čtyřicet, mi soustavně nedochází.

Strach Fay Grimové (2006)

První polovina bravurní - humor, všeobjímající konspirace, bizarní postavy, propletenost všeho se vším. Druhá polovina ale první sráží na kolena tím, jak je vážná. Škoda, mělo to náběh na 5 hvězd. Parker Posey je kočka a sympaťačka, jaká se jen tak nevidí.

Ostych (2007)

Silnější tři hvězdičky pro film na jedno použití (asi nezatoužíte vidět ho znova). Drama, které odhaluje život jedné rodiny, ve které má každý své tajemství, se kterým se nehodlá s nikým dělit (z nich nejbolavější je rozhodně to Juliino). Herci hrají dobře, problémy postav a samotné postavy jsou ale podány takovým způsobem, že vám jejich potíže budou téměř lhostejné. Vy chápete, že jejich trápení je hluboké a nepříjemné, ale ve filmu to necítíte - jakoby ukazoval vše z povrchu a to uvnitř si musíte domyslet, "docítit".

Fido (2006)

Jak se tak dívám, vše co jsem chtěla napsat už bylo napsáno (viz třeba Nathalie) a tak jen ještě jednou zdůrazním, že Carrie-Anne Moss svádějící zombie je (několikanásobným) vrcholem filmu:-)

Prořezávání révy (2006)

PetrPan2 to vystihl naprosto přesně, jen s tou výjimkou, že se tenhle film nebude líbit ani těm, kteří mají rádi poeticko-lyrické příběhy s rozpolcenými hrdiny (počítám se mezi ně). Kdybych si nepřečetla, o čem film je, asi bych ani nepochopila, že se hlavní hrdina rozhoduje mezi službou bohu a životem s dívkou. Děj veškerý nijaký, postavy nudně zahrané a nezajímavé. Film o náboženství a složité volbě s tím spojené jde natočit zajímavě i pro člověka nevěřícího, ale tady se to hodně nepovedlo. Nejnudnější film, co jsem viděla ve Varech. A to soutěžil o hlavní cenu! To je snad sranda, NE?

Ledová smrt (2006)

Zajímavý horůrek plný předvídatelných scén, logických kiksů, ale také skvělé atmosféry, překvapivě sympatických hrdinů (kteří samozřejmě umírají přesně v tom pořadí, které si tipnete na začátku) a pořádně krvavých záseků sekyrkou... Když neutečete z projekce po první vraždě jako nějakých 15 lidí v Karlových Varech (proč na to sakra ti lidi chodí - to nevěděli, že tam bude lítat chlápek se sekerou a krev bude stříkat na všechny strany???), v pravém slova smyslu si Cold Prey užijete - budete se smát i škubat sebou strachy. Každopádně když se u závěrečných titulků ozve "All my friends are dead", všechno hned dostává další rozměr:-D

Angel (2007)

Film sestávající ze dvou naprosto nesourodých částí. První je skvělá - představuje nám Angel Deverell, která je na jedné straně naivka toužící žít "dokonalý" život v domě, příznačně nazvaném Paradise, na druhé straně je rozmazlená mrcha, která uráží všechny své blízké a její spisovatelské i lidské ego stoupá do nebeských výšin. Pak se setká s pohledným malířem a nehodlá polevit, dokud ho nezíská (což se jí překvapivě podaří). Ten je ale jejím přesným opakem, depresivním člověkem, jehože povaha nejvíce vyplývá napovrch v jeho temných obrazech, které Angel navenek obdivuje (ve skutečnosti jej však navádí, aby maloval kytičky, pávy a jiné barevné věci). Druhá půle je tragická, slzopudná, a také výrazně horší. V první půli si totiž film z Angel a ze všeho toho kýčovité romantického pozlátka dělá legraci (nejlepším důkazem je první polibek ústřední dvojice - v dešti, s barevnou duhou za zády) , aby se na konci zvrhl v to, co dříve zesměšňoval. Romola Garai hraje Angel dost zvláštně - její postava je značně výstřední a nikdy vám nebude sympatická, dokonce jí budete její tragický konec skoro přát, přesto ale nenudí. Angel je film, který asi opravdu hodně lidí znechutí, já se ale přikloním k vyššímu hodnocení, zejména za první půlku.

Klub splněných přání (2006)

Po hudební stránce Idlewild skvěle funguje, po té dějové je to už horší. Gangesteři vůbec nejsou drsní a člověk vůbec nemá pocit, že jde někomu o kejhák. Zápletka o tom, jak se zvracející pianista dal dohromady s vytrémovanou zpěvačkou taky patří k těm lacinějším a zásah shůry pomocí bible je docela wtf. Ale už kvůli hudebním a tanečním vložkám stojí za to Idlewild shlédnout. A Klub splněných přání? To měl zas nějaký překladatel zbytečně tvůrčí chvilku...

Penelope (2006)

Pro mě nejlepší film, který jsem shlédla v Karlových Varech (2krát:-) a rozzářil mi tam všechny ty deštivé dny. Inteligentní romantická komedie, která sice má všechno, co má romantické komedie mít (a kvůli tomu by mohla sklouznout do průměru), ale má to tak nějak lepší a navíc si s typickými klišé trošku hraje. Christinu Ricci s prasečím rypáčkem si zamilujete hned a James McAvoy je sympaťák až na půdu, ale i všechny vedlejší role jsou skvěle obsazené a zahrané. Pohádkové motivy se skvěle doplňují s milým humorem (scénka ve vězení rulez:-) a vy se jen výborně bavíte. Já prostě nenacházím chybu:-)