Služební román (1977)

Vtipný film, ale nic světoborného. Příběh uťápnutého úředníka statistického úřadu, kterému šéfuje na první pohled nevzhledná, příšerně oblečená a přísná mužatka. Mezi oběma vznikne románek, který provází řada nedorozumění a změna "ošklivky Betty" v krásku (tedy v rámci dané doby, dneska už modré stíny a klipsové meganáušnice moc lidí neberou:-). Vztah ústřední dvojice je pěkně stupňován pomocí různých "vypjatých" scén a na konci se těšíte na to, až se konečně na sebe vrhnou... Moc zajímavá není vedlejší linie dalšího párečku v úřadu - nesympatické a vnucující se blondýny a samolibého chlápka s odpovídajícím jménem Samochvalov (nebo tak nějak...)

Zběsilý útěk (2006)

Tak jako čekala jsem to lepší po pozitivních ohlasech. Nic víc než honička za zbraní, i když má pár silných scén (hlavně Joeova manželka a úchylácký páreček). Navíc zbytečně moc natahované. Ale po technické stránce bravurní.

Million Dollar Hotel (2000)

Hodně zvláštní film. Na jedné straně se mu daří tvořit depresivně sebevražednou atmosféru (ale rozhodně ne díky U2, jejichž hudba je tady až nezvykle nenápadná a nevýrazná), nabízí naprosto jedinečný a zvláštní vztah mezi napůl zmateně, napůl sebejistě působící šlapkou a retardem, a představuje nám ne zrovna sympatickou sebranku exotů, kteří nechutně využívají každé situace, která by zlepšila jejich katastrofální život (který jim ale pravděpodobně naprosto vyhovuje). O tom, jestli je hlavní hrdina Tom Tom fakt úplně blbý nebo to jen hraje, jsem celý film uvažovala, abych nakonec došla k závěru, že není, o čemž svědčí nejen jeho voiceover, procházející celý dějem, ale i samotné finále filmu. To mimochodem skvěle zakončuje celkem rozporuplný film, aby ve vás po titulcím zbyl falešný pocit, že to byl vlastně výborný film. Problémem tohoto je, že se snímek honí za spoustou témat a myšlenek, aby nic nedokončil do konce - na začátku to vypadalo, že se bude pomalu odkrývat povaha mrtvého Izzyho, abychom se o něm nakonec vlastně nic smysluplného nedozvěděli. Postava Mela Gibsona se sice mezi místní podivné existence docela hodí, ale zároveň je tam tak nějak navíc - jeho úkolem je jen rozehrávat situace. Místní podivíni mají podobnou roli, navíc tvoří kolorit celého hotelu. Ve výsledku se ve filmu ale nic neděje, úvod do světa Milion Dollar Hotelu je až moc roztahaný, a to nejpodstatnější se začne odkrývat až na konci. Dvě hodiny byla až moc dlouhá stopáž.

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Kupodivu celkem nevtipné. Nebo spíše ne vtipné v tom smyslu, že se u toho člověk chlame, až se za břucho popadá... Jediný záchvat smíchu jsem dostala, když na scénu veplul Ben Stiller, ten nemusí udělat vlastně vůbec nic, aby rozesmál... Je ovšem možné, že je to vinou dabingu a vidět to v originále, viděla bych to jinak.

Impostor: Živá zbraň (2001)

Zajímavé téma, nudné zpracování. Od začátku do konce až moc přímočaré, bez náboje či atmosféry. Vykreslení budoucnosti není přesvědčivé, ničím výjimečné i vizuálně na nízké úrovni. Konec lehce předvídatelný. Herci taky žádná sláva. Proč já tomu vlastně dávám 3 hvězdičky??? (asi že se to dá dokoukat do konce bez větší újmy na zdraví...)

Irma Vep (1996)

Filmy o natáčení filmů jsou skvělé. Člověk je zvědavý, jak to vlastně vypadá, když film vzniká a milé je, že tyto filmy bývají kapku podvratné (viz třeba i Tristram Shandy) - vznik filmu decentně zkreslí a divák se buď podivuje, že ve štábu jsou samí blázni, nebo se usmívá nad tím, jak si filmaři dokáží sami ze sebe dělat legraci. Tady je ale kromě jemného humoru spousta věcí navíc. Fascinace dílem, které se snaží natočit režisér, který krásu obdivuje, chce ji tvořit, ale jeho snahy vyplývají naprázdno, až se zhroutí, aby nakonec jako poslední zoufalý výkřik sestříhal minidílko, které šokuje svou nepoužitelností pro cokoliv , ale zároveň fascinující působivostí. Navíc celým filmem prochází fascinace ženou - fascinován je jak režisér ve filmu (herečkou hrající Irmu Vep v původních Upírech, ale také Maggie Cheung, která má roli hrát nyní), tak sám režisér filmu Irma Vep, protože Maggie Cheung ukazuje takovým způsobem, že se člověk vůbec nediví lesbičce ve štábu, že po ní touží... A nakonec je tu Maggie Cheung (tedy ta filmová), která je fascinována taktéž - Irmou Vep (skvělá scéna, kdy se sama v kostýmu vydává na loupež). I když pokaždé, kdy se s někým baví působí jakoby neměla nějaký vyhraněný názor, přesto z drobných náznaků lze její nadšení z role poznat.

Hulk (2003)

Hrátky s obrazem jsou dobré, zelený Hulk je dobrý, herci jsou dobří, akce (i když jí vážně moc není) je dobrá. Každý element zvlášť je v pořádku, ale výsledek zas až tak dobrý jako všechny jeho části není. Něco tomu chybí. A i když té psychologie tam byla kupa, skoro až moc, řekla bych (a to říkám hlavně protože psychologii postav beru vždy jako VELKÉ plus!), ve výsledku mi hrdinové nebyli moc sympatičtí, a když už, tak to byla zásluha herců a rozhodně ne scénáře. Postavy se neustále piplají ve svých citech, pořád pozorujeme jejich traumata, která jen velmi pomalu vyplouvají na povrch a ačkoliv jsou třeba Bruceovy vzpomínky vskutku nepříjemné, nebyl jejich dopad pro mě moc intenzivní. Možná by vůbec nebylo špatné to trochu přestříhat. Ale cením Angovu snahu o něco jiného na poli komiksového filmu - věřím, že tudy by mohla vést cesta, jen ji pořádně ušlapat...

Tenkrát v Mexiku (2003)

Zmatečné a nezajímavé. To, co v Desperadu fungovalo a bylo cool, tady vypadá trapně a hrozně chtěně. Vyprávění příběhů postupným odkrýváním nepůsobí tak, jak by mělo. Každé "překvapující" odhalení člověk očekává dopředu, protože většinou nezná, pro koho kdo vlastně pracuje nebo jakou má motivaci a proto jen odpočítáváv minuty, než se to dozví. Většina postav je tam jen proto, aby si pro Rodrigueze mohla zahrát nějaká hvězda. I ten Antonio Banderas už není takový borec jako předtím. Výjimkou je Johnnny Depp, který je víc než fajn.

Choking Hazard (2004)

1. hvězdička za to, že ačkoliv mi to přišlo docela nudné, přesto jsem na to paradoxně musela zírat celou dobu.... 2. hvězdička za to, že v našich končinách se něco tak originálního (ve smyslu takového stylu, tématu, žánru...) vůbec nedělá.... 3. hvězdička za zombie diskotéku a za to, že to tak čvachtá:-)))

Let's Dance (2006)

Kupodivu celkem příjemné překvapení. Děj je dost debilní, ale tanečky a hudba jsou fajn a závěrečný tanec má říz, takže na ty tři hvězdičky to vyjde... Mimochodem, co je to za nápad přeložit anglický název jiným anglickým názvem?!