Vertical Limit (2000)

Celkem slušný "horský" film. Škoda jen že Izabella Scorupco nemohla ukázat více ze svých půvabů, ale kdo by se v té zimě svlékal, že?

Velmi nebezpečné známosti 2 (2000)

Na jedničku to už sice nemá (ani tu nejsou stejní herci a navíc jde o tzv. prequel, tj. děj se odehrává ještě před jedničkou), ale i tak to díky hlavní představitelce za shlédnutí stojí. Trochu překvapivá je účast Mimi Rodgersové.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

"Můžeš mi ho strčit kam chceš." Výborná Sarah Michelle Gelar, krásně ujeté, hříšné, sladké jako zakázané ovoce. Atraktivní interiéry, nechutné bohatství. Komu by se to nelíbilo?

Velký bazar (1973)

Klasická komedie Francie 70.let. Se skupinou Les Charlots jedna z těch lepších (scény "krádeží" v supermarketu jsou bezchybné, stejně jako "zdržování" aukce). Pamatujete ještě jak nám tehdy takový supermarket připadal jako něco neskutečného?

Válka Roseových (1989)

Když si představíte, kam až může dospět manželství, tak vás trochu mrazí v zádech. Jde o výborný film, Kathleen Turnerová, moje oblíbená herečka je jako vždy dobrá a sexy, M.Douglas rovněž výborný.

Uprchlík (1993)

Mockrát parodovaný a vykrádaný děj, ale originál je i po letech napínavý a scéna s vlakem výborně natočená. S Harrisonem Fordem cítíte a víte, že byste v jeho kůži být nechtěli. Sympatický výkon Tommyho Lee Jonese (i když nevím jestli na Oskara).

Úplné bezvětří (1989)

Přesto že se celý děj odehráva na jachtě na moři a jen se třemi lidmi - výborné! Bez oslňujících efektů (pomineme-li tu závěrečnou scénu hořící lodi, která na velkém plátně vypadala efektně). Další důkaz o tom, že solidní napínák se dá natočit i úspornými prostředky. Mimo jiné si dost užijete Nicol Kidmanové pobíhající spoře oblečené po lodi. Billy Zane v klasické záporné roli, kterou si zopakoval ještě mnohokrát.

Upíři (1998)

Dosti temný horor, místy možná přihlouplý, ale James Woods se zde vyřádil, já ho mám rád a proto dávám za čtyři.

Únos (1997)

Celkem dobrý thriller, odehrávající se na silnicích v poušti. Kurt Russell v roli "obyčejného chlapíka", co pátrá po zmizelé manželce, prostě zde žádný superman. Oceňuje zde také fakt, že ne každý padouch, musí vypadat jako padouch nebo naopak jako hezoun, od kterého byste to nečekali. Tady je prostě úplně obyčejný a tuctový (ti co viděli mi asi dají za pravdu).

Ukradli torzo Jupitera (1980)

Celkem svižná prázdninová komedie s atraktivními extreriéry Řecka a jako vždy příjemnými A.Girardotovou a P.Noiretem.