Sexmise (1983)

Na svou dobu a místo vzniku opravdu vyjímečné, spousta vtipných hlášek, sexy podívané ... klidně by to mohlo konkurovat Hollywoodu ... vlastně se divím, že neudělali nějaký remake.

Sedm statečných (1960)

Může být ještě nějaký western klasičtejší? Notoricky známý příběh, dobrá hudba, drsné pohledy, přimhouřené oči, prach, bídák Calvera, prostě western jak má být.

Sedm let v Tibetu (1997)

Krásná příroda, zajímavý náměr, sympatický výkon Brada Pitta. Když si uvědomím, že je to prý podle skutečnosti, tak je mi z toho trochu smutno.

S tebou mě baví svět (1982)

O takovéhle klasice se asi už nic nového napsat nedá - každý kdo má rád hory se na to určitě podívá znovu, ale to by byl jen jeden z mnoha důvodů, nevím teď který vyzdvihnout dříve - skvělé herecké výkony nebo hlášky? ("Lopuch tu není", "Matýsek se posral", "Maminka mi ale předtím sundavá bačkůrky", "Země se zachvěla", to by prostě bylo nadlouho)

S čerty nejsou žerty (1984)

Asi jedna z lejlepších (a nejhumornějších) pohádek, mnohem lepší než to co se točí v současnosti. Spousta příjemných hereckých výkonů, Viktor Preiss v roli úlisného správce je prostě výborný, další jakbysmet - Ondřej Vetchý, Petr Nárožný a Karel Heřmánek ("Peklo není žádný holubník!")

Rudé horko (1988)

Jeden z mála filmů, kde to Arnoldovi v komediálním filmu (i když jen napůl) sluší. S Jamesem belushim se docela skvěle doplňují a závěrečná scéna, kde Arnold stojí na Rudém náměstí v sovětské uniformě a salutuje, je prostě k popukání, stejně jako některé hlášky ("A jak řešíte problémy u vás?" - "Vodkou").

Rocky V (1990)

No já nevím, podle mého tenhle díl byl po jedničce nejlepší - mě ani až tak moc neberou boxerské scény, jako ta atmosféra, a tady už se zase atmosféra jedničce blížila, mě se tady prostě Stallone ve svém ošuntělém oblečení a klobouku líbil.

Rocky (1976)

Jako skoro vždy - jednička nejlepší. Skvělá atmosféra 70.let, možná proto už stojí za to ten film vidět.

Rambo: První krev (1982)

Tady to ještě šlo, celkem slušný příběh, dvojka a trojak už byly naprostý brak.

Rain Man (1988)

O výborných výkonech Dustina Hoffmana v tomhle filmu se napsalo už dost, mě se tady tenkrát líbil i Tom Cruise, možná jeden z jeho nejlepších filmů. Zmínil bych ještě atraktivní exteriéry, efektní úvod s výbornou (a notoricky známou skladbou Iko Iko) a velmi pěknou Valerii Golinovou (Žhavé výstřely)