Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Naprosto špičkové. Dvě hodiny sedíte bez dechu s sledujete. Nikdy byste se tam ocitnout nechtěli ale fascinovaně na to zíráte. Závěr filmu brilantní a nečekaný. Srovnatelné možná ještě se Zelenou mílí.

Vrať se do hrobu! (1989)

Myslím že v tomhle filmu mám Šteidlera nejradši, svou roli si perfektně v celkem originální zápletce užíval. Film je zároveň tak trochu obžalobou manželské nudy a stereotypu. A tak kdo by si nezašpásoval s Klárou Pollertovou, že? Závěr filmu v domově důchodců na mě ovšem dých velkým pesimismem.

Volný pád (1993)

Velmi zajímavý film, ve kterém Michael Douglas znovu dokazuje že je výborný herec a zahraje ledacos. Navíc zde je v krátkém sestřihu a brýlých téměř k nepoznání. Mám pocit jakoby film mluvil z duše mnoha lidem, i když si to netroufají přiznat. Taky vás štvou ty věčné kolony aut nebo to že obrázek hamburgeru na plakátě vždy vypadá lépe než ten co ve skutečnosti dostanete? Myslete si o mě co chcete, ale já mu svým způsobem fandil. Rozhodně více než tuctové a nudné ženušce v podání B.Hersheyové a protivného Roberta Duvalla, kterého opravdu nemusím.

Vlk (1994)

Jak tam hraje Jack Nicholson, je to vždycky výborné, dalo by se říci. Ani tady to není výjimkou, ty jeho škleby a cynické úsměvy za to stojí, víc než celkem otřepaný příběh.

Tajemný mnich (1965)

Tajemný mnich vraždí kdesi na starém zámku pomocí speciální koule uvázané na lasu. Klasická stará detektivka. Pamatuju si jak jsem na tenhle film kdysi hodně dávno zíral a bylo to opravdu dost napínavé, snad i tím že jsem to viděl ještě černobíle to pak všechno působí mnohem syrověji.

Navždy mladý (1992)

Sympatický rodinný film s Melem Gibsonem. Obsahuje nostalgii starých časů, romantiku, trochu smutku ale především nenásilný a příjemný humor.

Vetřelec (1979)

Dnes už klasika hororů a troufám si říci že opravdu jeden z nejlepších. Hlavním faktorem je tady strach z neznámého a v podstatě až do poslední scény téměř neviditelného a je vidět že tento osvědčený mechanismus funguje stoprocentně a mnohem více než v jiných odvarech, kde se to příšerami jen hemží, ale je to nuda. Neviděl jsem čtvrtý díl, ale dvojka ani trojka tento díl nepřekonaly.

Vetřelci (1986)

Je to sice o dost víc akční než jednička, ale jednička to není, ta byla daleko více napínavější.

Mrtvá ve vodě (1991) (TV film)

Kriminální příběh který trochu připomíná romány drsné školy např. J.H.Chaseho (cynické vyprávění v první osobě, hudba, prostředí). Dějem místy probleskuje černý humor a závěrečné vyznění filmu je celkem předvídatelné a zmíněný černý humor se tu projeví v plné míře.

Veselé Velikonoce (1984)

Standardně dobrá komedie s Belmodem - v těhle typech rolí je jako doma - bohatý, záletný manžílek, představí svou milenku své manželce jako dceru z prvního manželství. Nic nového, ale má to spád a je to vtipné (např. scéna útěku z nemocnice). Závěr je už tak trochu zbytečný, jakoby musel Belmondo v každém filmu ukázat své kaskadérské kousky.