Quantum of Solace (2008)

Tak jsem se namlsal v Casinu a teď mám po tomhle neutěšeném pokračování trochu pachuť v ústech. Bond už slevil příliš mnoho ze své elegance, charakteru a humoru. Že film sponzoruje Ford mi nevadí, ale aspoň Aston mohl být trochu vytuněnej. Tentokrát neukázal ani tu blbou autolékárničku z předchozího dílu... Akce mi přišly až moc nepřehledné, hlavní padouch nemastný neslaný a jako celek ne moc logické a ucelené. P.S. Teď to vypadá, že Bond může za všechny vraždy od střední Evropy až po Jižní Ameriku.

Sunset Strip (2000)

Nikterak výrazný, zábavný či napínavý film, bez poselství. A přesto se mi na něj koukalo docela pěkně. Má totiž (snad) vypovídací hodnotu o daném místě v dané době a spoustě menších i větších postaviček, které prožívaly své chvíle slávy, neslávy, lásky, nelásky a kapavky... P.S. Pamatovat si budu kytarový duet v údolí

Slídil (1972)

Hračky = plačky. P.S. Kde byli ti ostatní herci, co jsou tu napsaní? Převlečení v těch figurínách? Já viděl jen hlavní postavy + jeden stín v okně :-)

Casino Royale (2006)

Musím říct, že nový Agent 007 má opravdu koule! Nebo je aspoň měl, první tři čtvrtiny filmu (pak už si nejsem tak jist). Každým coulem originál a opak všech uhlazených Bondů, kterým projde všechno. Klidně se ušpiní na těle i na duši a neřeší, co zrovna pije. A herecké výkony, že jedno (zlaté) oko nezůstane suché a zalije se krvavými slzami. Pět. Hvězd Pět.

Sběratel polibků (1997)

Ovšemže Sběratel polibků těží z popularity žánru daném Mlčením jehňátek, v mých očí se mu však téměř vyrovnává. Chybí zde sice démonický kanibal, o to je však příběh civilnější a "uvěřitelnější". Film se nevyvarovává často opakujícím se schématům sériového... a pozor, změna - únosce ... a hlavního hrdiny, který je mu na stopě. Morgan Freeman má ale takové charisma, že mu to odpustím. Kde jinde ho uvidíte v kožené bundě a černém posche? Navíc film nabízí několik dalších originálních zápletek (nebudu prozrazovat) a celkově buduje napínavou atmosféru, které jsem se například v pozdějším Zodiacovi až na pár okamžiků nedočkal. Jen mi není jasný, proč nikdo nehledal Casanovu v Duchcově. Slušná práce!

Tobruk (2008)

Pro mne bohužel zklamání. Čekal jsem hrdinský epos o statečných československých vojácích v Africe a dostal 100 minut pouštní nudy a pokřivených charakterů, pár hlášek plus mizerný závěr. Takhle si poctu vojákům nepředstavuji, ať už byli jacíkoliv.

Obchodník se smrtí (2005)

Už při úvodních titulcích alias "jak šla nábojnice do světa" jsem si uvědomil, že to bude celé kašírka pro oko. A taky že ano. Herci hrají Ukrajince stejně přesvědčivě jako já Afričany, Afričany pak hrají americké hip hopové hvězdy. Do toho pár zabitých a zmrzačených dětí, aby to mělo šťávu. Vše do očí bijící, aby to divák snadno pobral. Příběh má silné téma s reálným základem, ale film připadá mi spíš jako kombinace komedií Chyť mě, když to dokážeš a Děkujeme, že kouříte. Tady ale o komedii zřejmě jít nemělo. Být to natočené realističtěji, vážněji a bez Cage, určitě bych se "bavil" líp.

Sépie a velryba (2005)

Nejlepší rodinné drama, co jsem poslední dobou viděl. Možná i tak 20 let dozadu. Musím říct, že rozhodně o dost lepší než Megažralok vs. obří chobotnice! A pro mě také lepší než Obyčejné hrdinové, se kterými si jsem si film spojil nejen díky Danielsovi. Opět dva bratři, starší - otcův oblíbenec, táta co se v něm vidí a snaží se za jakoukoli cenu mít v jeho očích respekt, mladší syn spíš po mámě a máma co je trochu do větru a free. Tady mi to sedlo víc. Moc hezky vykreslené a zahrané postavy. Prostě žádná rodinná pohoda.

Český lev 2010 (2011) (pořad)

Po dlouhé době se mi líbilo předávání Českých lvů. Sice se mi i nadále zdá, že nominační večery svým vtipem a lehkostí vedou, ale tentokrát i hlavní večer nepostrádal spád, lehkost, pár decentních vtipů a úroveň. Žádné rušivé hudební vložky, hosté (krom Ivy) a trapnosti. Jeden moderátor, jeden styl - tak to mám rád. Honzo Budaři, jestli mě slyšíš (čteš), díky.

Sousoší (2010) (studentský film)

Líbily se mi černobílé pasáže filmu, v barvě už to taková sláva nebyla. Jinak - jak už někdo poznamenal - mi postavy zapadají spíš do francouzské metropole - my máme v centru řadu originálnějších "zjevů". P.S. Tu trumpetu bych čistit nechtěl...