Na sever (2009)

Každý na světě má svoje problémy a nějakým způsobem je řeší, hlavní hrdina trpí depresemi a aby se jich zbavil a nějak obohatil svůj život, vydá se na skútru na sever za synem, kterého nikdy neviděl. Snímek je obohacen překrásnou norskou přírodou v oblasti polárního kruhu (jak to u severských zemí bývá), jinak děj nepřináší nic překvapivého, jedná se o dálší nezávislý nízkorozpočtový snímek, který je určen jen pro určitý kruh lidí.

Panoptikum Města pražského (1987) (seriál)

Myslím, že nejlepší séria Panoptika byla ve stvárnění kriminálního rady Vacátka Jaroslavem Marvanem v cyklu Hříšní lidé města pražského. Barevná druhá serie, už se mi tolik nelíbila. snad proto, že mi tam chyběl morous Vacátko.

Zdivočelá země (1997) (seriál)

Film se mi moc nelíbil. Příroda a život lidí na ranči byl celkem podle knihy Jiřího Stránského zajímavé do chvíle, kdy do příběhu vpustili politiku a to celý film, ačkoliv se děj odehrával v osudných padesátých letech zazdil. Nevím, čím to, že současná kinematografie stejně jako vláda kritizují minulost, ale neohlíží se na přítomnost, kdy jde všechno do svrabu.

Král rybář (1991)

Je to jeden z nejlepších filmů o hledání svého života, jenž by naplnilo lidské srdce a ukázalo pravé kulturní hodnoty. Pravdou je, že západnímu člověku, žijícím v konzumním materialistickém světě chybí kus duchovna (můžete se dočíst v knize Milana Rýzla a Libora Kysučana: Tajemství věštíren a posmrtného života). Je to jeden z obrazů pronikajího do lidské duše. Film se nám snaží ukázat jednu z mnoha cest, jak naplnit nenaplněnou prázdnotu, aby mohl být každý z nás být spokojen a mít čisto v duše, ale to nemá nikdo.

Ennio Morricone v Benátkách (2008) (koncert)

Opravdu úchvatná hudba, a ačkoliv jsem některé skladby neznal, nechával jsem se krásnou hudbou ukolébat. Vážně, nezapomenutelný zážitek.

Hráči se smrtí (1990)

Na svou dobu to byl docela působivý film ve snaze studentů, jak poznat, a co prožívá člověk v klinické smrti. Ani to nechci vědět, ještě jsem se do tohoto stadia nikdy nedostal.

Spider-Man (2002)

Po Batmanovi další comicksový hrdina, který mne málo uchvátil, další postavička pro děti s nadpřirozenými schopnostmi, film s velkou škálou efektů, ale skutečný příběh - skutek utek bez žádné pointy.

Diamanty jsou věčné (1971)

Bondovky se Seanem Connerym mi nikdy nesedlo, snad proto, že žiju o čtyřicet let vzdálené době, nejlepší obsazení J. Bonda pro mne ztvárnil P. Brosnan.

THX 1138 (1971)

Film svým způsobem připomíná tomán Waltera Tevise: Zpěv drozda o degenerující společnosti, ve které každý jedinec má vytyčený určený věk, kdy má umřít. Je to stejná generace utopických filmů příběhů odehrávající se v uzavřené společnosti lidí, která stejně jako socialismus neumožňovala lidem dostat se za hranice vlasti - vězení nebo jak bychom to mohli nazvat?