Nejvyšší nabídka (2013)

Pěkné. Samozřejmě, že kdyby se to bralo do detailu, tak příběh je po logické stránce docela děravý, ale když ono je to tak pěkně podáno :) Sympatické obsazení rolí, pěkný soundtrack a hlavně příběh s femme fatale, což já rád.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Po prvním shlédnutí se mi nějak nedostával ten opojný pocit z návratu do Středozemě a převládal spíš pocit zbytečného natahování a zbytečně doslovné převypravování příběhu, který je napsaný na pár stránkách. Ovšem druhé shlédnutí bylo vlemi příjemným překvapením. Asi když už člověk ví, že to nebude taková pecka, jako LOTR, tak se s tím dá daleko lépe smířit a neuvěřitelně mě to podruhé bavilo. Poměrně ideální před premiérou druhého dílu :) Prodloužená verze je klasicky o špetku vtipnější a lepší, než, ehm, zkrácená, ale na prodloužené verze LotRa se to nechytá ani náhodou.

Moulin Rouge (2001)

Zvládnout začátek je teda docela fuška. Ale když přejde ta ,,šílenost", následuje tak poutavá záležitost, až jsem se až divil, že už je konec. A ty verze ,the Show must go on´ a ,Roxanne´ jsou naprosto dechberoucí. Kdoví, za jak dlouho se mi to oposlouchá :)