LEGO® příběh (2014)

No to je teda úchylárna :D Ale v tom dobrém slova smyslu. Tolik superhrdinů asi už pohromadě neuvidíme (jediě tak v pokračování LegoRa). Gagy jsou tam opravdu vtipné a animace je správně legácka (?), což je značně potěšující, ale ten konec mi tam bohužel vůbec nesedl. Že je celý film v podstatě reklama na LegoR, je jasné. Ale ten konec už je moc takové - ,,Jee mamí, tatí, kupte mi Legooo! Já si s tím chci take tak hrát!" Trošku to zabilo ten příběh. Ale víceméně takových slušných 74% :)

Justin: Jak se stát rytířem (2013)

Víceméně příjemné překvapení. Animace fajn, příběh fajn, stopáž fajn, jen mi tam občas vadil ten až moc aktuální humor. Ne, že by byl nějak špatný, ale prostě mi to tam občas dost nesedělo. Ale zase to vytahují skvěle vybraní herci na namluvení postav (hlavně Cosmo a Dance). Takových celkových 76% :)

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Není nad to, když se ve finále filmu, kde (spoiler) Walter vytahuje fotku z peněženky, stane něco takového, jako třeba že se mi vypne notebook kvůli vybité baterii :) Celý snímek tak pěkně ladí náladu do vesela, člověk se jím prostě nechá unášet s takovým blaženým úsměvem a pak najednou místo příjemného shlédnutí rozuzlení vsát a jít pro nabíječku...

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Druhý díl je vskutku povedenější než jeho předchůdce. Nicméně je to pořád jen teen-romace/adventure. Sice kniha je určitě skvostná a je tam o mnoho víc toho a tamtoho a takové to klasické přesvědčování, ale nějak mi Hladovky nepřirostly k srdci. A takové to - uděláme nástupy hodně podobné tomu, jak to bylo v nacistickém Německu a lidé pochopí, že on je ten úplně nejvíc nejhorznější a špatný, no to mi vadilo snad nejvíc :)

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Asi tomu filmu nikdy neodpustím zmršení scény u Medděda. Na to jsem se těšil z celého Hobbita nejvíce a oni to tak osekají, že z toho udělají pomalu zbytečnou scénu. A potom to několikaměsíční putování Temným hvozdem - no, to take byla komedie. Na to, jak se první díl držel pěkně předlohy a sem tam si něco přidal, druhý díl s podobným poměrem stopáž filmu vs počet stránek v knize pěkně ostrouhal. Prostě jsem od toho čekal poměrně víc. Edit: Po shlédnutí prodloužené verze klasicky jedna * nahoru (i když spíš jedna a půl nahoru) a asi bych zakázal promítat tu normální verzi :) Vždyť ta cca půlhodina navíc je snad to nejlepší co v tom filmu bylo!

Ledové království (2013)

Je opravdu zajímavé, jak animák, který nemá pořádný příběh a opravdu tam chybí to zásadní NĚCO, dokáže být tak vlezle milý :) Opravdu pěkná podívaná, na kterou mohlo dokonce i fungovat 3D. A ta scéna při tvorbě ledového hradu je opravdu vizuálně parádní a i ta melodie ujde :) edit: Po druhém shlédnutí začínám uvažovat o 5*. Vskutku milé překvapení nakonec. A Let It Go mi v hlavě zní teď skoro pořád...

Vítejte doma! (2003) (pořad) odpad!

Škoda, že tu nejde o to bydlení. Je to bohužel těžký sociální průjem s náloží patriotismu tak velkou, že by člověk pomalu musel hledat díl, kde nevlaje americká vlajka a kde se nehledá ten pravý americký sen.

Hon (2012)

Natočeno a zahráno naprosto bezchybně, o tom žádná. Emocionálně tak silné, že by z Vás ani odšťavovač od Horsta nevymačkal více pocitů. Ten film má opravdu velké kouzlo a velmi silný děj. ALE ta myšlenka, že ,, Malé děti přece nelžou", na které je to postaveno, mne tak šíleně iritovala, že bych tomu nejradši dal tak 50% čistých. Jenomže ten film se v člověku tak strašně zakoření, že skoro nejde dostat z hlavy ven. A proto podle mě ty 4*.

Rivalové (2013)

Je mi opravdu úplně jedno, že ten film má tolik procent v hodnocení. Po dokoukání jsem měl přesně ten správný 5* pocit, jaký jsem neměl už dlouho. Naprostá krása.

Já, padouch 2 (2013)

Jakože rozhodně lepší než první díl, ale proč to má tak vysokou sledovanost (pozažmo tržby, které skoro zajišťují třetí díl) to opravdu nechápu. Asi velmi silná propagace v zahraničí :)