X-Men: První třída (2011)

Tak tady od toho dostal můj oblíbený X-Men 2 těžkou ránu. Naprosto famózní podívaná, kde nenudí ani minuta. V tomto filmu prostě funguje naprosto všechno. Alespoň teda pro mě. Navíc Fassbender je v roli Magneta dokonalý a Jackmanovo cameo ani není třeba kometovat :) Prostě bravo bravo a zase bravo.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Panejo, na to jak se mi to vůbec netrefilo do nálady (čekal jsem prostě něco jiného) tak mně to překvapivě nevadilo. I když teda sebranka herců je to více než divná a sem tam je těžce hluché místo. Tan Alan si tam odvypráví co musí, občas je to vtipné, občas je to divné a občas je to trapné. Jeho náhody ohledně potkávání se se slavnými lidmi (diktátory atd.) je tu ale udělané víceméně slušně, jenže na Foresta to prostě nemá :) Nicméně ať se jim na tom Bali daří, partě jedné ušaté!

Star Trek (2009)

No vidím, že jsem k tomuto zatím nic nenapsal, ale asi to ani nebudu nijak rozebírat. Jsem klasický typ, co nikdy neviděl nic ze starších Star Treků a na toto jsem se podíval víceméně náhodou. A ono ejhle - naprostá bomba film! V rámci žánru mě nenapadá snad jediné negativum. Není nijak složité si užít celou stopáž, protože to prostě funguje přesně tak jak má. Jednoduše super. Ale asi jedině v originálním znění. Viděl jsem kousek českého dabingu a prostě jsem se neubránil smíchu. Hlavně když promluvil Čechov :D

Vinaři (2014) (seriál) odpad!

Pardon, ale tohle opravdu, ale opravdu ne-e. Byl jsem na to víceméně dost zvědavý, ale takhle to tu opravdu nechodí. Prostě všechno špatně. Chápu, že je to pokus o úsměvnou satiru na, ehm, přepracovaný a vystresovaný živit ,,pražáka" a vykreslení jak je to na jižní moravě krásné a každý tu na potkání chlastá a nikdo tu nic nedělá a každý druhý tu chodí v kroji atd atd adt, ale prostě je to tak hrozně debilně uděláno... Grrrr. Ještě teď to ve mně bublá.

Godzilla (2014)

Sice to tak trochu vypadá jako Pacific Rim a navíc mi tam nějak neseděl Aaron (ani nevím proč), ale ty 2 hodiny u toho tak rychle uběhly, že sem se až divil. A navíc ten Godzillí kukuč je naprosto k sežrání! Takový typický Bad-Ass !

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

To se prostě musí vidět. Filmová paráda v celé své kráse. Dvě místnosti, 12 chlapů a chuť jít proti všem - voilá - naprosto famózních 96 minut.

Robocop (2014)

Vcelku dobře připravená, a docela chutná jednohubka. Akce je tam řekl bych úplně tak akorát, herci jsou tam take fajn a celé to pěkně ubíhá. Jen ta zápletka je prostě napřeshubu. Ale to se asi dalo čekat od takového filmu, takže je to prostě v normě :) A nakonec bych se celkem rád dověděl, kde bral náboje - no snad bude další díl, ve kterém se to dozvím :D

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Čistý průměr. Ještě delší, ještě explozivnější, ještě více mrtvých a ještě více nových tváří. Už to ale není ono. Po fajn jedničce a prima komediální dvojce mi to přijde trochu suché.

Need for Speed (2014)

Tady se opravdu dají hodnotit jen ta auta. Jinak to byl film plný kravin a nesmyslných úletů a naprosto šílených failů :) Bohužel jsem od toho čekal trochu reálna, aneb co uděláte, když řídíte na hladké silnici 900koňový Mustang a pronásleduje vás upravené terénní Chevy? Honem sjet z té hladké cesty někam na prašnou polní cestu - tam mu určitě ujedu!

Pod kůží (2013)

Hmm tak s tímto filmem jsem si moc nerozuměl. Chápu, je to artovka, ale snad i artovka by mohla mít nějaký trochu silnější děj, ne? Pomalé tempo mi nevadilo a ta nálada toho filmu byla take celkem nakažlivá, ale prostě se tam skoro nic nestalo a navíc ten konec, no, ehm...