Kingsman: Tajná služba (2014)

Prostě Vaughnova klasika. Ono tam toho nového vlastně ani moc není, ale ta forma, ve které je to podáno je naprosto boží. Zábava na pátou. Má to hlavu, má to patu, má to šmrnc a eleganci a přitom si to drží svěží drzost a příjemnou brutalitu - to je prostě kombinace k nezaplacení. A navíc britský humor! Docela se divím, že se to v USA promítá - přece jen !! SPOILER !! tam odpravili osazenstvo Bílého domu :-)

Lights Out (2013)

Jak s tím ta svině na začátku blikala. Bych ji jednu vlepil... :-D Kdyby nebylo toho BAF konce, tak jasný plný počet.

Transformers: Zánik (2014) odpad!

No čekal sem to takové nic moc, ale že tam nebude ani to nic a o tom moc radši ani nemluvit - to jsem nečekal. No prostě všechno špatně Mimo jiné - proč jsou tam uktrasuperhightech mimozemští roboti, kteří jsou jako samurai, nějaký válečný veterán a cosi jako drsňák s pořádným badass pláštěm? To už fakt tvůrci měli tak mizernou představivost? No po 20 minutách jsem ten film zrychlil na 2xtakové tempo a i tak to bylo dlouhé a prostě nic ...

Láska na kari (2014)

Hmm dostal jsem chuť na nějakou pořádnou porci indického jídla. Klidně i bez Michelinu. No a film to byl take fajn :-)

Brendan a tajemství Kellsu (2009)

...a najednou z ničeho nic na mně vybafnul tenhle film. A já byl unešen. Ani nevím co vychválit první - hudbu? Příběh? Animaci, která je tak ,,geometricky ohebná" ? Opravdu super večerní kousek. Chtěl bych mít takovou fantazii :)

John Wick (2014)

Takové 3,5 bych tomu dal ale zaokrouhlím to nahoru. Už jen díky těm musce carům ve filmu. Už jen z toho pohledu je to lepší než F&F :) A pak ten důraz na zlaté pravidlo všech gamerů - headshot ničím nenahradíš - sranda :)

Velká šestka (2014)

Disney X Marvel - velmi zajímavé. Hlavní postavy jsou opět naprosto bezchybně sympatické, příběh je super, celý film ubíhá jak po másle. Jenže v nějakých pasážích mi to přišlo hodně jako HTTYD, což ale ani nevadí. Ostatně od koho jiného se učit než od nejlepších, že ano :) Ale právě ty momenty, kde v Drakovi neváhali hlavní postavě odseknout nohu nebo zabít jeho tátu, které jsou zvládnuté emočně téměř dokonale, tady je to skoro jen tak mimochodem (ne že bych byl nějaký masochista, ale je to pak daleko emotivnější a jde s hrdinou daleko více soucítit). SPOILER: Take tu jeho dcerku v tom portálu mohli nechat :D No ale over and over - super podívaná, na kterou si asi počkám i ve 3D. A potitulková scéna je asi vrchol všech marvelovek :D OK - po druhém shlédnutí zvedám na 5*. Ale stejně to Dragonovi nekonkuruje ani zdaleka :)

Fakjů pane učiteli (2013)

Kdyby ten film ubral trochu z té šílené hromady mentálních proměn (hlavně ta scéna při závěrečném testu - Teď to můžu celé opsat! - to mi opravdu vadilo), tak by to bylo jen pro dobro. Tak z toho ten kýč až moc trčí. Ale to nic nemění na tom, že se na to sakra dobře dívá. A hlavně je tam super herecké obsazení. Sice nikoho z nich neznám, ale ty role jim sedly jak hrnec na pr*el :)

Pod zemí (2014)

Docela překvapivě dobrá klaustrofobická podívaná. Já bych neprolezl už tou první dírou, která tam vedla, natož potom co tam předváděli :) Jen teda ten konec - to bylo opravdu šlápnutí vedle.

Interview (2014)

No teda - kdysi bych byl býval myslívával (? :) ), že se mi tento druh komedie nebude líbit. Ale co naplat, když jsem se opravdu dost smál. Holt mi to sedlo do nálady večera a je to prostě vtipné. Jen teda trošku zkrátit (cca 15 minut minimálně) a bylo by to ideální.