Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Přesně na takový film jsem čekal opravdu dlouhou dobu. Maximálně mě to bavilo a dalo mi to přesně to, co jsem po tom chtěl + něco navíc :)

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Panejo - to byla ale blbost :-) Sice se na to dobře dívá, ale to je tak všechno. No i když dobře dívá - on Redmayne opravdu není sympaťák. Naštěstí sympatie sklízí Farrell za jeho roli - jen aby se potom zjistilo že je to vlastně Depp? No tak tímpádem se nemusím koukat ani na další díl filmu o tom, jak Rowling cucá z prstu příběh...

Kubo a kouzelný meč (2016)

No tak nějak uplně super zážitek. Hrozně se mi líbilo provedení a celková stylizace filmu (to stop-motion je uplně neuvěřitelné), celý hlasový casting (kdo by to byl řekl že se Charlize hodí dokonale na opici :D) a i celý soundtrack. Já nevím - prostě zatím tomu nemám co vytknout. Jo vlastně mám - kdo vymýšlel český název?! Kouzelný meč? Opravdu? Vždyť to je úplně proti pointě filmu (koneckonců ten meč Kubo zahodí a idea filmu je přímo v těch ,,dvou strunách")

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

V podstatě taková Disney klasika. Trochu méně humoru a trochu více dramatičnosti a akce a písniček (pořád stejně vlezlé melodie, které se blbě vyhání z hlavy), ale pořád hodně dobře koukatelné. Pár scén je tam poměrně hodně povedených (v podstatě celá scéna v jeskyni na jejich ostrově a pak pár scén s Mauim :)) a nějaké scény úplně na prd (konktrétně celá scéna s tím krabem). Jen teda nějak jsem si nemohl zvyknout na dabing - nebyl sice špatný, ale prostě mi tam něco nesedělo.

Warcraft: První střet (2016)

No tak jsme se konečně dočkali :) Po letech slibů už konečně BLIZZARD logo v kině! Jen teda upřímně - nebylo to úplně ono. Kdybych hrál jenom hry, tak by to byla asi dokonalá kombinace. Jenže pro někoho, kdo zná lore a knihy trochu víc to občas trochu skřípe. Třeba jen odchod Orků z Draenoru by mohl být o krapet více vysvětlen (v podstatě je tam jenom - náš svět umírá), zabralo by to tak 5 minut navíc. A trochu mi tam ještě vadilo (SPOILER!), že se ve filmu neprokázalo dost jasně, že Medivh byl v podstatě strůjcem celého toto tažení orků a Guldan jen taková jeho loutka. Apropo take mohli udělat max 4 minuty navíc a přimíchat do toho Sargerase (načež by se Medivh nemusel vymlouvat na Fel magic :) ). Ale na druhou stranu - to jsou asi jediné věci, které mi vadily (no okej, ještě pár těch citových výlevů tam je docela useless, ale to už je fakt všechno). Jinak to pěkně ubíhá, vizuál neskutečně líbivý (alespoň pro mě), orkové jsou brutálně brutální a Guldan je fajn záporák :) + pár těch eastereggů je špica - polymorph power! :-D Kolem a kolem - čekal jsem víc, ale zase nejsem vůbec zklamaný. Navíc pokud bude druhý díl, tak ten má tak neuvěřitelný potenciál, že se na něj těším už teď. Prostě - Mrglglrlrllgl !

Hardcore Henry (2015)

To byla tak hrozně zábavná kravina, že to snad není ani možné :D Prostě over-the-top úplně všechno.

Deadpool (2016)

Jedna * za Morenu a jedna * za odvahu. Jinak mně to moc nechytlo. Kdyby tam byla občas nějaká narážka na předchozí díly a tak na všechno to kolem, tak snad ok. Ale ono se to tam jede v podstatě bez přestání. Tam, kde Kingsman krásně využil anglický humor a celou ironii v naprosto dokonalé vyváženosti, mrtvý bazén jen roztrhnul pytel hlášek a nadávek a sype a sype a stále jen sype. Houšť a ještě houšť. Až mě to pak i nudilo abych se přiznal... Jo a mluví se tu sprostě - asi proto je z toho takový hype.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Hurá, film o lásce k jídlu, které se dá jíst a vypadá super jedle i bez michelinské posedlosti! Konečně! Po letošním Burnt je to pohlazení po duši :-)

Sedm dní v pekle (2015) (TV film)

Je to tak bizarní, že se k tomu opravdu píše komentář velmi špatně :-) Kdo viděl pochopí, kdo neviděl - pochopí až uvidí :-) Upřímně řečeno tak jsem se nezasmál od vidění Co jsme komu udělali. Byť je tu však styl humoru absolutně rozdílný, výsledný efekt je více než uspokojivý. Nechápu jak někomu takový nápad může dojít na mysl ...

Tři bratři (2014)

No teda - asi tu opravdu platí sto lidí - sto chutí. Já jsem z těch, kterým se to líbilo. Fajn písničky (sice jsem si na to chvilku zvykal ale rychle to bylo ok) a herecky take naprosto v pohodě. Spolu s rozumnou stopáží to je ideální pohádkovo hudební kousek :-)