Železná srdce (2014)

Ani moc nevím, co k tomu napsat. Ideově naprosto hrozné (zabíjet všechny okolo jen proto, že jsou to prostě němci, no nevím...), ale jakmile tam najela akce v exteriérech, tak to bylo docela fajn. Hlavně tankový souboj 4v1 - nečekaně emotivní na to, že proti sobě je 5 plechových monster :) A k tomu finálnímu boji - to prostě chtěli ,,hold the crossroad at any cost" ? Trochu divná motivace, ale budiž...

Láska nebeská (2003)

Dokola a dokola a dokola a dokola a dokola a dokola a pořád se na to pěkně dívá. Takové fajn supersladidlo s dokonalým výběrem herců :)

Co jsme komu udělali? (2014)

Opravdu pravá francouzská komedie :) Mimo ten slaďácký konec bych asi těžko hledal negativa. Humor toho filmu mi seděl naprosto dokonale. Celý film jsem se smál (nebo usmíval, to je jedno) a to je ta nejlepší vizitka komedie. A když už humor skončí a film jde do finále, tak toho multikulti cukru je tam sice hodně, ale zase to zabere jen pár minutek a to take zážitek umocní. Prostě příjemné pokoukání.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Tak jsem se opět nedočkal mé oblíbené postavy - Medděda a jeho poměrně důležité role v tomto dílu. No co už. Ale teda opravdu, prvních několik minut je super - spektakulární podívaná. Smaug to město ničí ve velkém stylu. Krásné :) Jenže pak to začne strašně zadrhávat. Zkrátit každou scénu tak o 3 minuty a je to dívatelné, ale tak mi to připadalo jako jeden z nejdelších filmů, co jsem kdy viděl. No dobře, na Transformers3 to nemá, ale i tak. SPOILER!! : Kiliho smrt je tam tak zbytečně citově natlačená, že jsem se opravdu neubránil úsměvu. To byl opravdu laciný pokus :) A onen skon nebohého velitele trpasličí bandy byl také takový neslaný nemastný. Také jsem přišel o úžasnou scénu, kdy Thorinova sebranka podniká téměř sebevražedný výpad do skřetí armády (ano to tam bylo) v přepychovém brnění, které našli pod Horou (to tam bohužel nebylo) a Thorin padl pod nesčetně ranami v boji, kdy ho pak jeho přátelé odnesou zpět do hory. Prostě mi přijde že by to bylo daleko emotivnější než to, co tam nakonec dělali. No a pak zase ten Medděd - achjo :) Ale kolem a kolem - počkám si 3/4 roku na extended verzi a dám tomu druhou šanci :) Prozatím jen *** protože prostě ** nemůžu dát filmu s tématikou LOTRa nebo Hobbita :) EDIT: Tak jo, můžu dát ** . Tento díl prostě už být neměl.

Selfie (2014) (seriál)

No zatím to docela dobře ubíhá. Na to, že jsem od toho nic nečekal je to příjemné pokoukání s trefným onlajn humorem :)

Labyrint: Útěk (2014)

A já blbec si myslel. že by to mohlo být fajn. Jeden z mála filmů, který jsem nedokoukal. Na to opravdu nemám. Ani vlastně nevím za co tu * dávám, asi z lítosti.

Interstellar (2014)

No zajímavé to bylo. I když teda zrovna ohýbání času a teorie relativity a dění okolo černých děr není zrovna má silná stránka, dobře se na to dívalo. Sice mi teda občas připadalo, že se v tom tvůrce/i trošku zamotal, ale nad tím se dá mávnout rukou, když je to tak pěkně zvládnuto :)

Hercules (2014)

SIce je to blbost jak bejk, ale pěkně se na to dívá :) Klasický popcorn bez něčeho hlubšího. Nevím sice, proč nám kladli na srdce, že je to skutečný příběh a snažili se o demytologizaci (?) Hercula, když ve finále stejně zjistíme, že je to übermensch, ale budiž. Klišé tam bylo očekávané a šablonové (juhuuu válečný panic zachrání Hercula/parťák se vrátí v ten nejnečekanější moment) a zápletka byla take jak z telenovele. Jenže je to pořád asi to nejlepší, co kdy bylo z Hercula vytvořeno a za to je + :) Snad se někdy dočkám pořádného zfilmování plnění jeho úkolů.

Total Recall (2012)

Taková vizuálně pěkná (a nejden díky dvěma hlavním představitelkám :) ) a výborně obsazená nuda. Achjo.

Legenda o slavném návratu (2000)

Nejlepší film na takové nedělní poklidno posezení/poležení. Naladit se na pohodové vlny a kochat se tímto skvostem. Mimochodem - golf nehraju a ani ho nemám nijak v lásce. A o to větší +