Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Dobře a podle skutečných událostí natočená gangsterka s klasicky pro své role vybranými herci (Pacino, Madsen). Samozřejmě to není na škodu a žádný z nich doopravdy nezklame.. Jen vás provedou parádním mafiánským příběhem, ve kterém se sice moc nestřílí, ale je napínavý až běda.

Dracula (1992)

Parádní zpracování Drákuly.. Gary Oldman válí, stejně jako ostatní herci a pan Coppola převádí kvalitní režisérskou práci. Příběh tak nějak pomalu začíná, snaží se vás seznámit s postavami, až se konečně chytne a nepustí vás, dokud nevyvrcholí drsným a krvavým finále.

Super náhradník (2006)

Opravdu nudná "komedie" s velmi originální zápletkou a asi dvěma vtipnými momenty. Nic nového... úplně zbytečný film.

Václav (2007)

Komedie? Drama? Na obojí má film po všech stránkách trochu málo, a tak vám bude muset stačit poměrně plochý příběh, který po slabé půlhodince začne nudit.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Co očekávat od druhého pokračování filmu, který vypráví o souboji dvou asi nejslavnějších mimozemských ras? Především slušnou akci, krátké dialogy, vymakané efekty.. Splnili bratři Strauseové to, co se po nich chtělo? Zčásti. Kdybych měl porovnávat s prvním dílem, tak řeknu, že dvojka je určitě lepší. Ze scénáře mohli vytěžit mnohem víc. Akce, kterou předvádějí je většinou ve tmě, takže není moc vidět a střih také za moc nestojí. Zato je jí mnohem více. Doporučuju na nudné odpoledne, když se vám nechce moc přemýšlet.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Jelikož jsem nikdy nebyl příliš vášnivým fanouškem muzikálů, sám jsem byl zvědavý, jak na mě Sweeney Todd zapůsobí. Musím říct, že bodoval na plné čáře! Herci v čele s Johnym Deppem jsou krásně namaskovaní (bílý make-up) a přidávají na skvělé horrorové atmosféře, která vás usadí do křesla. A jak se tak proplétáte dějem a písničkami, začnou krvavé vraždy za účelem odplaty, které vyvrcholí ve finále doslova krvavou lázní. Do toho všeho je ještě zakomponován příběh lásky dvou mladých lidí. Úžasné! Tim Burton zase vytasil esa z rukávu.

Dexter (2006) (seriál)

Hodně napínavý a scénáristicky promyšlený seriál. Kombinuje kriminální seriály (vedlejší Dexterovy vraždy) a dramatický seriál na pokračování ve stylu Hrdinů (ice truck killer). Samotnou hlavní postavu Dextra si oblíbíte, i když svou vážností vás nechá po celou dobu v nejistotě, jelikož nevíte jistě, jak se zachová. I flashbacky vás budou bavit, protože ty mají především za úkol vás s hlavním hrdinou sblížit a pomoci pochopit, proč se to všechno děje. Tak to by bylo zhruba vše k první řadě. Už se těším na druhou.

Pokání (2007)

Dokonalý návod, jak někomu doslova zničit život.. Do výšin bych vyzdvihl hlavně režiséra, jehož silný podpis dává tomuto filmu neskutečnou krásu. Neustálé přeskakování v čase mi problémy nedělalo, ba naopak mě bavilo sledovat stejné situace z pohledu více osob. Neskutečné osvěžení romantického žánru v podobě Pokání opravdu doporučuju..

Krajina přílivu (2005)

Sledovat dvě hodiny vnímání okolí malé holky je hodně vyčerpávající. Zpracování je vyloženě Gilliamovské např. scény s rodiči jsou až ulítlé. Věčně nakřivená kamera se mi líbila, Jeff Bridges byl skvělý. Bohužel se ve filmu obravdu moc věcí neděje a tak vás občas přepadne příliv nudy. Míň jak tři hvězdy ale dát nemůžu. Zas tak špatné koukání to nebylo..

Kobra 11 (1996) (seriál)

Od výborné první, přes dobrou druhou a ucházející třetí až k odpadu řad následujících. Chuck Norris by si měl dávat bacha, protože mu šlape na paty Semir. Semir Gerkhan.