Big Lebowski (1998)

Excelentní Jeff Bridges a John Goodman táhnou tuhle vtipem sršící volovinu neuvěřitelným způsobem. Já jsem se neskutečně bavil..

Ruiny (2008)

Přiznám se, že jsem si tento film pořídil jen kvůli mé oblíbené Jeně Malone. Ta podle mého opravdu předvedla nejlepší výkon, ale ostatní se také drželi. Narozdíl od jiných filmů tohoto typu to nebyla stupidní vyvražďovačka, ale film který nabírá na otáčkách a graduje. Ke konci se z toho vyvine opravdu dusivá atmosféra. Postavy se také nechovají úplně debilně, a tak je z toho docela solidní podívaná. 3 a půl *

V Bruggách (2008)

Neuvěřitelně stylová gangsterka u které se zasmějete ale také si posmutníte. Pozn. Po druhém zhlédnutí zvyšuju o hvězdu.

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Považuju se za exfanouška Stargate a tak jsem chtěl zavzpomínat na staré časy. Úvodní scéna mě pěkně naladila, a tak jsem začal očekávat od tohoto filmu víc, než když jsem mačkal tlačítko play. Bohužel se tento počin dá srovnávat s těmi slabšími epizodami. Boj migů proti goauldským stíhačkám potěší, avšak když Carterová prohodila "Zabere to jen pár minut, přijít na to, jak to funguje." , začal jsem se spíš usmívat. Asi jsem z toho už fakt vyrost..

Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

Určitě lepší než předchozí film. Má to vtip, spád a jednodušší příběh.. (i když ke konci už toho vtipu taky moc není)

Smrtonosná past (1988)

Nejoblíbenější akčňák. Co dodat? Snad jen: "Doprdele, na světě je deset milionů teroristů a já musím zastřelit toho co má menší nohu než moje sestra."

Franz Kafka (1992)

Jelikož znám Franze Kafku jen ze skript a o jeho životopise nevím zhola nic, asi jsem si film neužil tak, jak bych měl. Zapůsobila na mě jen opravdu temná animace, která s výbornou hudbou vyvolala pěkně temnou a ponurou atmosféru. Jinak byl pro mě příběh trochu zmatený.

Čtyři pokoje (1995)

Žádná sláva.. a to jsem od tohohle povídkového filmu čekal více. Hlavní hrdina je naprosto ulítlý, stejně jako povídky všechny. Antonio Banderas je skvělý, Tarantino taktéž. Prní povídka tam ani být nemusela. Příběh o čarodějnicích mi připadal prostě nudný. Druhá povídka už byla o cosi lepší, ale i tak pořád nic moc. Třetí povídka (Rodriguezova) se mi líbila nejvíc. Přece jenom měla spád a pořádné finále. No a poslední (Tarantinova) se umístila těsně pod první příčkou. Jo nápad to mělo, ale podle mě mohla být i o cosi kratší. Suma sumárum tři hvězdy.

Monstrum (2008)

Další příklad filmu, kde forma vítězí nad obsahem. Ano, zpracování je opravdu moc hezké, ale stačí to na čtyřhvězdičkový film? Podle mě ne. Ono se na to kouká moc hezky to jo, jenomže autoři to trochu přepískli s tou velkou láskou a záchranou akcí.. Když už to natočili takhle, čekal jsem trochu reálnějšího pojetí takové sci-fi :) (přece jenom hra na hrdiny už tu byla hodněkrát). I přesto ale musím říct, že mě monstrum bavilo, a až to bude na DVD, tak sousedi ohluchnou..

Bláznivý příběh Robina Hooda (1993)

JÁ JSEM KEJCHAL. MŮJ SYN SE JMENUJE HEPČÍK.. Největší vtipnosti tento film dosáhne, když o něm po jeho zhlédnutí mluvíte s přáteli..