Růžový panter 2 (2009)

Když si člověk uvědomí, na co jde a naladí se na správnou strunu jako já, film si užije. Ono je to místy opravdu trapné a hluché místa se čas od času dostaví, ale musím říct, že oproti jedničce se to opravdu trochu zlepšilo. Potěšilo mě herecké obsazení: přes Andyho Garciu, Jeremy Ironse až k Johnu Cleesovi. Naopak mě zklamala např. snaha o poctu v karate (oni ti malí "smrádci" na původního protivníka neměli). Kdo chce strávit nudné odpoledne s něčím nenáročným, Růžový panter není až tak špatná volba.

Strážci - Watchmen (2009)

Převedený komiks na plátno, záživně a velmi atraktivně. Nic víc, nic míň.

Komparz (2005) (seriál)

Vytříbený humor, hvězdy tak, jak je neznáte, nezaměnitelné situace a skvělý Ricky Gervais coby "nula" Andy Millman. Všechny milovníky britského humoru tohle musí alespoň trochu pobavit. Já se bavil královsky.

Spaced (1999) (seriál)

Na Spaced se hodně dobře dívá nejenom kvůli sympatickým hercům, ale i kvalitnímu a inteligentnímu humoru, který se nespoléhá na jednu či dvě hlášky. Všechny postavy jsou úžasně trhlé (hlavně militarista Mike a "umělec" Brian), takže si je po pár dílech zamilujete. Bohužel než se stačíte rozkoukat seriál je pryč, a vám nezbyde nic jiného, než začít znovu u prvního dílu.

Andělé a démoni (2009)

Už to není takový chaos, jako jeho předchůdce. Snímek je ucelenější, akčnější, pochopitelnější. Ron Howard konečně pochopil, že nemůže doslovně cpát knížku na plátno (samozřejmě za cenu změn). Celek konečně funguje jako film a příjemně se na něj dívá. Na čtyři * mu ale pořád něco málo chybí.

Terminator Salvation (2009)

Nejhorší se stalo pravdou. Do kina jsem už sice nešel s nadějí alespoň na dobrý film, ale i přesto mě zklamal. Je to neuvěřitelná patlanina, která si hraje na opravdové pokračování a navíc sprostě vykrádá starší díly. Jako kdyby se McG ani nesnažil vnést do ságy něco nového, možná něco ze sebe. Ne. Jeho schopnosti se scvrkávají jen na vizuální stránku (která je sice skvělá), ale to nestačí ani na dobrou reklamu. Kdyby alespoň akce měla smysl a nebyla na sílu cpána jedna za druhou. A ten vychvalovaný závěr? Pche! Na to, jak se PAN režisér chvástal, stojí za starou belu. Alespoň že se Arnie ukázal. Jinak by to bylo jen za jednu hvězdu.

Noc patří nám (2007)

Stylová oldschoolová gangsterka s výborným Phoenixem, který to tam jediný táhne. James Gray se snažil, ovšem k dokonalosti nestačí jen pár výborných okamžiků (např. automobilová honička). Za zhlédnutí ovšem film rozhodně stojí, protože rozhodně nenudí.

Garth Marenghi: Nemocnice na kraji světa (2004) (seriál)

Vynikající parodie na všechny béčkové seriály 80. let. Co díl, to originální nápad. Vtípky sice nemají nějakou závratnou kadenci, ale to je právě daň za tu neuvěřitelně vážně se tvářící formu, kvůli které jsem ochoten jít až na pět hvězd.

Obvyklí podezřelí (1995)

Ano, je to skvěle natočená kriminálka, se skvělými hereckými výkony. Ale celé to moc stojí na pointě. Na velmi jednoduše prokouknutelné pointě. A to je jediné mínus.