Superman: Soudný den (2007)

A jak supermana nemám rád, tohle je velmi zábavná a rychle ubíhající jednohubka s velmi solidní zápletkou.

Avatar (2009)

Zručně po Cameronovsku zvládnutý snímek, který sráží (jakoby to nikdo přede mnou nenapsal) odfláklý příběh. Stojím před velkým dilema. Zaslouží si za to Avatar strhnout hvězdu? Do kina jsem šel s tím, že vím jak to dopadne. Bavil jsem se.. Ale popravdě ne natolik, abych napětím padl na zadek. Škoda, Avatar má velký potenciál. Vymyšlený svět je skvělý a přesně zapadá do konceptu. Cynismus hlavního záporáka jsem si oblíbil. Ale na pět to prostě nevytáhnu. Snad příště Jime.

Umění lhát (2009)

Ricky Gervais si vytvořil v podstatě dokonalé prostředí pro svůj proslulý humor trapných situací, avšak to, co se mu podařilo v Extras, zde funguje jen zčásti. Sice už to není tak svěží, jaké to bývalo, přesto mě Ricky udržel u obrazovky. Někdy jsem se zasmál, jindy jenom blbě pousmíval, každopádně jsem se bavil, i když je příběh stavěn na víceméně klasickém schématu. Pro fanoušky jasná volba, ovšem nečekejte bombu století.

Hulk Vs. (2009)

Krom soubojů Wolverina a Hulka film nabízí jen klasickou (v tomto připadě navíc pěkně odfláklou) příběhovou linku a to je dost málo.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Kdo by čekal další Fišerovic, bude trochu zklamán. Seriál má úplně jiné tempo, je akční a bez nějaké té mrtvoly se taky neobejde. Výborně napsané postavy ovšem zůstávají a obě řady mají velmi dobrou kvalitu. Uvidíme, co bude dál. Po třetí řadě zvedám o hvězdu. Tenhle seriál má prostě drzost, koule a Russella Edgingtona.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Hmm.. po prvních deseti dílech musím říct jedno. Podle mě to zas tak zábavné není. A geniální už vůbec.

Zloději času (1981)

Příprava na Barona Prášila. Jinak to napsat snad ani nejde..

Tenkrát v Americe (1984)

Skvěle natočené drama, u kterého jsem se sice nenudil ani minutu, ale prostě jsem z nějakých nepochopitelných důvodů nebyl ohromen natolik, abych dal pět a mohl si film zařadit mezi srdcovky. Prostě je to tak.

Symptom Pandorum (2009)

Popcorn, co se vám v hlavě moc dlouho neudrží. Ono těžko se vžijete do překvapujícího odhalení, když je vám vlastně docela jedno co se s postavami děje.

Hanebný pancharti (2009)

Těžko říct, o co Tarantinovi šlo. Pobavit obecenstvo? Možná. Ukázat světu svoje ego přepsáním dějin? Možná. Mě ten snímek přišel neuvěřitelně prázdný a nicneříkající. Nenudil jsem se, ale něco tomu chybělo.. Možná totálně nevyužitý Pitt a vůbec celí "pancharti". Někdy se prostě jen dlouho čekalo na pointu, jindy jsem si říkal, kde že jsou ti úžasní vojáci co dávají nafrak němcům? Tohle ale nic nemění na tom, že v tomhle filmu je jeden z nejlepších záporáků za poslední léta. Já mu fandil až do konce. 3,5*