Michael Jackson's This Is It (2009)

Uctivý dokument o posledních dnech Michaela Jacksona? Těžko. Skvělý mediální tah? A jsme doma. Přesto jsem si celý film užil, protože mi připomněl Majkla jako skvělého tvůrce, tanečníka, zpěváka.. Kašlu na to, komu jsem zaplatil za 112 minut výborné Michaelovy hudby. Mám ji rád. Tečka.

Moon (2009)

Výborné komorní sci-fi s dobrým scénářem a vynikajícím Rockwellem.

Dobrodružství Barona Prášila (1988)

Vynikající "Gilliamovská" adaptace barona Prášila s vizuálem jak se patří a humorem, který mám na Terryho filmech tak rád. Podotknu jen, že scéna na měsíci byla dost šílená i na mě a nebýt malinko roztahaného konce, dám plný.

Náhradníci (2009)

Když jsem viděl ty komentáře, připravoval jsem se na nejhorší. Naštěstí to pro mě zas tak špatně nedopadlo, avšak nadšený také nejsem. Moc zajímavý námět prostě kazí děravá a tuctová zápletka, kterou nenapraví ani drsňák Bruce. A akce tam taky moc nebylo, což mě po předchozím díle Jonathana Mostowa trochu překvapilo. 2,5*

Tajemná řeka (2003)

Výborné herecké výkony nezachrání vše. Ne, že by byl film nudný, ale je přeci jenom trochu zdlouhavý. On ten konec jde opravdu odhadnout dřív a když se tak stane, neužijete si to. Dal bych tři, ale Sean Penn a Tim Robbins si zaslouží více.

G. I. Joe (2009)

Digitální orgie s docela dobrou akcí, pěknými slečnami a ani nechyběly čas od času docela dobré hlášky. Přidejte si neuvěřitelně pitomý sénář s tisícekrát ohranou zápletkou. Vyjde vám film, který zabaví, ale stýskat se vám po něm nebude.

Pějme píseň dohola (1990)

Užil jsem si s tímto filmem spoustu srandy, snad i díky prostředí, které je mi tak trochu blízké. Ale toď vše. Byla to jen taková snůška malých příhod na pionýrském táboře, bez výraznějších hereckých výkonů.

Číslo 9 (2009)

Překrásně zpracované, akční, skvěle nadabované. Problém? Scénář. Příběh tam v podstatě žádný není a proto už si Devítku asi nepustím.

District 9 (2009)

Sci-fi dokument? Proč ne, když se v půlce překlopí na akční nářez, navíc natočený tak, že sedíte s otevřenou pusou. Film se navíc tváří naprosto vážně. A co je horší, vy mu to žerete z ruky. A tak se stane, že toto dílko o mimozemšťanech můžete klidně považovat jako .. inspirated by true story.