Devil (2001)

Slušná duchařina ve výborné del Torově režii. Nakonec ale musím říct, že Faunův labyrint se mi líbil o chlup více.

The Miracle of Flight (1974)

Gilliam válí ve velice vtipné polemice o dávném lidském snu. O létání..

Kletba bratří Grimmů (2005)

To se vážně tolika lidem nelíbilo? Přiznávám, že jsem po vlažných ohlasech s tímto filmem vyčkával a nečekal od něho zhola nic, ale Terry mě jednoznačně dostal svou invencí, provokací a pro něho typickým sarkasmem. Pět nedávám jen protože to v závěru přece jenom přepískl s tou překombinovaností (pár naprosto zbytečných zvratů si mohl odpustit, ačkoliv všichni víme, že producenti se s ním taky nepárali). A ŽILI ŠŤASTNĚ,DOKUD NEUMŘELI...ANEBO TAKY NE

Tobruk (2008)

Vizuálně skoro dokonalé zobrazení českých vojáků ve válce. Příběh je sice jednodušší, ale to na to se tady nehraje. Jde o pěknou poctu. Bravo!

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Nebýt toho super překombinovaného konce, dám více. Jinak pěkná oddychová podívaná s pár moc pěknými vtípky.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

V podstatě dost kvalitní sci-fi u kterého mi trochu pokazil dojem takový ten klasický holywoodský konec. Přesto se mi film docela líbil a to díky hereckému obsazení, myšlence a hlavně příjemně rychlému tempu celého filmu.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Ono to nemá špatnou myšlenku. Není to ani špatně zpracované. Některé scény jsou vyloženě excelentní. Tak co je na tom v nepořádku? Závěr. Je přehnaný a zase se navrací ke klasickému "máme na lodi vetřelce vyhoďte ho ven". (samozřejmě člověkovetřelec byl hodně směšný)

Father Ted (1995) (seriál)

Hodně ujeté, hodně černé, hodně vtipné.. Tak velkou prdel z církve si dovolil už jenom Monty python. První série se teprve rozjíždí, ale co přijde potom, to se jednoznačně vyšplhá na pět.

28 dní poté (2002)

No nevím kdyby nebylo toho přemrštěného konce, dal bych víc. Danny Boyle se snaží nedržet se zajetých kolejí a zčásti se mu i daří. Zobrazení postapokaliptického světa je skvělé, masky i efekty jsou víc jak průměrné. Film se zaměřuje hlavně na psychiku postav ale právě v tom závěru mi přišlo právě ono chování nelogické. Nu co už, zas tak špatné to nebylo.

Valkýra (2008)

Dobře natočené historické drama, které nevypadá překrouceně a není ani přehnaně sentimentální. Herecké sestava není vůbec špatná a i na mírně prkenného Toma Cruise se dá určitě dívat. Říkáte si, tohle mě přece nemůže nijak překvapit, vždyť historické fakta jsou předem známá, ale je to všecko zpracováno tak, že vás to udrží v napětí. Na pět to sice není, ale filmový zážitek si určitě odnesete.