Co se vlastně stalo (2008)

Film o tom, jak si nechtěl Bruce Willis oholit vousy.. Jo místy dost vtipné, ale místy zas dosti podprůměrné. Takže když to tak zhodnotím, vychází mi z toho průměr.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Nekoukatelný sci-fi trapas, který kopíruje stejně debilní předlohu. Když sem byl mladší, SGC jsem měl opravdu rád jenomže teď už využívám mozek trochu více a to mi nedovoluje dát tomuto seriálu více hvězdiček. Ona ta jedna je jen za dr. Zelenku. (jeho poznámky v češtině opravdu potěší)

Procitnutí v Garden State (2004)

Čekal jsem nějakou trhlou komedii, ale dostalo se mi spíše dojemného příběhu o životě a lásce s pár vtipnými momenty. Zach Braff jako scénárista a režisér a herec v jedné osobě překvapil a potěšil. Natalia Portman zahrála svou roli bravurně, a musím přiznat, že přicházím téhle herečce čím dál víc na chuť. Tento film potěší, pobaví a chytne za srdce. Určitě doporučuju zhlédnout..

Milk (2008)

V pomalém tempu se linoucí příběh, který vás docela jistě chytne za srdce. A výkon Seana Penna? Doteď jsem si myslel, že má Mickey Rourke oskara v kapse. Ale teď si nejsem tak docela jist..

RocknRolla (2008)

Guy Ritchie se pokusil navázat na svoje geniální díla jako je Sbal prachy a vypadni, nebo Podfuck. Daří se mu? Zčásti. První půlhodinka je vydařená a vy si říkáte jo, je zpátky. Jenomže pak se film začne potácet, velice nic se neděje a tempo naprosto vyšumí do ucházejícího konce. Film zachraňuje pár klasicky vtipných scének (hlavně s neprůstelnými Rusáky), ale to na čtyři nestačí.. Uvidíme jak se bude mému oblíbenému tvůrci dařit dál..

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Příjemně strávených 96 min s oblíbenými herci a jako vždy vynikajícím Woodym Allenem.

Příběh gangstera: Nástup k moci (2007)

Rozdělení událostí do povídek by tomuto filmu určitě prospělo. Ucelil by se tak děj a nevznikala by občasná zmatenost typu: "S kým to ten chlápek má vlastně nevyřízené účty?" První půlka má docela solidní tempo ale jak se přibližujeme konci, začíná se toho bohužel dít míň a míň až dorazíme do lehce nezajímavého konce. Přecejenom je to skutečná událost převedená na filmové plátno, nejspíš i nezkreslená. A to se cení.

Der Fuehrer's Face (1942)

Chvílemi hodně drsné, až se mi nechtělo věřit že je to opravdu od Walta Disneyho..

Odpor (2008)

Pěkné válečné drama o Běloruských židovských hrdinech. Je to celé moc pěkně zpracováno, stylově natočeno (vykradení policejní stanice) a k hudbě též nemám výtky (J. N. Howard). Ovšem na pět to není. Atmosféra filmu je spíš vyumělkovaná než reálná a velké sentimentální finále stokrát viděné. Přeto sem se bavil, a tak to má být..

Milionář z chatrče (2008)

A že nejde v této době natočit originální film. Jde. I když to ke konci začne sklouzávat do romantického klišé, je to celé podáno tak, že vás to vtáhne a nepustí. A je v tom skvělá hudba. Nečtěte si o čem to je. Prostě na to běžte..