Pa-ra-da (2008)

Vynikající snímek o "kanálových dětech" a jejich osudech. Při sledování na vás dýchne kus reality, a začínáte si uvědomovat, že vlastně máte obrovské štěstí za to, co máte. Po režijní stránce je film více než zručný a hluchých míst není vůbec mnoho. Navíc si film může přičíst k dobru sympatické herce, kterým budete držet palce až do konce.

Ďáblův advokát (1997)

Mohl bych tu psát o vynikajícím Al Pacinovi, o vynikající hudbě Jamese N. Howarda, skvělému příběhu, ale to bych se jen opakoval. Poznamenám jen, že úplný závěr mě tak trochu zklamal. Čtyři a půl *

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Pěkné, strašidelné, pohádkové až běda. Animace skvělá, příběh poutavý. Dokázal bych si ovšem představit, jak by se s předlohou vypořádal Guillermo del Toro a jeho "potvůrky".

Svět podle Prota (2001)

Excelentní Kevin Spacey a Jeff Bridges. Film si jede ve svém pomalejším tempu, ale v žádném případě v něm nejsou hluché místa. Už jenom kvůli výborné hudbě. A finální rozuzlení? Přeberte si to jak chcete!

Star Trek (2009)

Až na pár vykradených scén ze Star Wars vytvořil J.J. Abrahams zábavné akční dílko, které baví hlavně svojí překrásnou vizuální stránkou. Aneb jestli si to necháte ujít v kině, zážitek bude poloviční. Slabší čtyři *.

Imigranti (2009)

Další z příběhových propletenců, tentokráte se točící okolo imigrantů v Americe. Za jedno podívání to stojí, ale nic převratného se neděje, a tak vám film v paměti dlouho neutkví.

Velká ryba (2003)

Skvělé! Nad některými obrázky sem se vyloženě rozplýval.. Fantazie Tima Burtona je úžasná. Je to velmi silný emocionální příběh, drama X fantasy přesně tak jak to mám rád.

Poslední polibek (2006)

Hodně dobré drama o problémech obyčejného života, navíc odlehčená lehkým sarkasmem v přesné dávce.

Valčík s Bašírem (2008)

Zajímavý snímek ke konci sklouzávající spíše do dokumentu. A to mi právě tak trochu nesedlo. Ze začátku tvůrci rozjedou příběh o ztrátě paměti hl. hrdiny. Toho se drží po většinu filmu ale zhruba ve třech čtvrtinách bum a najednou tu máme plnohodnotný dokument se vším všudy. Jako kdyby scénáristé nevěděli, jak příběh pořádně vyvrcholit. Ano, je to sice podle skutečné události, ale filmově je to nevyzrálé. Tím nechci shazovat myšlenku toho všeho. Prostě byl kladen důraz více na fakta, než na celkovou filmovost. Musím pochválit animaci (některé obrazy byly prostě dokonalé) a také hudbu a střih. Určitě je to nevšední zkušenost, a tak si film zaslouží minimálně čtyři hvězdy.

Americký táta (2005) (seriál)

Bokovka Setha MacFarlanea se povedla na sto procent! American dad narozdíl od Family Guye udržuje o trochu silnější příběhovou linii a nepřerušuje ji nesouvisejícími vtípky. To se někomu může zdát jako mínus (on Family guy na nich dost stojí) ale jak říkám tohle je seriál jiný, a podle mě FG kvalitou některých dílů i překonává.