Batman se vrací (1992)

Všechno je v podstatě stejně dobré jako u jedničky, ale mám s tímto sequelem zásadní problém. Je tu dost málo Batmana.

Box (2009)

Rádobymysteriózní splácanina bez logiky, která sice ze začátku vypadá zajímavě, ale ke konci se vyvine v to, co jsem napsal na začátku.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Škoda, že to má přívlastek komedie, takhle tento film vůbec nefunguje. Až na pár skvělých scén je to pořád jen takové úsměvné, žádná velká řachanda. Ještě že herecké obsazení je naprostá bomba, jinak by to bylo mnohem horší. Scénáristi prostě nevyždímali z tohohle originálního tématu vše, ale snaha se cení. A navíc se na to příjemně dívá.

Cesta (2009)

Hutná atmosféra, skvělý Mortensen, dobře zobrazený postapokaliptický svět. V tomto filmu se narozdíl od Holywoodských braků typu Já, legenda bere toto téma hodně syrově. Žádné hrdinské činy se nekonají, převládá spíše polemika o životě a smrti a vám nezbývá, než si představit, že se to stane právě vám.

Manituova bota (2001)

Hrozná zhovadilost..ale zasmějete se :-)

Zvláštní dny (1995)

Sci-fi s dobrou myšlenkou a výborným Ralphem Fiennesem, kterému podkopává nohy finální rozuzlení.

Nepohodlný (2005)

Pomalu si začínám uvědomovat, že tomuto filmu od dokonalosti chybí opravdu jen málo. Herci byli skvělí, kamera a celé vizuální pojetí excelentní. Příběh o Africe, která volá S.O.S. a farmacii, která na ní vydělává (svět je vážně jenom o penězích). Zatím to nechám na čtyrech a uvidíme, co s tím nadělá druhé zhlédnutí.

Pevné pouto (2009)

Velký problém Petera Jacksona (závěr Návratu Krále, i pozdější King Kong) je, že neví kdy přestat. Ony ty krásně naanimované obrázky začnou nudit, pokud se nepostaví o nějaký výraznější příběh. Ten se samozřejmě nedostaví, a tak tu máme dvouhodinovou věc, která staví na omšelém scénáři s hlavní sázkou na vizuální sebeukájení. A to je špatně. Zachraňují to z části herci (záporák a mladá paní), některé skvěle natočené scény (u některých sem si vážně vzpomněl na LOTRa). Celkově mi to všechno ale zhnusil závěr. Jak ta rádoby srdceryvná scéna, tak i ta rádoby zadostiučiňující.

Max a maxipříšerky (2009)

Velmi pěkně natočená podívaná s překrásnou hudbou, ale i slabšími momenty. Přesto u mě film boduje, nejen proto, že "maxipříšerky" jsou obyčejnými lidmi s mozkem, ale i pro ten překrásný vizuál a celkovou lehkost filmu.

Láska rohatá (2009) (TV film)

V půlce jsem to zabalil. Nijak zvlášť chytlavá pohádka. A Mádlovy opičky to taky nezachrání..