Warrior (2011)

Zjednodušeně je to klasická pouť ne až tak kvalitního zápasníka donuceného nějakým sociálním problémem (v tomto případě peníze pro rodinu) za vítězstvím a 5 miliony dollary. Toto velké klišé zachraňuje výborná a neokoukaná kamera spolu s režií. A když k tomu přičtu skvělé výkony Toma Hardyho s excelentním Nickem Noltym (toho napraveného ožralu jsem mu žral z ruky) nemůžu jinak než za čtyři. Jenom se připravte, že dobro pro rodinu vždy zvítězí.

Zdrojový kód (2011)

Skvěle šlapající žánrová jednohubka, kterou když dojíte, máte chuť na přídavek.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Docela příjemná britská komedie, u které se pobavíte, znáte-li všechny sci-fi filmy, které hlavní dvojice cituje. To bohužel není úplně moje parketa, ovšem některé odkazy jsem si vyloženě užil. Paul je krásně animovaný, ale zároveň pěkný sprosťák a jeho vtípky se mi zdály z filmu nejhorší. Přesto se z něj vyklube docela sympaťák. To je další plus filmu, dokáže vývojem postav malinko překvapit. Důležité podotknout, že na Pegga a Frosta se pořád dobře kouká přestože jim do party chybí Edgar Wright. Jeho invence a nápady filmu velmi chybí. Škoda, přesto lepší tři.

Orel Deváté legie (2011)

Film, který je krásně atmosférický, má dobré tempo od začátku do konce a i herci zvládájí své úlohy. Co je problém? Scénář a PG-13. Musím to srovnat s Centurionem Neila Marshalla. Tam ani trochu nevadilo, že byl scénář takřka nulový. Antická řežba fungovala. Tady ale napočítáte bitvy na prstech jedné ruky. To by zase nevadilo, kdyby scénář nebyl holywoodská tuctová pohádka. Z čehož vyplívá, že když už dementní scénář, aspoň to chce krev. Takhle na film zapomenete během dne.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Po čtyřech dílech jsem přemíru spokojen. HBO zase předvádí tu nejlepší práci.

Deadwood (2004) (seriál)

HBO jako vždy nezklamalo v kvalitní výpravě a skvělým výběrem herců. (Ian McShane je nedostižný) Ale chybí mi tu silnější příběh a nějaké ty zvraty. Bohužel. Kvůli tomu jen tři a půl hvězdičky..

Světová invaze (2011)

"Hloupý scénář? Nevadí, alespoň ta akce bude dobrá" říkal jsem si. Bohužel věčně rotřesená kamera a špatný střih způsobí ne moc hezký zážitek. (Ufouni nejsou pořádně vidět snad ani v jedné scéně) Na filmu se mi tudíž nelíbilo skoro nic. To ovšem neznamená, že si ho někteří neužijou (v dobrém slova smyslu )

Občanský průkaz (2010)

Čtyři za Macháčka, za Aňu, za vypiplanou kameru a prostě za to, že je to o mnoho kroků dále než současná česká tvorba.

Život po životě (2010)

Hereafer. S tímto námětem je strašně těžké pracovat, protože vlastně nikdo neví, jaké to na onom světě je. Některé snímky se ho snaží jen zobrazit (The Lovely Bones), jiné přijdou rovnou s celou teorií (What Dreams May Come). Tento film se ale přímo tématu elegantně vyhýbá a soustředí se jen na postavy a jejich pocity. Což sice ušetří snímek od kritických úšklebků, ale zároveň ho to zakopává do průměrné šedi.

Burke and Hare (2010)

Až takto ulítlé pojetí filmu nesluší. U takového tématu bych snesl spíše vážnější pojetí s občasnými vtípky. Na druhou stranu plajáda známých britských herců potěší, přestože jim scénáristi nevyčarovali kdovíjak vtipný materiál.