Starodávné apokalypsy (2022) (seriál) odpad!

Neskutečně nebezpečný pseudo-vědecký odpad, kde autor dává průchod svým smyšlených teoretickým zvratkům bez jakýchkoliv důkazu. Další známka úpadku Netflixu a lidstva jako takového. Tupým, vymaštěným levičákům, kriploprogresivistům, eurohujerům, ekoaktivistům a dalším duševním mrzákům s dvouciferným IQ tady na csfd to ale (nepříliš překvapivě) nevadí. V době psaní komentáře má seriál hodnocení 70 %... Nic jiného než odpad si ovšem nezaslouží. A lidstvo si zřejmě nezaslouží nic jiného než bídně vyhynout. Covid, inflace, ruští barbaři na Ukrajině...opravdu doufám, že brzy přiletí agresivní mimozemštani a vyhladí tupou lidskou rasu.

Uncharted (2022)

Hvězdička za to, že se to hýbe a že se tam pořád něco děje. Od nadějného úvodu (cca prvních 25 minut) se ale Uncharted postupně propadá až k beznadějně nenápaditému závěru. Příběh je slátatina, kde se vrší jedna nelogičnost za druhou pravidelně pokrytá nějakou vtipnou cool hláškou (jednou jsem se ale opravdu zasmál, to jo) pronášenou nesympatickými postavami. Celé obsazení včetně Banderase mi přišlo jako šlápnutí vedle. Holland jako hlavní protagonista ve vás spíš než sympatie probudí nutkání vzít ho kovovou tyčí po tlamě. A co je nejhorší, podezírám tvůrce ze záměru plýtvat filmový materiál na další pokračování. Lepším použitím by bylo všechny zdroje, které do dalších dílů mohou zahučet, věnovat sirotčincům a chudobincům.

Příchozí (2016)

Viděl jsem potřetí... Zvyšuju hodnocení. Ten film je příliš dojímavě hloubavý, citlivý a přemýšlivý, než aby si zasloužil něco jiného než opakované zhlédnutí a plné hodnocení - nehledě na drobné nedostatky. Nedostatky v detailech při hodnocení některých filmů důležité, jindy ale ani za nic nemohou zastřít dokonalost celku. Hudba, kamera, střih, námět, scénář, atmosféra, všechno spolu ladí v rozjímavém souladu... Viděl jsem potřetí a určitě ne naposled.

Jak to bylo, šéfe? (2022) (pořad)

Trochu nešťastná kombinace dvou potenciálně slibných pořadů - jednak ohlédnutí za veleúspěšným Ano,šéfe! a zároveň pohled do kuchyní, kde stojí kuchaři, kteří ví, co dělají. Stálo by za to tyhle dva formáty oddělit. Udělat jeden pořad s lidmi, kteří se objevili v Ano, šéfe! (pokud by tedy kývli na návrat před televizní kamery, což je u spousty nešťastníků asi vyloučené) a druhý pořad jako výlet po restauracích a hospodách, kde se vaří dobře. Takhle je jen vcelku obyčejná sbírka receptů prokládáná recyklovanými záběry z minulosti. Takže trochu zklamání. Troufnu si tvrdit, že fanoušci možná nejdřív podle názvu čekali právě přehlídku figurek a svérázných charakterů z Ano, šéfe!. Cesty, na které je osud zavedl po natáčení by totiž mohly být zajímavé.

Fotr je lotr (2000)

Zklamání. Čekal jsem lehce jeblou komedii. Dostal jsem jenom Jebala. Pár vtipných momentů to rozhodně má, ale celej ten příběh je spíš taková snůška více či méně souvisejících scének, do kterých jakoby se hlavní aktér v podání Bena Stillera vetřel spíš náhodou a ve kterých dojí vtipy stejně jako tu kočku.

Hledá se Dory (2016)

Podobně jako u Finding Nemo vidím stejně zábavný a místy napínavý příběh s mluvícími rybkami a podobným mořským sajrajtem. A podobně jako u Finding Nemo zvedám po druhém zhlédnutí hodnocení o jednu hvězdičku. První díl vskutku hýřil originalitou a svébytností, o tom žádná, ale podle mě není důvod, aby měl na csfd o celých 13 % vyšší hodnocení než tohle velmi povedené pokračování.

Král Šumavy (1959)

Projdou agenti a narušitelé z prohnilého kapitalistického Západu hustými šumavskými hvozdy a hlubokými močály, nebo naši chrabří pohraničníci ubrání panenskou neposkvrněnost československého socialistického ráje před jejich vpádem? A přefikne nějaký statný soudruh pěkně po bolševicku Jiřinku Švorcovou? Odpověď na tyto a další otázky se dozvíte v tomhle atmosférickém díle Karla Kachyni.

Hledá se Nemo (2003)

Těžko uvěřit, že od vydání tohohle filmu uběhlo už skoro 20 let. Čas je ale neúprosný a Hledá se Nemo už je v pomaturitním věku. Film jsem teď viděl podruhé v rámci momentálního ucelenějšího průchodu tvorbou studia Pixar (díky streamovací službě Disney+), kterou zrovna dobrovolně podstupuju. Když jsem se po dokoukání přihlásil na csfd, tak jsem byl opravdu překvapený, že napoprvé jsem udělil jen 3 hvězdy. Vyšší hodnocení je jednoznačně namístě. Je to totiž ve všech ohledech krásně zpracovaný film - od neuvěřitelně povedené animace až po přitažlivý námět v prostředí podvodního světa a scénář, který přetéká vtipy, nápady a chytlavostí.

Carmen Sandiego (2019) (seriál)

Kdyby mi bylo 12, tak bych to nejspíš považoval za naprostou pecku. Napínavý a zároveň jednoduchý příběh odehrávající se doslova všude po světě (nechybí edukativní vložky) plný zajímavých, pestrých, nekomplikovaných postav. Jednotlivé díly někdy sklouzávají k šabloně, ale ta je každou chvilku prolomena nějakým malým zvratem nebo novým pohledem na už známé charaktery. Dobrá oddychovka, která občas překvapí něčím hlubším. 12 mi není a stejně se mi to líbilo.

Devadesátky (2022) (seriál)

Těžce nadhodnocené. Spousta dialogů působí nepřirozeně a některé herecké výkony jsou vyloženě prkenné. Jediné, co je tady opravdu zajímavé a silné je nosný příběh. To ale není zásluha tvůrců. Za to můžeme poděkovat členům gangu a dalším pitoreskním postavičkám.