50 odstínů vášně (2015)

Líbil se mi konec. Dala mu to sežrat. To je tak všechno, co se mi líbilo. Charisma má zcela určitě jisté charisma, které ale do filmu netahala - soukromé záležitosti nechala doma. Bryce se do role neskutečně hodil. Už od první chvíle je všem jasné, co je ten chlapeček zač. A on je! Film nestál za zlámanou grešli. Vyhněte se tomu, abyste ho pustili.

Princezny (2005)

Příjemně zpracované téma. Nebudu opakovat, co tu mnohokrát zaznělo. Vypíchnu to, co mi přišlo zašláplé. Neprávem. Semotamo se naťukávaly příběhy ze životů osazenstva. Mohlo to být zajímavější. Jeden příběh dvou lidí nevyzní v tomto prostředí tak vážně, když ho nemáme s čím srovnat. Dobrovolník zamilovaný do šlapky a následná erotická scéna by skvěle vypíchla rozdíl mezi šukáním a milováním. Ale nebylo to dotažené. Výsledky testů (očividně ne moc dobré) by podtrhly scénu, kdy za mnoho násilí přijde pomsta v podobě styku bez ochrany. Chvíle, kdy Caye s nadějí počítala peníze, mi přišly spíš jako vata vecpaná do příběhu, kde by měly hrát hlavní roli prachy - ale nehrají. Pak ani srdceryvné předání a loučení vyzní tak trochu do prázdna. Příběh celkově je pěkně rozparcelovaný, většinu času se divák nenudí, ale celek nijak nenadchne. Naprosto průměrné tři hvězdičky.

Tajný život mazlíčků (2016)

Tak nějak je to film pro první stupeň základní školy. Možná. Spíš předškoláky. Tedy pro ty, kteří už čtou. Není to pěkné, nijak napínavé, nijak překvapivé. Není to zábavné, ani příjemné. Není to vkusné ani místy vtipné. Děti ocení hrátky mezi zvířátky, legračního pudla (nebo co to je) drsňačku a možná některé neusnou. Rozumně jsem zvolila taktiku " Tajný život mazlíčků > Zootopie ". Kdyby to bylo naopak, zřejmě bych hodila film do odpadu a ani bych se nad tím nepozastavila.

Room (2015)

Takové nějaké divné. Ale hezky divné. Možná je potřeba se na to podívat znovu. S tím vším, co nakonec vím. Nevím.

Životy těch druhých (2006)

Jak sledujete filmy doma? Uděláte si čas, nalejete skleničku, připravíte něco k zobu? Já ne. Nedělám si čas, prostě něco pustím a poslouchám. Znáte ten pocit, když děláte dvě činnosti najednou a v jednu chvíli si uvědomíte, že jste druhou činnost naprosto potlačili? Kolik znáte filmů, které vás zaujmou jen svým dějem? Ne hudbou, ne herci, ne kamerou, ne zajímavým střihem, jen dějem .. ? Němci jsou divní, jsou tvrdí, prkenní, bez citu, bez čehokoliv.. Jsou němečtí. A já jsem velmi příjemně překvapena. Jsem rozrušena. Byl to dojímavý příběh. Těžký na pochopení. Tak výjimečný, že jsem podobný ještě neviděla.

Dánská dívka (2015)

Už velmi dlouho jsem neviděla tak cele emotivní film. Už velmi dlouho jsem v tak plném sále neslyšela tak hmatatelné ticho. Jsem mlsná. Často, když se podívám na film, si pak představuji, kdo by mi tam seděl víc. Je jen málo filmů, u kterých si člověk řekne, že herecké obsazení je zcela a bezpodmínečně padnoucí. Eddie Redmayne je bezesporu herec, který se blýskne v podobné úloze ještě párkrát, ale mnohokrát už to nebude. Je těžké překročit svůj stín. Eddie zazářil už dvakrát. Kolik dalších rolí mu to dovolí znovu? K Alicii není co dodat. Předtím, než jsem na film vyrazila, jsem kdesi od kohosi četla, že by bylo velmi těžké najít herečku, která by se vedle Eddieho neztratila, kterou by nezadupal do země. Je nutno podotknout, že Hooperovi se to podařilo. Alicia dodá celému filmu šmrnc a styl. Byla skvělá a myslím si, že bude ještě spousta dalších příležitostí, kdy skvělá bude moct být znovu.

Lída Baarová (2016)

Dost pravděpodobně jsem zaujatá Táňou Pauhofovou. Zamilovala jsem si ji poprvé v románu a pak pokaždé, kdy jsem ji viděla. Film je natočený velmi velkolepě a nijak mu to neuškodilo. Renč je takový malý megaloman a vysoké ambice jsou tu znát. Trochu mě překvapuje časté hodnocení odpad, s odpadem to má pramálo společného. Je to líbivé, dobře se na to kouká a Soukup se fakt vytáhl.

Pavouk se smaragdovýma očima (1986) (TV film)

Líbí se mi pohádky, které jsou něčím jiné a to tahle docela i je. Příjemná nedělní poobědovka. Umění herectví se kolem roku, ve kterém jsem se narodila, velmi cenilo. Ještě.

Carrie (2013)

Ta mladá dáma je poněkud hysterická. Julianne je skvělá. Portia na přesdžku. Ale docela to fungovalo.